REKLAMA

Białołęka

komunikacja »

 

Obsuwa z rondem na Głębockiej

  12 marca 2010

Mieszkańcy wschodniej Białołęki od lat czekają na przebudowę wjazdu na Trasę Toruńską z ul. Głębockiej. I choć przebudowa ta była w programach wszystkich ugrupowań walczących o mandaty w radzie dzielnicy, kierowcy postoją w korkach zapewne do początków kolejnej kadencji.

REKLAMA

Władze Białołęki zwalają winę za opóźnienie na Generalną Dyrekcję Dróg Krajo-wych i Autostrad, a ta twierdzi, że prace przebiegają zgodnie z planem. Według de-klaracji władz Białołęki - inwestycja miała być zakończona w ubiegłym roku. Dziel-nica tłumaczy, że za opóźnienie odpowiada GDDKiA. - Z powodu przedłużających się prac przy Trasie Toruńskiej rondo nie zostało oddane w 2009 r. - mówi Joanna Pernal z dzielnicowego ratusza i dodaje: - Prawdopodobnie będzie gotowe w trze-cim kwartale 2010 r. Oddanie go do użytku musi być ściśle skoordynowane z pra-cami przy trasie.

Rzeczniczka GDDKiA twierdzi, że przebudowa trasy jest realizowana zgodnie z przyjętym planem. - Roboty związane z dostosowaniem Trasy Toruńskiej do para-metrów drogi ekspresowej realizowane są zgodnie z harmonogramem i nie zostały przerwane w okresie zimowym - mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. - W po-czątkowej fazie realizacji inwestycji dzielnicy Białołęka, czyli budowy ronda, spot-kania koordynacyjne odbywały się co tydzień. Uzgadniano wtedy poszczególne pra-ce, jakie powinny być realizowane przez firmy wykonawcze obu inwestorów, by umożliwić nieprzerwalność prac. Inwestycja dzielnicy Białołęka została tak zapro-jektowana, że wpisuje się w urządzenia i geometrię przebudowywanej Trasy Toruń-skiej. Ponieważ różnica w datach zakończenia obu inwestycji jest znaczna, bo wy-nosi dwa lata, strony podjęły działania w celu wykonania rozwiązań tymczasowych - podsumowuje rzeczniczka GDDKiA.

- Prace przy budowie drogi ekspresowej S8 są prowadzone liniowo, czyli na całym 7-kilometrowym odcinku od Modlińskiej do Marek. Przebudowa uzbrojenia i mediów wymaga technologii liniowej - mówi Małgorzata Tarnowska. - Ma znaczenie też większy zakres robót oraz to, że są bardziej skomplikowane, w związku z tym wymagają dłuższego czasu wykonania (na przykład w tym rejonie wykonawca GDDKiA musi ułożyć ok. 1200 m kabla wysokiego napięcia oraz wybudować sieć kanalizacji deszczowej wraz z separatorami, przepompownią i głęboką studnią (ok. 8 m poniżej terenu), a także zbiornik retencyjny i regulację rowów melioracyjnych, natomiast wykonawca dzielnicy Białołęka musi wykonać krótki odcinek kanalizacji, by włączyć się do wykonanej przez nas sieci - dodaje Małgorzata Tarnowska.

- Prace będą prowadzone na bieżąco, odwodnienie ronda będzie skoordynowa-ne z inwestycją GDDKiA - mówi Ireneusz Gajewski, naczelnik wydziału infrastruk-tury białołęckiego urzędu. - Późniejsze połączenie kanalizacji deszczowej nie ma wpływu na termin budowy ronda.

bk

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break