REKLAMA

Targówek

kultura »

 

Oskary 2014 - przegląd w Świcie ROZDAJEMY BILETY!

  6 lutego 2014

alt='Oskary 2014 - przegląd w Świcie  ROZDAJEMY BILETY!'

Dom Kultury Świt rozpoczyna przegląd filmów, nominowanych do Nagród Akademii Filmowej.

REKLAMA

Przez cały luty - w DK Świt można obejrzeć cztery filmy walczące o Oskary w kategorii najlepszy film i dwa kolejne - w marcu. Pierwszym będzie "Grawitacja". Mistrzowsko zrealizowany, zagrany przez Sandrę Bullock oraz George'a Clooneya film to jeden z faworytów tegorocznego wyścigu do Oscara. W martwej ciszy ciemnej przestrzeni kosmicznej para astronautów - stary wyga, którego gra Clooney, i debiutująca w kosmosie pani doktor, w interpretacji coraz lepszej z wiekiem Bullock, zmaga się z kolejnymi awariami i przeciwnościami losu.

"Grawitacja" - 1-6 lutego

Drugi prezentowany w ramach przeglądu film to "Wilk z Wall Street". Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów minionego roku pokazuje, że 71-letni Scorsese nadal jest w formie. Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach i opowiada historię niezwykłej kariery i upadku brokera Jordana Belforta, charyzmatycznego krętacza, który potrafił wszystkich oszukać, zbić na tym majątek, a przy okazji - świetnie się bawić. W roli głównej zobaczymy Leonarda DiCaprio, który powraca w mistrzowskiej formie.

Wstąp do księgarni

"Wilk z Wall Street" - 8-13 lutego.

Trzecia prezentacja to "Ratując Pana Banksa". Nieznana, oparta na prawdziwych wydarzeniach, niezwykła opowieść o powstawaniu jednego z najbardziej wzruszających filmów w historii kinematografii Mary Poppins i burzliwych relacjach legendarnego Walta Disneya (Tom Hanks) z autorką P.L. Travers (Emma Thompson), które nieomal doprowadziły do klęski tej produkcji.

REKLAMA

"Ratując Pana Banksa" - 16-20 lutego.

Czwarty film, jaki będzie wyświetlany w Świcie to "Zniewolony". Ten film o ogromnej sile rażenia powstał na kanwie wspomnień Salomona Northupa, człowieka, który w 1841 r. został porwany i sprzedany do niewoli na południu USA. Z wolnego człowieka, ojca rodziny, stał się niewolnikiem, którego życie zależało od kaprysów właściciela plantacji i nadzorców. McQueen z właściwą sobie wrażliwością, odartą jednak z sentymentalizmu, pokazał haniebne praktyki w historii nie tylko USA, ale ludzkości.

REKLAMA

"Zniewolony" - 21-27 lutego.

Ostatniego lutego rozpocznie się wyświetlanie "American Hustle". Film opowiada historię błyskotliwego oszusta Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), który wraz z partnerką i kochanką, Brytyjką Sydney Prosser (Amy Adams) zostaje zmuszony do pracy dla niezrównoważonego agenta FBI Richiego DiMaso (Bradley Cooper). DiMaso wciąga parę w równie niebezpieczny, co pociągający świat wpływowych lobbystów i mafii. W rolę zapalczywego Carmine Polito, polityka z New Jersey tkwiącego w samym środku działań prowadzonych przez oszustów i agentów federalnych, wciela się Jeremy Renner, a jako nieprzewidywalną żonę Irvinga, Rosalyn, zobaczymy na ekranie Jennifer Lawrence. I to właśnie Rosalyn może być osobą, która sprawi, że cały świat władzy runie jak domek z kart.

"American Hustle" - 28 lutego - 6 marca.

Na koniec DK Świt zaserwuje nam "Co jest grane Davis?" braci Coen. Tytułowy Davis to przenoszący się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego, intrygujący muzyk. Davis szuka nie tylko swojego miejsca w świecie, ale także wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlakiem, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davis na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą sam miał romans (Carey Mulligan). Ich dialogi skrzące od ciętych ripost zapewne przejdą do zbioru najlepszych tekstów Coenów.

"Co jest grane Davis?" - 7-12 marca.

Bilety: 12 zł (ulgowe), 15 zł (normalny) do nabycia w kasach Świtu.

Dla naszych Czytelników mamy PIĘĆ PODWÓJNYCH karnetów na przegląd. Aby otrzymać jeden z nich, trzeba przesłać nam swoje imię i nazwisko na adres bilety@gazetaecho.pl wraz z odpowiedzią na pytanie: jaki tytuł miał pierwszy polski film, który zdobył Oskara? Dla ułatwienia - chodzi o film animowany.

(red)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni