REKLAMA

Puls Warszawy

komunikacja

 

Opóźnienia pociągów to już sprawa polityczna

  14 kwietnia 2023

Opóźnienia pociągów to już sprawa polityczna
źródło: PKP PLK

Radni województwa mazowieckiego zapoznali się z informacją wojewody Konstantego Radziwiłła w sprawie przyczyn chaosu w ruchu kolejowym i ograniczania przez PKP Polskie Linie Kolejowe liczby pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. W tle utrudnień na kolei trwają przepychanki PO i PSL z PiS, będące elementem kampanii przed wyborami samorządowymi.

REKLAMA

Ogromne utrudnienia w ruchu kolejowym wystąpiły w połowie marca w związku z wprowadzoną przez PKP Polskie Linie Kolejowe korektą rozkładu jazdy pociągów, polegającą na przekierowaniu większości pociągów dalekobieżnych na Warszawę Gdańską. Utrudnienia mają związek z ogromną przebudową Warszawy Zachodniej.

Opóźnione pociągi w Warszawie

Doprowadziło to do paraliżu transportowego: licznych opóźnień pociągów SKM i Kolei Mazowieckich. Kolej w ruinie. PKP wycina kursy SKM i Kolei Mazowieckich do 14 kwietnia Kolej w ruinie. PKP wycina kursy SKM i Kolei Mazowieckich do 14 kwietnia
Prośby warszawskiego i mazowieckiego samorządu poszły na marne. W związku z remontem dworca Warszawa Zachodnia PKP Polskie Linie Kolejowe postanowiły arbitralnie wyciąć mnóstwo połączeń Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Sytuacja ma wrócić do normy dopiero po Wielkanocy.
Jednak, jak podkreślał podczas obrad mazowiecki radny Marcin Podsędek, utrudnienia w ruchu kolejowym na trasach z i do Warszawy trwają już ponad rok.

- Opóźnienia pociągów, zatrzymywanie pociągów i przekierowywanie ich na inne stacje stało się normą, na co absolutnie nie możemy się zgodzić. Za skandaliczną uważam informację, jaką otrzymaliśmy jako mieszkańcy, jako radni, jako samorząd województwa i jako samorząd miasta stołecznego Warszawy, że winę za to wszystko ponoszą właśnie włodarze i zarządzający tymi samorządami, bo wpuścili zbyt dużą liczbę pociągów. Przecież to właśnie samorządy wiedzą najlepiej, jakie jest zapotrzebowanie w tym zakresie - krytykował Podsędek.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kolejowy chaos w Warszawie

Już w styczniu mieszkańcy musieli zmierzyć się z paraliżem na torach i już wtedy radni województwa mazowieckiego apelowali do PKP PLK o podjęcie działań naprawczych oraz lepsze i szybsze informowanie pasażerów o występujących problemach. Kolejny apel o podjęcie pilnych działań usprawniających kursowanie pociągów wystosowany został w marcu.

- Dla mnie to jest temat skandaliczny. Już dwukrotnie zajmowaliśmy się podczas obrad komisji sprawami awarii w ruchu kolejowym oraz błędów popełnianych przez PKP PLK w kontekście braku umiejętności nadzorowania swoich inwestycji. Niedługo po tym doświadczyliśmy, my mieszkańcy, kolejnych utrudnień tym razem spowodowanych zmianą rozkładu jazdy. Wyobrażam sobie, że prezesi takiej spółki jak PKP PLK wiedzą jak organizować ruch kolejowy, bo w końcu zasiadają na stanowiskach decyzyjnych. Do organizacji ruchu na całym Mazowszu na pewno wcześniej się długo przygotowywali. Niestety efekt był skandaliczny. Ubolewam nad tym, że w efekcie chaosu mieszkańcy narażeni byli na dodatkowy stres, nie wiedząc dokładnie czy pociągi ich zawiozą i czy na pewno dotrą do celu swojej podróży - mówi mazowiecka radna Anna Katarzyna Brzezińska.

(jok)

.
 

Komentarze (4)

# Franz

15.04.2023 17:01

Z niego wojewoda tak samo i lekarz jak z koziej d.py trąba. Zajął nieudacznik komuś miejsce na Akademii Medycznej.

# Pasażer

15.04.2023 19:39

Szczęśliwie nie doszło do żadnego wypadku, ale nie można w czasie tak rozległych prac godzić się na tyle kursów pociągów.

# Z Piaseczna

18.04.2023 07:46

z pompą odtrąbiono rozpoczęcie kursów SKM-ki na trasie Piaseczno-Warszawa (i dalej) tak, aby ludzie zaprzestali jeździć samochodami i przerzucili się na przejazd na bilecie za 7 zł. I zaraz się okazało, że są problemy. Do dziś nie kursuje co drugi pociąg S40 do Warszawy Głównej - podwożący pasażerów prawie do samego Centrum. A Puławska dalej zakorkowana...

REKLAMA

# Wsa

04.05.2023 09:56

Radni PO to szkodnicy.
więcej na forum

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA