REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty
REKLAMA

W parku Bociani Zakątek będzie wybudowane boisko wielofunkcyjne, parking, nowy skatepark, staną stoły do ping ponga i zostaną zorganizowane miejsca do grillowania.


Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty

Rekreacyjny teren nad Kanałem Żerańskim, nowe oblicze Bocianiego Zakątka, zakątek edukacyjny o kulturze Mazowsza oraz ścieżka dla dzieci niewidomych w parku przy ul. Magicznej: Zielona Białołęka kwitnie!

REKLAMA
Przed wakacjami w okolicach osiedla Miasteczko Regaty powstanie polana rekreacyjna a na niej - miejsce do grillowania oraz do gry w siatkówkę. Po wakacjach w parku Bociani Zakątek będzie wybudowane boisko wielofunkcyjne, parking, nowy skatepark, staną stoły do ping-ponga i zostaną zorganizowane miejsca do grillowania. W parku przy ul. Magicznej mamy już edukacyjny zakątek o kulturze Mazowsza.


REKLAMA

Polana nad Kanałem Żerańskim - miejsce z potencjałem

W bezpośrednim sąsiedztwie Miasteczka Regaty, nad Kanałem Żerańskim, powstanie nowy teren rekreacyjny. Początkowo będzie to polana z grillami, ławeczki oraz boisko z wysięgnikami do gry w piłkę siatkową. Miejsce to ma jednak olbrzymi potencjał, aby stać się terenem rekreacyjno-sportowym, podobnym do parku Bociani Zakątek. Można tu wybudować prawdziwy plac zabaw i skatepark oraz rozbudować część sportową. Pomysł na wykorzystanie potencjału polany pojawił się po rozmowach z mieszkańcami, jakie odbyły się w ramach projektu "Miasto jak My - Białołęczanie" - jak wykorzystać zasoby naturalne do animacji sportowej i kulturalnej.


REKLAMA

Rowerowy Szlak Narwiański

Polana leży na szlaku rowerowym łączącym trzy ważne akweny wodne - Kanał Żerański, Zalew Zegrzyński oraz rzekę Narew. Wielu z nas przejeżdżało przez to miejsce zjeżdżając z mostu w kierunku Zegrza. Jestem ciekawa Państwa pomysłów: jak zagospodarować teren, jak wykorzystać sąsiedztwo Kanału, aby powstało miejsce unikatowe i niezwykłe w swoim charakterze? Jak wykorzystać sąsiedztwo Kanału, aby powstało miejsce unikatowe i niezwykłe w swoim charakterze? Kiedyś okolice pod mostem nad Kanałem Żerańskim były miejscem zabaw tanecznych integrując nie tylko najbliższych sąsiadów. Zapraszam do przesyłania uwag i sugestii! Kiedyś okolice pod mostem nad Kanałem Żerańskim były miejscem zabaw tanecznych integrując nie tylko najbliższych sąsiadów. Zapraszam do przesyłania uwag i sugestii!


REKLAMA

Bocian w Bocianim Zakątku

Pierwszy na terenie wschodniej Białołęki teren rekreacyjno-sportowy jesienią powiększy się o boisko wielofunkcyjne, skatepark, siłownię plenerową, miejsce do grillowania i tablice przyrodnicze. W parku znajdzie się też rzeźba Bociana Kajtka - literackiego patrona parku, bohatera książki Marii Kownackiej "Kajtkowe Przygody", wybranego w konkursie przez dzieci. Zostanie także wybudowany długo oczekiwany i bardzo potrzebny parking - przy ul. Mańkowskiej, za terenem będącym pozostałością po cmentarzu ewangelickim. Rozbudowa Bocianiego Zakątka jest jednym z projektów lokalnych zgłaszanych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Niektóre elementy powstaną już w tym roku, a w ramach budżetu (jeśli będą głosy) będzie można wybudować statek ze zjeżdżalniami i elementami do wspinania. Dzięki temu, że już teraz samorząd opracowuje projekt przyłącza energetycznego, w ramach budżetu można będzie powiększyć park o latarnie.

Zakątek edukacyjny przy Magicznej

Przed początkiem roku szkolnego, 30 sierpnia, zostanie otwarty zakątek edukacyjny o Mazowszu. Ta inicjatywa to moje marzenie, między innymi dla spełnienia którego zostałam radną. Znajduje się ono we wschodniej części Białołęki w parku przy ul. Magicznej w bezpośrednim sąsiedztwie wielotysięcznych osiedli Derby, Agroman, Lewandów. Zakątek edukacyjny obejmuje plac zabaw wraz z trzema wiatami. Pierwsza to "Chlebowa" w kolorze białym, nawiązującym do barwy wapna, którym dawniej malowano chaty. Przy wiacie stoi piec chlebowy do wypiekania staropolskich podpłomyków i współczesnych bułeczek. Kolejna - "Lniana" - ma kolor niebieski. Dlaczego? Gdy w domu mieszkała panna na wydaniu, do wapna dodawano naturalny pigment - ultramarynę i barwiono na niebiesko. W ostatniej, "Rekreacyjnej", po zajęciach będzie można posilić się i odpocząć. Będą tam przeprowadzane specjalne lekcje dla uczniów białołęckich szkół.

Krowa do dotykania

W parku przy ul. Magicznej, na mój wniosek, dla niewidomych dzieci jest przygotowywana ścieżka z makietami zwierząt w skali jeden do jednego - do dotykania, tak aby mogły zapoznać się z ich rzeczywistymi kształtami. Będzie to jedna z nielicznych w Warszawie tego typu inwestycja dla dzieci niewidomych.

Agnieszka Borowska

radna dzielnicy Białołęka, prezes stowarzyszenia Moja Białołęka


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty

Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty

25.06.2014 09:30 #nie płacę tu podatków
Oooo. Idą wybory. Pasmo sukcesów czas zacząć!!!
START!
25.06.2014 09:54 #Taltos2
Skoro nie płacisz, nie korzystaj i nie komentuj spraw, które cię nie dotyczą. I przed, i po wyborach!
25.06.2014 10:17 #nie płacę tu podatków
@ #Taltos2 Płącę podatki jak wszyscy i to nie mało.
Wyobraź sobie, że mam jednak prawo do komentowania i wyrażania swoich opinii nawet wtedy kiedy Tobie nie będą się podobać.
25.06.2014 11:16 #Taltos2
Skoro płacisz podatki na Białołęce, mówimy o PIT lub CIT, to zmień nick, bo wprowadzasz w błąd. Opinie na temat lokalnej wspólnoty mogą wyrażać Ci, którzy są jej częścią, także "podatkową". Ja nie komentuję lokalnych inwestycji na Ursynowie, bo "nie moje małpy, nie mój cyrk".
25.06.2014 11:26 #nie płacę tu podatków
A od kiedy to miejsce składania deklaracji podatkowej upoważnia lub zabrania wypowiadania się?
Płacę podatki jak wszyscy co prawda nie w Warszawie, ale mieszkam tu, nia Białołęce. Kupuję w sklepach, korzystam z usług, biorę udział w głosowaniach, zatrudniam pracowników. Jestem pełnoprawnym obywatelem.
Mam, miałem i będę miał takie same prawa jak inni.
Proszę zatem nie powtarzać urzędniczej nowomowy.
25.06.2014 11:29 #Mod
To znaczy ć...., że łamiesz prawo. Podatki płaci się zgodnie z prawem w miejscu zamieszkania a nie zameldowania.
25.06.2014 11:51 #Arya
#nie płacę tu podatków kupujesz, korzystasz, bierzesz udział, a co od siebie? Albo mieszkasz tu i żyjesz, co jest równoznaczne z tym, że identyfikujesz się z miastem i płacisz tu też podatki, albo wróć do siebie na wioskę, bo ja nie mam chęci partycypować w kosztach utrzymania infrastruktury, itp. dla takich, w najgorszym tego słowa znaczeniu, słoików-cwaniaków jak Ty, którym się z urzędu NALEŻY.
25.06.2014 12:04 #nie płacę tu podatków
@Arya Czytaj ze zrozumieniem. Płącę podatki kupując w sklepach, stacjach benzynowych, korzystając z usług i na dodatek daję pracę innym. Nikt nie może zmusić mnie do wybrania miejsca w którym będę rozliczała swój PIT. Żyjemy w wolnym kraju i mogę osiedlać się i mieszkać(tak jak i Wy) gdzie mi się podoba i wypowiadać się w sprawach, które mnie dotyczą i interesują, a sprawy Białołęki właśnie dla mnie takie są.
Powtarzanie w kółko urzędniczej mantry o rozliczanie PIT jest po prostu żałosne. Widać, że brak Ci jakichkolwiek argumentów i od razu chwytasz się starego i wyświechtanego epitetu o wiosce i słoikach.
25.06.2014 12:27 #Taltos2
Czyli znów nic nie zrozumiałeś. Żeby żyć sprawami wspólnoty, TRZEBA się także z nią identyfikować podatkowo. Skoro swój PIT rozliczasz poza Białołęką czy Warszawą, to NIE wpłacasz istotnej części swych podatków do lokalnego budżetu. A skoro nie dokładasz istotnej części do budżetu Białołęki, to nie komentuj jej spraw. Zajmij się inwestycjami na terenie gminy w której ROZLICZASZ swój PIT. A pisanie, że interesujesz się sprawami Białołęki, sorry, równie dobrze możesz interesować się sprawami Marsjan, korzyść z tego dla Białołęki jest ZEROWA.
PS. To żadna nowomowa, tylko FAKTY. A z nimi się nie dyskutuje
25.06.2014 12:36 #Mod
Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania podatników, a dokładnie - według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia. Meldunek nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. Łamieś ćw... prawo
REKLAMA
25.06.2014 13:04 #nie płacę tu podatków
Dokładnie, i tak też jest. Rozliczam się tam gdzie mieszkam. Pracuję tam gdzie chcę, wszystko 100% zgodnie z prawem i nie do Was należy ocena gdzie powinnam płacić podatki. Mogę tylko Wam powiedzieć, że nie łamię prawa i widocznie nie macie zielonego pojęcia o podatkach skoro piszecie takie bzdury.
Sorry, ale jak już napisałam wcześniej mogę, mam prawo i będę wypowiadać się w sprawach które MOIM zdaniem mnie dotyczą. Wasza zawiść i zazdrość tutaj nic nie zmieni.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
25.06.2014 13:04 #Arya
# nie płacę podatków - z racji tego, że często wyjeżdżam w delegacje, a także wyjeżdżam poza Warszawę w czasie urlopu i długich weekendów podobnie jak Ty "płacę" podatki w innych częściach Polski kupując towary, usługi i tankując na stacjach benzynowych. To nie jest to samo, co rozliczenie swojego PIT-a, z którego to idzie najwięcej do wspólnej kasy. Jesteś słoikiem, który nie rozumie prostych zależności, pewnie wszędzie opowiadasz, ze jesteś Warszawianką, a nie płacisz tu nawet podatków. Możesz się tu osiedlić, ale dopóki nie płacisz podatków to g... możesz, bo nie jesteś nawet uprawniona do głosowania w sprawie wydatków w ramach budżetu partycypacyjnego. Tak właśnie interesuje Cię Białołęka i sprawy lokalne. Pani już dziękujemy...
25.06.2014 13:06 #gość
#Mod napisał(a) 25.06.2014 12:36

według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu grudnia. Meldunek nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia.
To też ja ostatniego dnia grudnia zwykle wyjeżdżam z Warszawy. Miedzy innymi dlatego, żeby nie oglądać żałosnego spektaklu finansowanego przez władzę za pieniądze z podatków.
25.06.2014 13:13 #nie płacę tu podatków
@Arya Ciekawa jestem ile jeszcze obelg i wyzwisk jeszcze jesteś w stanie z siebie tutaj wydusić.

ps. Jak najbardziej jestem uprawniona do głosowania i głosuję tu od kilkunastu lat.
25.06.2014 13:28 #Arya
To była tylko jedna obelga - słoik. Słoikami nie są dla mnie wszyscy przyjezdni, tylko ci, którzy prezentują taką postawę jak Twoja. Odnośnie głosowania to mówiłam o głosowaniu na projekty z budżetu partycypacyjnego. Podczas głosowania musiałam m.in. wpisać nr swojej karty Warszawiaka, do której Ty nie jesteś uprawniona (może Ci niepotrzebna, ale nie w tym rzecz). Nie płacisz podatków, nie masz prawa wymagać czegokolwiek od miasta, taka jest okrutna prawda. Moim zdaniem to nawet wstyd otwarcie przyznawać się do tego, że nie spełniasz swojego podstawowego obowiązku, który wynika z faktu, że mieszkasz tu a nie płacisz. Nie ma się czym chwalić, a Twoje argumenty są żadne.
25.06.2014 14:02 #nie płacę tu podatków
A kto dał Ci prawo decydowania o tym czego mogę wymagać a czego nie?
Nie Ty o tym decydujesz.
Boli Cię i nie możesz tego znieść, że zagłosowałaś na ten pseudo "Budżet Partycypacyjcy" za który tak naprawdę zapłaciła UE a nie podatnicy z W-a a dalej chodzisz po ciemnych ulicach Białołeki i jezdzisz jak śledź w 527 przez 45 min o 7.15 rano do Bankowego. Chcesz coś zmienić, tylko, że nie wiesz jak i zamiast wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć jakiekolwiek działania stoisz ciągle w miejscu starając się być na siłę politycznie poprawna. Uważasz, że jeżeli Ty tak postępujesz to daje Ci moralne prawo do decydowania jak inni mają żyć? Rozumiem, że to wszystko wzbudza twoją frustrację i to za wszelką cenę próbujesz wyładować swoją bezradność na innych. To takie polskie sprowadzić kogoś do parteru, stłamsić i zmieszać z błotem tylko dlatego, że próbuje żyć inaczej i nie zgadza się na aktualny stan rzeczy. Prawda?
25.06.2014 14:17 #Talts2
Jak nie masz karty warszawiaka to jesteś zwykłą pijawką hahaha
25.06.2014 14:17 #Arya
Mieszkam na Tarchominie, więc nie jeżdżę 527 i mam oświetloną ulicę. Kiedy trzeba biorę też sprawy w swoje ręce. Ja nie decyduję o kwestiach podatkowych, mamy prawo, które te kwestie reguluje. Jesteś nie fair i domagasz się zrozumienia i poklasku. Nie masz racji, więc przestań się oburzać.
25.06.2014 14:49 #Taltos2
Do nie płacę:
Ale ty nie bierzesz niczego we własne ręce, tylko NIE DOKŁADASZ się do wspólnego worka. A skoro nie dorzucasz się do budżetu tej dzielnicy, to nie komentuj jej wydatków. Ja nie wcinam się na co i jak wydaje twoja gmina/dzielnica.
PS. I zdecyduj się, gdzie w końcu mieszkasz, bo sama napisałaś że rozliczasz się tam gdzie mieszkasz... A skoro nie płacisz ich na Białołęce, to znaczy, ze tu nie mieszkasz...
25.06.2014 15:05 #Radna Pisiura
No super, kraina miodem i mlekiem płynąca. Radni (e) zaczynają przedwyborczy lansik. Dodam, że za rowerowy szklak narwiański zabrali się już na początku roku - wyrąbali wszystkie drzewa
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA