REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Odbetonować podwórko i stworzyć park kieszonkowy z siłownią plenerową. Uda się?

  28 czerwca 2022

Odbetonować podwórko i stworzyć park kieszonkowy z siłownią plenerową. Uda się?
źródło: bo.um.warszawa.pl

Jedna z mieszkanek w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zaproponowała sport wraz z parkiem kieszonkowym zamiast betonowej powierzchni obok budynków przy ul. Gibalskiego 17 i 19. Co konkretnie miałoby powstać i czy mieszkańcy to "kupią"?

REKLAMA

Ewa Kokoszycka jako generalny problem bloków przy Gibalskiego 17 i 19 wymienia trzy betonowe place. Pierwszy w miejscu placu zabaw na wysokości Gibalskiego 15 i 17, drugi i trzeci pomiędzy budynkiem przy ul. Gibalskiego 17 a Cmentarzem Ewangelicko-Augsburskim. Wygląda jak podwórko z Trzeciego Świata. Będzie metamorfoza na Odolanach? Wygląda jak podwórko z Trzeciego Świata. To Warszawa
Podwórko pomiędzy blokami przy ul. Grabowskiej a ul. Tylną jest szare, ponure i obskurne. Przejdzie w końcu zasłużoną metamorfozę?

- Nie są wykorzystane ani jako parking, ze względu na brak dostępu do nich, ani w żaden inny sposób. Co więcej, ponieważ beton i asfalt, którym place są pokryte, magazynują ciepło w gorące lato, dodatkowo podwyższają temperaturę, co jest szczególnie niekorzystne dla dzieci na placu zabaw - przekonuje autorka projektu. Proponuje, aby asfalt na placu zabaw zastąpić trawą i zbudować tu siłownię plenerową.

"Park kieszonkowy" zamiast betonowych płyt

Z kolei zlikwidowanie betonowych płyt na placach przy Gibalskiego 17 i 19 nada zupełnie inny charakter tym miejscom i otworzy je na potrzeby mieszkańców i ich psich pupilów. - Stworzenie "parku kieszonkowego" poprawi komfort ludzi i zapewni schronienie małym ptakom i owadom, zwłaszcza w słoneczne dni - dodaje autorka projektu.

Realizacja pomysłów Ewy Kokoszyckiej została wyceniona na 500 tys. zł. Głosowanie trwa do 30 czerwca na stronie urzędu miasta.

(jr)

.
 

Komentarze (4)

# annas

30.06.2022 12:48

A ja myślę, ja wiem, że najwyższy czas zająć sie wolskimi podórkami. aha i radzę brać przykład z Bielan, bo tam to już zaczęli robić!!

# zorrp

04.07.2022 19:33

oczywiście ogrodzić

# ArturP

14.07.2022 12:00

2 tygodnie PO zakończeniu głosowania wpadłem na ten artykuł :((( Nie poprę już dobrego pomysłu, szkoda.

REKLAMA

# hans finance

18.07.2022 17:29

Witam
Oferujemy nasze oferty pomocy finansowej każdemu, kto potrzebuje kredytu na rozpoczęcie działalności lub sfinansowanie projektu. od 5000 zł do 358 000 zł.
Zainteresowanych prosimy o kontakt przez EMEIL: hansfiancialservice@gmail.com
nasza firma chciała skorzystać z okazji powitać naszych lojalnych klientów minionego miesiąca i podziękować za zaufanie.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA