REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

bezpieczeństwo

 

Alert antyterrorystyczny w Warszawie. Policja postawiona na nogi

  17 kwietnia 2023

Alert antyterrorystyczny w Warszawie. Policja postawiona na nogi
źródło: policja.pl

Od samego rana mieszkańcy Warszawy i okolic słyszą oraz mogą zaobserwować policyjne kordony pędzące na sygnale ulicami miasta. Tym razem nie chodzi o wizytę żadnego ważnego polityka w naszym kraju.

REKLAMA

Do mieszkańców Warszawy wysłano z rana sms-owy alert RCB o ćwiczeniach antyterrorystycznych policji. Ostrzeżono o możliwych utrudnieniach w komunikacji. "Zachowaj spokój. Czy kolumny policji muszą wyć syrenami o czwartej rano na pustych ulicach? Czy kolumny policji muszą wyć syrenami o czwartej rano na pustych ulicach?
Podczas niedawnej wizyty w Warszawie prezydenta USA Joego Bidena radiowozy non-stop poruszały się używając sygnalizacji dźwiękowej. Podobnie było podczas ubiegłorocznej wizyty amerykańskiego przywódcy, a także przy okazji każdego ważniejszego święta. Sygnały dźwiękowe budzą mieszkańców nawet o 4:00 nad ranem.
Stosuj się do poleceń służb" - przekazano.

Ćwiczenia policji pod kryptonimem "Wolf-Ram-23"

Dziś, 17 kwietnia na terenie Warszawy rozpoczną się ćwiczenia z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem "Wolf-Ram-23". Ich organizatorem jest Komenda Główna Policji we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Głównym celem ćwiczeń jest reagowanie policji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym. Ćwiczenia potrwają do środy 19 kwietnia a poszczególne epizody swoim zasięgiem obejmą obszar innych województw.

Kup bilet

Dlaczego ćwiczą w Warszawie?

- Trudna sytuacja za wschodnią granicą, wymaga od wielu służb ciągłej gotowości oraz podnoszenia umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia - wyjaśnia Komenda Główna Policji. - Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w działaniach kryzysowych.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# Wredny Kocur

17.04.2023 13:26

Tak sobie myślę, że nie ma lepszego momentu na atak terrorystyczny, niż kiedy wszystkim ludziom wyśle się ostrzeżenia o masowych ćwiczeniach, by wszyscy prawdziwe zagrożenie olali.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA