REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty
REKLAMA

W parku Bociani Zakątek będzie wybudowane boisko wielofunkcyjne, parking, nowy skatepark, staną stoły do ping ponga i zostaną zorganizowane miejsca do grillowania.


REKLAMA

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty

Rekreacyjny teren nad Kanałem Żerańskim, nowe oblicze Bocianiego Zakątka, zakątek edukacyjny o kulturze Mazowsza oraz ścieżka dla dzieci niewidomych w parku przy ul. Magicznej: Zielona Białołęka kwitnie!

REKLAMA
Przed wakacjami w okolicach osiedla Miasteczko Regaty powstanie polana rekreacyjna a na niej - miejsce do grillowania oraz do gry w siatkówkę. Po wakacjach w parku Bociani Zakątek będzie wybudowane boisko wielofunkcyjne, parking, nowy skatepark, staną stoły do ping-ponga i zostaną zorganizowane miejsca do grillowania. W parku przy ul. Magicznej mamy już edukacyjny zakątek o kulturze Mazowsza.

Polana nad Kanałem Żerańskim - miejsce z potencjałem

W bezpośrednim sąsiedztwie Miasteczka Regaty, nad Kanałem Żerańskim, powstanie nowy teren rekreacyjny. Początkowo będzie to polana z grillami, ławeczki oraz boisko z wysięgnikami do gry w piłkę siatkową. Miejsce to ma jednak olbrzymi potencjał, aby stać się terenem rekreacyjno-sportowym, podobnym do parku Bociani Zakątek. Można tu wybudować prawdziwy plac zabaw i skatepark oraz rozbudować część sportową. Pomysł na wykorzystanie potencjału polany pojawił się po rozmowach z mieszkańcami, jakie odbyły się w ramach projektu "Miasto jak My - Białołęczanie" - jak wykorzystać zasoby naturalne do animacji sportowej i kulturalnej.

Rowerowy Szlak Narwiański

Polana leży na szlaku rowerowym łączącym trzy ważne akweny wodne - Kanał Żerański, Zalew Zegrzyński oraz rzekę Narew. Wielu z nas przejeżdżało przez to miejsce zjeżdżając z mostu w kierunku Zegrza. Jestem ciekawa Państwa pomysłów: jak zagospodarować teren, jak wykorzystać sąsiedztwo Kanału, aby powstało miejsce unikatowe i niezwykłe w swoim charakterze? Jak wykorzystać sąsiedztwo Kanału, aby powstało miejsce unikatowe i niezwykłe w swoim charakterze? Kiedyś okolice pod mostem nad Kanałem Żerańskim były miejscem zabaw tanecznych integrując nie tylko najbliższych sąsiadów. Zapraszam do przesyłania uwag i sugestii! Kiedyś okolice pod mostem nad Kanałem Żerańskim były miejscem zabaw tanecznych integrując nie tylko najbliższych sąsiadów. Zapraszam do przesyłania uwag i sugestii!

Bocian w Bocianim Zakątku

Pierwszy na terenie wschodniej Białołęki teren rekreacyjno-sportowy jesienią powiększy się o boisko wielofunkcyjne, skatepark, siłownię plenerową, miejsce do grillowania i tablice przyrodnicze. W parku znajdzie się też rzeźba Bociana Kajtka - literackiego patrona parku, bohatera książki Marii Kownackiej "Kajtkowe Przygody", wybranego w konkursie przez dzieci. Zostanie także wybudowany długo oczekiwany i bardzo potrzebny parking - przy ul. Mańkowskiej, za terenem będącym pozostałością po cmentarzu ewangelickim. Rozbudowa Bocianiego Zakątka jest jednym z projektów lokalnych zgłaszanych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Niektóre elementy powstaną już w tym roku, a w ramach budżetu (jeśli będą głosy) będzie można wybudować statek ze zjeżdżalniami i elementami do wspinania. Dzięki temu, że już teraz samorząd opracowuje projekt przyłącza energetycznego, w ramach budżetu można będzie powiększyć park o latarnie.

Zakątek edukacyjny przy Magicznej

Przed początkiem roku szkolnego, 30 sierpnia, zostanie otwarty zakątek edukacyjny o Mazowszu. Ta inicjatywa to moje marzenie, między innymi dla spełnienia którego zostałam radną. Znajduje się ono we wschodniej części Białołęki w parku przy ul. Magicznej w bezpośrednim sąsiedztwie wielotysięcznych osiedli Derby, Agroman, Lewandów. Zakątek edukacyjny obejmuje plac zabaw wraz z trzema wiatami. Pierwsza to "Chlebowa" w kolorze białym, nawiązującym do barwy wapna, którym dawniej malowano chaty. Przy wiacie stoi piec chlebowy do wypiekania staropolskich podpłomyków i współczesnych bułeczek. Kolejna - "Lniana" - ma kolor niebieski. Dlaczego? Gdy w domu mieszkała panna na wydaniu, do wapna dodawano naturalny pigment - ultramarynę i barwiono na niebiesko. W ostatniej, "Rekreacyjnej", po zajęciach będzie można posilić się i odpocząć. Będą tam przeprowadzane specjalne lekcje dla uczniów białołęckich szkół.

Krowa do dotykania

W parku przy ul. Magicznej, na mój wniosek, dla niewidomych dzieci jest przygotowywana ścieżka z makietami zwierząt w skali jeden do jednego - do dotykania, tak aby mogły zapoznać się z ich rzeczywistymi kształtami. Będzie to jedna z nielicznych w Warszawie tego typu inwestycja dla dzieci niewidomych.

Agnieszka Borowska

radna dzielnicy Białołęka, prezes stowarzyszenia Moja Białołęka


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty

25.06.2014 09:30 #nie płacę tu podatków
Oooo. Idą wybory. Pasmo sukcesów czas zacząć!!!
START!
25.06.2014 09:54 #Taltos2
Skoro nie płacisz, nie korzystaj i nie komentuj spraw, które cię nie dotyczą. I przed, i po wyborach!
25.06.2014 10:17 #nie płacę tu podatków
@ #Taltos2 Płącę podatki jak wszyscy i to nie mało.
Wyobraź sobie, że mam jednak prawo do komentowania i wyrażania swoich opinii nawet wtedy kiedy Tobie nie będą się podobać.
25.06.2014 11:16 #Taltos2
Skoro płacisz podatki na Białołęce, mówimy o PIT lub CIT, to zmień nick, bo wprowadzasz w błąd. Opinie na temat lokalnej wspólnoty mogą wyrażać Ci, którzy są jej częścią, także "podatkową". Ja nie komentuję lokalnych inwestycji na Ursynowie, bo "nie moje małpy, nie mój cyrk".
25.06.2014 11:26 #nie płacę tu podatków
A od kiedy to miejsce składania deklaracji podatkowej upoważnia lub zabrania wypowiadania się?
Płacę podatki jak wszyscy co prawda nie w Warszawie, ale mieszkam tu, nia Białołęce. Kupuję w sklepach, korzystam z usług, biorę udział w głosowaniach, zatrudniam pracowników. Jestem pełnoprawnym obywatelem.
Mam, miałem i będę miał takie same prawa jak inni.
Proszę zatem nie powtarzać urzędniczej nowomowy.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Sprzedam
 Maska antywirusowa. Sprzedaż wysyłkowa sklep Atexim pod adresem http://www.hurtopryski.pl Profesjonalne maski budowlane, do oprysków, lekarskie antywirusowe wielokrotnego użycia oraz jednorazowe, kombinezony bhp do wielu zastosowań w zależności od filtrów jak roboty budowlane, szpitale, transport, ratownictwo medyczne. Maska na zdjęciu jest odporna na upadki materiał ABS produkt Duński z filtrem P2R zatwierdzonym przez światową organizację zdrowia na wirusy i dodatkowo w komplecie węglowym aktywnym HESPA budowlanym przeciwpyłowym smogowym. Gwarancja producenta 4 lata

Administrowanie nieruchomościami
 Oferta pożyczki na Twoje projekty. Jestem osobą fizyczną, która chce udzielać pożyczek (od 5000 do 25 000 000 EUR) każdemu, kto jest w stanie spełnić warunki mojej oferty. Odsetki wynoszą 2% rocznie. Jestem w stanie zadowolić moich klientów w ciągu maksymalnie 48 godzin. E-mail: kimdescamper@gmail.com

Gastronomia
 Naturalna lemoniada z miodem - Beelemon Marka Beelemon powstała z myślą o zwalczaniu złych nawyków żywieniowych. Przez produkcję naszej lemoniady chcemy pokazać że zdrowe napoje też mogą być wyśmienite. Nasza lemoniada tworzona jest przez profesjonalistów którzy używają wyłącznie trzech naturalnych składników do jej produkcji. Lemoniada beelemon składa się wyłącznie z: Krystalicznie czystej wody Pysznego i zdrowego miodu Świeżych i soczystych cytryn Cała słodycz z naszego napoju pochodzi wyłącznie z miodu - nie używamy cukru do produkcji lemoniady beelemon. Napój beelemon nie posiada żadnych konserwantów dla tego warto go skosztować i przekonać się samemu że istnieje realna alternatywa dla niezdrowych i kalorycznych napojów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy na stronie https://beelemon.pl/

Komputery
 Sprawdzpozycje.pl jest to najnowszy serwis do sprawdzania pozycji stron internetowych w internecie! SEO, to klucz do sukcesu w internecie. Dużo Klientów poszukuje usług w internecie wpisując pewną frazę kluczową w google. Sprawdż czy to właśnie Twoja strona pojawia się w top10! Tylko w serwisie sprawdzpozycje.pl sprawdzisz pozycje Twojej strony internetowej na poszczególne frazy za darmo. Wyniki, które sa ukazywane, są pobierane w czasie rzeczywistym z google, więc masz pewność, że ukazuje Ci się realny wynik.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
Helloprint Polska

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA