REKLAMA

Puls Warszawy

bezpieczeństwo »

 

Alert antyterrorystyczny w Warszawie. Policja postawiona na nogi

  17 kwietnia 2023

alt='Alert antyterrorystyczny w Warszawie. Policja postawiona na nogi'
źródło: policja.pl

Od samego rana mieszkańcy Warszawy i okolic słyszą oraz mogą zaobserwować policyjne kordony pędzące na sygnale ulicami miasta. Tym razem nie chodzi o wizytę żadnego ważnego polityka w naszym kraju.

REKLAMA

Do mieszkańców Warszawy wysłano z rana sms-owy alert RCB o ćwiczeniach antyterrorystycznych policji. Ostrzeżono o możliwych utrudnieniach w komunikacji. "Zachowaj spokój. Czy kolumny policji muszą wyć syrenami o czwartej rano na pustych ulicach? Czy kolumny policji muszą wyć syrenami o czwartej rano na pustych ulicach?
Podczas niedawnej wizyty w Warszawie prezydenta USA Joego Bidena radiowozy non-stop poruszały się używając sygnalizacji dźwiękowej. Podobnie było podczas ubiegłorocznej wizyty amerykańskiego przywódcy, a także przy okazji każdego ważniejszego święta. Sygnały dźwiękowe budzą mieszkańców nawet o 4:00 nad ranem.
Stosuj się do poleceń służb" - przekazano.

Ćwiczenia policji pod kryptonimem "Wolf-Ram-23"

Dziś, 17 kwietnia na terenie Warszawy rozpoczną się ćwiczenia z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem "Wolf-Ram-23". Ich organizatorem jest Komenda Główna Policji we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Głównym celem ćwiczeń jest reagowanie policji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym. Ćwiczenia potrwają do środy 19 kwietnia a poszczególne epizody swoim zasięgiem obejmą obszar innych województw.

Zapraszamy na zakupy

Dlaczego ćwiczą w Warszawie?

- Trudna sytuacja za wschodnią granicą, wymaga od wielu służb ciągłej gotowości oraz podnoszenia umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia - wyjaśnia Komenda Główna Policji. - Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w działaniach kryzysowych.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# Wredny Kocur

17.04.2023 13:26

Tak sobie myślę, że nie ma lepszego momentu na atak terrorystyczny, niż kiedy wszystkim ludziom wyśle się ostrzeżenia o masowych ćwiczeniach, by wszyscy prawdziwe zagrożenie olali.

 Erneścio

28.07.2023 10:15, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 28.07.2023 10:18

Polacy z powodu swojego masowego upośledzenia umysłowego to szczęściarze a terroryści w wielu przypadkach to nie całkowici idioci. Oni doskonale zdają sobie sprawę, że zamachy na prostej mentalnie ludności do niczego się przydadzą. To tak jakbyś wybijał małpki w zoo. Nikt w Świecie chorych na głowy Polaków opłakiwać nie będzie i tak szczerze mówiąc, terroryści przysłużyliby się wtedy reszcie Europy a nie o to im przecież chodzi, prawda? Zatem szkoda jest kamikadze-zamachowców, bombek i całej reszty. Szkoda jest na kraj, ludzi, którzy dnia każdego sami się wykańczają, degradują, niszczą. Ukraina pokazała, jak bardzo łatwo jest przejąć lejce od Polaczków pod kątem pracy, socjalu, praw i innych, bez wojen, bez strzelanki i z uśmiechem na twarzy. W Warszawie powstały już grupy islamsko-arabskie, spotykać dnia każdego panie w burkach, ciemnoskórych, arabów na TAXI to już niet problem. Cały Uber, Bolt i inne obstawione przez uchodźców, którzy za dnia motorynkami w tanim tshircie na pokaz do pracki dopitalają a wieczorkami złotymi łańcuchami obwieszone do nowych BMW/AUDI/MB zasiadają. Polska, Polacy to tani umysłowo naród, można wcisnąć każdy kit/mit, wystarczy TELEWIZYJNIE zarekomendować. Kto zatem przejmowałby się tak słabym narodem i chciał tu jakieś zamachy tworzyć? Polacy Polskę oddadzą byle komu i za byle co i to z uśmiechem na twarzy dziękując na kolanach. Wystarczy że, wynajmiesz od Warszawiaka mieszkanko za 3000zł a dnia następnego pójdziesz do niego do pracy za 15zł/h. Będzie Ci cmokał pupsko dnia każdego i to bez względu jakiego ono koloru będzie.

 Erneścio

28.07.2023 10:23, wpis modyfikowany 3 razy,ostatnio 28.07.2023 10:30

Ani jednego frajera nie interesuje fakt, że niebawem nikogo nie będzie już stać, co ów frajer tanimi rączkami produkuje, frajer sam nie wie, że na dno właśnie płynie. Skończy się Grecją/Italią 2, gdzie mnogo interesów upadło a co 3,4 dom upustoszały stoi. Polaka to nie interesi, albowiem od dawien dawna wali kupę we własne gniazdo. Czemu? Bo ta rasa z godnością, honorem ma tyle wspólnego co małpka w ZOO z IQ choćby na poziomie pkt. 5.
Liczy się tylko DO MNIE, DLA MNIE, TU, TERAZ - nigdy na jutro, nigdy dla innych, nigdy na przyszłość, nigdy DLA NAS. Dlatego Rzeszowy, Zamoście, Łodzie, Lubliny... już dawno, dawno temu z Warszawą dały na luz. Teraz słoiki są kolorowe i 10x tańsze w "zakręceniu". Kółeczko zostało przerwane, pieniążki generowane przez nowe słoiki w Warszawie nie zostaną. Aktualnie budują się za wschodnią granicą kraju. Wspomnicie te słowa, gdy będziecie ruszać na emigrację za chlebkiem tuż po tym, jak komorniczek pozabira Wam leasingowe chatki i fury.

REKLAMA

 Erneścio

28.07.2023 10:41, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 28.07.2023 10:42

4000 zarabiasz, 3000 za mieszkanie, 500 za opłaty i ... zęby w ścianę. Tak w Warszawie to mogą tylko uchodźcy na socjalu po hurtowej zrzucie na "M". Uchodźcy jednak zarabiane pieniążki natychmiast za granicę przez WesterUnion/MoneyGram wysyłają i Polskę w pupie mają. Na tyle setek tysięcy Ukraińców może 2-3% kupiło tu mieszkania i postanowiło zostać na zawsze. Ich wkład przymyka kółeczko ale to i tak za mało, aby to miasto na przetrwanie jakiekolwiek szanse miało. Czemu? Bo jest jeszcze trzeci gracz, Jarek się zwie a Jarkowi ze względu na wiek wsio jest rypppka, czy kraj za 20 lat będzie jeszcze Polską. Władzą, prawem... powinni sterować ludzie na tyle młodzi, aby mogli jeszcze przeżyć choćby ze dwie dekady w tym, co sami tworzą. Niestety, tak nie jest i już nie będzie.

 Erneścio

28.07.2023 10:47

Jest jeszcze jedno ale:
Który uchodźca kupi w Wawie swoje M za 1/4 miliona Euro w chwili, w której za te same pieniążki ma dom pod Dortmundem / Leverpoolem / Lille ???? :-)
Który kupi tu mieszkanie M3 w cenie kilku palet sztabek złota tylko po to, aby do grobowej dechy drugi zestaw palet oddać za czynsz? Który tu przyjedzie na dłużej pracować w pocie czoła za 1/3 europejskiej stawki wydając na wszystkie życiowe fanty razy kilka w stosunku do zachodu? hm?
Tylko taki, który oczekuje na unijne obywatelstwo i papiery ciągnąc lat 2,3 z unijnego socjalu??
Polska to przystanek a Warszawiakom w to graj, bo tylko na przystanku ... ludzie są na kocy pracować za te śmieszne śmiesznie pieniązki. 5 euro /h hahahaha za każdą pracę ...
Dobre!

 Erneścio

28.07.2023 11:06, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 28.07.2023 11:13

Zatem, nasza władza absolutna niech przestanie już przesadzać z pseudo zamachami, tym krajem nie interesuje się już nawet Baćka, robiąc sobie od czasu do czasu jakieś uchodźcze żarciki. Na Polskę i Polaków nie opłaca się słać drogocennych bombek i rakietek, ten kraj wiedzie prym w auto/destrukcji a przeczekując ten okres mamy świetną komedię za free. Araby są kochane, Czeczeny też, Bangladesze już jadą, niszczył byś bombkami gniazdo, które za chwilę będzie Ciebie utrzymywać?? No pomyśl...
:-)

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA