REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Otwierają Głębocką! Kiedy znowu zamkną?
REKLAMA

Otwierają Głębocką! Kiedy znowu zamkną?

W czwartek, z miesięcznym opóźnieniem, ma nastąpić długo oczekiwane otwarcie ulicy Głębockiej. Co dalej? Na kiedy zaplanowano kolejne etapy budowy kanalizacji?

REKLAMA
- Inwestycja miała być zakończona w maju, ale Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji miało miesięczne opóźnienie. Obecnie kończy się budowa przyłącza kanalizacyjnego do nowej szkoły podstawowej przy ul. Głębockiej, gdzie trwają ostatnie prace wykończeniowe przed nowym rokiem szkolnym. Przyłącze powstaje jednak już poza ul. Głębocką, więc nie powinno być żadnych ograniczeń w ruchu - mówi radny Waldemar Roszak.

Wjazd do nowej szkoły będzie zorganizowany od Kartograficznej, która już jest budowana przez dzielnicę. Pobiegnie ono po północnej stronie ogrodzenia terenu szkoły.

- Rozpoczęła się już budowa pierwszego odcinka tej ulicy. Na skrzyżowaniu Kartograficznej z Głębocką zaplanowano bezpieczne przejście dla pieszych z tzw. azylem, czyli wysepką na środku drogi - tłumaczy radna Agnieszka Borowska.

Jesienią powstaną kolejne odcinki ul. Kartograficznej - w stronę wielkich osiedli leżących na wschodnich krańcach dzielnicy, w pobliżu Trasy Toruńskiej. Najpierw droga do ul. Jasiniec, a następnie jeszcze dalej.

- Kartograficzna zapewni mieszkańcom tych osiedli szybki i bezpieczny dojazd do Głębockiej i pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dzisiaj muszą wykonywać wielokilometrowe objazdy przez ul. Lewandów - podkreśla Roszak.

Co dalej z kanalizacją w Głębockiej? Dziś nikt nie jest w stanie podać konkretnego harmonogramu dalszych prac.

- MPWiK nie zacznie kolejnych prac, dopóki nie oddamy Kartograficznej. Nie ma dalszych terminów, jednak mam nadzieję, że resztę uda się zrobić w kilka miesięcy. Na pewno odcinek do Zaułka będzie budowany w wakacje, jednak czy w przyszłym roku czy w 2016 - tego dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć - tłumaczy burmistrz Piotr Jaworski.

Anna Sadowska


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij

Otwierają Głębocką! Kiedy znowu zamkną?

25.06.2014 21:09 #Papu
Przede wszystkim niech zamiotą i umyją tą ulice oraz chodnik, ponieważ brud i syf jest tam niemiłosierny. Niech wykonają tą kanalizacje jak najszybciej a nie rozkładają to w latach na raty bo ile można ludziom zamykać ten nieduży kawałek ulicy Głębockiej? To jakaś paranoja!!!
25.06.2014 22:29 #Marco Polo
Wow, zrobili tylko do szkoły i na wybory, bo to było konieczne. A dalej to już na św. Nigdy. A że ulicy nie wyremonują? No coż, miasto jak zwykle nie da kasy na ZB. Parę metrów kanalizacji rozłożone na lata?! Chory kraj. A dalej? A Kąty? W 2050r? Tu nawet nie działa hasło: ,, by żyło się lepiej".
26.06.2014 08:11 #Marysia
Tytuł publikacji:
"Otwierają Głębocką! Kiedy znowu zamkną?"
W tekście odpowiedź na to pytanie:
"MPWiK powróci do swojej inwestycji dopiero na wiosnę. W 2015 roku zaplanowano odcinek od Lewandowa".
Pyta i odpowiada ta sama osoba - Anna Sadowska.
Ponieważ odpowiedź jest znana, dalsza dyskusja jest zbędna.
26.06.2014 11:16 #mieszkaniec_
Może niech radny.com.pl zablokuje budowę kanalizacji? Tak, jak zablokował rozbudowę Światowida. Do blokowania to on się nadaje, bo chyba do niczego innego.
26.06.2014 12:09 #qwer
#mieszkaniec_ napisał(a) 26.06.2014 11:16

Może niech radny.com.pl zablokuje budowę kanalizacji? Tak, jak zablokował rozbudowę Światowida. Do blokowania to on się nadaje, bo chyba do niczego innego.
100% racji! Precz z p. Tumaszem
26.06.2014 13:28 #podroznik
Przecież wyraźnie szef ZTMu pisał i mówił, że ZTM podjął decyzję o przeprojektowaniu ulicy i zamiast 2 x 3 ma być 2 x 2 wykonane w tym samym terminie. Więc co tu i kto Ci zablokował? Chyba sam się blokujesz umysłowo.
26.06.2014 13:39 #gość
Wybory coraz bliżej to i jadu od tracących władzę coraz więcej.
26.06.2014 20:44 #MArco
Chyba sam się blokujesz, podróżniku. To na wyraźne życzenie Tumasza i paru wiechrzycieli przycieto , ku radosci ZDM i ich pieniędzy, Światowida. Miasto ma oszczędności, a Tarcho poczeka na ulicę parę lat
27.06.2014 06:31 tarantula01
Zaraz zaraz: pierwotny termin realizacji inwestycji - ul. Światowida 2x3 (nie wiadomo czy byłby dotrzymany) to 2016 r.
Po zmianach zapowiedzianych przez ZTM i budowie Światowida 2x2, termin realizacji inwestycji to połowa 2016 r.
"Zgodnie z informacją podaną przez wicedyrektora Puchalskiego wykonawca ma wejść na budowę w drugim półroczu 2015 roku a inwestycja ma być gotowa na wiosnę 2016 r. "

Absolutnie nic się nie zmieniło w harmonogramie prac, a będzie nawet 1,5 mln zł oszczędności:
"Radości nie krył radny Wojciech Tumasz: - Po sześciu latach walki o Światowida w przekroju 2x2 wreszcie udało się przekonać do tego urzędników. Pytanie, kto odpowie za bezsensowne wydanie ponad 250 tys. zł, które przeznaczono na anulowany projekt drugiej jezdni?

- To pytanie nie do mnie - ripostował Puchalski, który odpowiada za inwestycje ZTM dopiero od trzech miesięcy. - Mogę powiedzieć, że oszczędności związane z budową węższej drugiej jezdni, będą znacznie większe niż 250 tys. zł. Zaoszczędzimy 1-1,5 mln zł.

Potwierdził jednocześnie, że wstrzymanie budowy drugiej jezdni nie zatrzyma budowy linii tramwajowej. - To inwestycja podzielona na etapy - mówi Puchalski. - Etap I to linia tramwajowa, która i tak zostałaby oddana do użytku przed nową jezdnią."

Ja rozumiem chęć zaszkodzenia mi, ale jakoś kiepsko się to udaje. Ludzie potrafią myśleć, czego nie można było powiedzieć o poprzednim kierownictwie ZTM.
źródło

Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
27.06.2014 07:26 #Marco Polo
To może te oszczędności przerzucą na Drogi powiatowe ZB ( Ostródzka, Białołecka, Kąty)? Do roboty panowie Tumasz, Roszak, Smoczynski. Mozecie się wykazać i zdobyć głosy i pokazać jak was traktuja w mieście.
REKLAMA
27.06.2014 07:34 #refleksja
Może istnieć jeszcze inne rozwiązanie.
Oszczędności mogą zostać przeznaczone na premie dla "ważnych tego świata" w uznaniu za wykazanie oszczędności.
Może tak być ale nie musi.
Może istnieć jeszcze inne rozwiązanie.
Rozwiązań może być wiele.
...
27.06.2014 14:30 #podroznik
Wy się tam obywatelu Marco Polo nie wysługujcie Tumaszem na wschodniej Białołęce, bo radny Tumasz o ile wiem jest radnym z Nowodworów i tu chyba będzie kandydował. Natomiast radnym ze wschodniej Białołęki jest waćpan Jaworski Piotr, obecny Burmistrz zresztą. I powinien się wykazywać, zwłaszcza że ma największe możliwości.
28.06.2014 10:45 tarantula01
Uważam, że te oszczędności powinny zostać wykorzystane w zachodniej części dzielnicy. One mogą być mniejsze, bo obecny projekt przebudowy Światowida (ten co jest odbierany przez ZTM w przekroju 2x3) nie przewidywał modernizacji istniejących: chodnika i drogi rowerowej wzdłuż Światowida.

Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
28.06.2014 11:57 #refleksja
Ja też tak uważam, że oszczędności powinny być wykorzystane na inne potrzebne cele w wiejskiej części Białołęki.
Tylko co wynika z tego, że sobie tak uważamy i być może tak uważa wielu mieszkańców dzielnicy ?
Nic nie wynika z naszego uważania, dokładnie nic.
28.06.2014 13:20 #głębocka96
Panie Tumasz, czy mógłby Pan przedstawić, jak wygląda podział środków na remonty i budowę ulic i chodników w poszczególnych częściach dzielnicy w ostatnich 7 latach? Chodzi o wszystkie źródła finansowania.
1. zachodnia część do Modlińskiej
2. od Modlińskiej do Płochocińskiej
3. część domkowa ZB od Berensona do płn granicy miasta
4. część blokowa ZB od Trasy Toruńskiej do Berensona

Jestem ciekawy, jak to wygląda.
29.06.2014 07:48 #goryl
Tez jestem ciekawy bo dzielnica tylko wszystkie srodki daje na tarchomin tak wyglada.
29.06.2014 08:32 #refleksja
tarantula01 napisał(a) 28.06.2014 10:45

Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
Ja też pana pozdrawiam i proszę aby pan pozdrowił od nas swoje koleżanki i kolegów ze wszystkich opcji mających wpływ na finansowanie i realizację polityki pieniężnej wiejskiej części dzielnicy.
29.06.2014 20:49 tarantula01
Bez wątpienia największym beneficjentem jest kawałek dzielnicy na zachód od ul. Modlińskiej: wydatki na ulice co najmniej 1 mld 300 mln zł
Potem część blokowa ZB od Trasy Toruńskiej do Berensona - ponad 800 mln zł
Potem fragment dzielnicy od Modlińskiej do Płochocińskiej - ok. 70 mln zł
Na końcu część domkowa ZB od Berensona do płn granicy miasta - ok. 10 mln zł

Natomiast jeśli chodzi o szczegóły, to należy złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej do Burmistrza Dzielnicy w tej sprawie i obywatel otrzyma odpowiedź równie szybko co ja (do 14 dni).

Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
29.06.2014 21:44 #głębocka96
Pardon, odrzućmy inwestycje GDDKiA. Czyli skupmy się na inwestycjach miejskich (dzielnicowych i ogólnomiejskich), bo wychodzą kwoty absurdalne, czyli 800 mln na bloki na ZB.
30.06.2014 21:21 #kaktus
Jak dzielnica ma zamiar zapobiec "korkom" w tej części Białołęki ?
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA