REKLAMA

Targówek

kronika policyjna »

 

Senior "zainwestował" pieniądze. Z transakcji życia wyszły nici

  24 października 2023

alt='Senior "zainwestował" pieniądze. Z transakcji życia wyszły nici'
źródło: ZGN Wola

Senior z Targówka skuszony internetową reklamą kupił akcje jednej z firm. Nie dość, że nie pomnożył zainwestowanych pieniędzy, to je w konsekwencji stracił, a jego sprawą zajęła się policja.

REKLAMA

Senior z Targówka przeglądając internet natrafił na informację dotyczącą wsparcia finansowego seniorów. Sposób na wzbogacenie się miał być prosty i szybki. Senior miał zakupić akcje o wartości 1 tys. zł, by zyskać 10 tysięcy.

Mieszkaniec Targówka udał się na pocztę

- Po kilku dniach mężczyzna odebrał telefon od rzekomego konsultanta tej firmy. Doradca tłumaczył, że senior, aby osiągnąć zyski musi wpłacić gotówkę na wskazane konto - wyjaśnia komisarz Paulina Onyszko. Odpowiednio poinstruowany starszy pan udał się na pocztę i zrealizował przelew. Potem skontaktował się z doradcą firmy i uzyskał indywidualny numer i hasło. Wszystko do tego czasu zatem wyglądało dość wiarygodnie.

Zapraszamy na zakupy

Doradcy dzwonili i obiecywali szybki zysk

- Po kilkunastu dniach senior odebrał telefon od doradcy, który polecił mu wpłacić 10 tys. zł. Transakcja miała zapewnić mu pewny zysk - dodaje komisarz Onyszko. Przez kilka kolejnych dni senior odbierał telefony od osób podających się za konsultantów tej firmy, którzy domagali się, by przelał żądaną sumę pieniędzy. Mężczyzna zaniepokojony takim obrotem spraw udał się do filii firmy i tam dowiedział się, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyźnie, mimo wielu prób, nie udało się skontaktować z internetowym "doradcą". Zgłosił sprawę policji. Najpewniej nie odzyska "zainwestowanych" pieniędzy.

JR

 

Komentarze (1)

# Stan

25.10.2023 18:30

Ci konsultacji finansowi to byli na pewno z platformy obywatelskiej ?
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024