REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Kolejne zmiany w parku Bródnowskim. Co tym razem i kiedy?

  24 października 2023

alt='Kolejne zmiany w parku Bródnowskim. Co tym razem i kiedy?'
źródło: Dzielnica Targówek

Choć nie wszyscy mieszkańcy Bródna życzą sobie zmian, to jednak muszą pogodzić się z faktem, że bródnowski "Central Park" zmieni się po raz kolejny. Urząd Dzielnicy Targówek właśnie wyłonił wykonawcę, który przeprowadzi pierwszy etap rewitalizacji. Co się zmieni?

REKLAMA

Park Bródnowski zajmuje powierzchnię ponad 22 hektarów i powstał w latach siedemdziesiątych XX wieku, na obszarze dawnych ogrodów działkowych. Dzisiaj to miejsce jest jednym z najchętniej odwiedzanych na Bródnie. W ciągu ostatnich lat park był unowocześniany, aby zaspakajał zmieniające się potrzeby mieszkańców. Wkrótce metamorfoza ścieżek spacerowych w Lesie Bródnowskim Wkrótce metamorfoza ścieżek spacerowych w Lesie Bródnowskim
Las Bródnowski jest terenem, z którego licznie korzystają mieszkańcy okolicznych osiedli. Obecne ścieżki prowadzące przez las nie ułatwiają, ani też nie zachęcają do spacerów. Ma to się wkrótce zmienić.
Nie zawsze jednak zmiany miały samych zwolenników i były dobrze oceniane przez mieszkańców.

Bródnowski "Central Park" cały czas się zmienia

W 2019 roku rozpoczęto realizację kompleksowej modernizacji parku, jednak najpierw urzędnicy przeprowadzili konsultacje społeczne przy współpracy z architektami i przedstawicielami miasta. W ich wyniku powstała - jak przekonują - koncepcja parku atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców. Jednym z działań związanych z modernizacją było m.in. wybudowanie fontann posadzkowych dla najmłodszych oraz modernizacja niecek basenowych w oparciu o nowe technologie, dzięki czemu zbiorniki wodne przestały zarastać glonami. W miejscu zaniedbanych kortów tenisowych powstał ogród zabaw dla najmłodszych oraz obiekty sportowe Syrenka dla młodzieży i dorosłych. Wybudowano też stacjonarną toaletę. Tylko w ostatnich trzech latach na utrzymanie zieleni oraz czystości w parku Bródnowskim przeznaczono blisko 2,5 mln zł. Od 2020 do 2023 roku posadzono 54 nowe drzewa, 724 krzewy oraz około 400 m2 roślin cebulowych.

Zapraszamy na zakupy

Co nowego pojawi się w parku Bródnowskim?

Teraz powstanie aleja spacerowa. Będzie ona przeprowadzona po śladzie obecnego chodnika od strony ulicy Chodeckiej. W ramach modernizacji planowana jest też budowa nowych schodów. Ich lokalizacja będzie się wiązała z zaprojektowanym układem komunikacyjnym. W miejscu rozebranych schodów znajdujących się na skarpie, zostanie posadzona zieleń. W miejscu obecnej budki gastronomicznej, znanej jako "Gofrowo", przewidziano usytuowanie całorocznego pawilonu małej gastronomii z ogólnodostępnymi toaletami. Ściana obiektu zostanie przeszklona, tak aby zapewnić dobry widok na park i fontannę posadzkową. Wokół fontanny, na terenie już utwardzonym, powstaną ekologiczne drewniane siedziska. Zakończenie prac wycenionych na blisko 8,3 mln zł zaplanowano na połowę przyszłego roku.

DB

.
 

Komentarze (2)

# Komentator

25.10.2023 21:58

Droga od ul. Chodeckiej nie powstanie po żadnym śladzie, bo go tam nie ma. To będzie budowa nowej drogi.

# Siudym

27.10.2023 19:34

8.3 melona? Panie co tak tanio?
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024