REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

drogi

 

Nowy chodnik na części Radiowej i Wrocławskiej. "Był apetyt na więcej"

  4 października 2022

Nowy chodnik na części Radiowej i Wrocławskiej. "Był apetyt na więcej"
Remont fragmentu pobocza ulicy Radiowej już skończony, Wrocławska wciąż czeka; źródło: ZDM

Dzięki projektom składanym do budżetu obywatelskiego chodnik przy ulicy Radiowej już zyskał, zaś przy ulicy Wrocławskiej niebawem zyska nowe oblicze. Na razie tylko częściowo, bo był "apetyt" na więcej.

REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich zakończył niedawno prace związane z remontem chodnika wzdłuż ul. Radiowej na odcinku między Szadkowskiego a Wrocławską. Na ubiegłoroczny projekt Joanny Witaszek w ramach budżetu obywatelskiego zagłosowało ponad 1600 osób.

Chodnik wzdłuż ul. Radiowej, choć szeroki, najlepsze lata miał już za sobą. Stare i nierówne płyty sprawiały, że komfort poruszania się był daleki od ideału. Mieszkańcy na co dzień korzystali z niego chcąc dotrzeć do licznych lokali usługowych w okolicy, dlatego wykonanie remontu było dla nich niezwykle istotne.

Pierwsza część chodnika do naprawy

Joanna Witaszek "poszła za ciosem" i w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zaproponowała naprawę chodnika przy Wrocławskiej w rozbiciu na dwa projekty. Pierwszy, za 858 tys. zł, dotyczy 650-metrowego odcinka od przychodni przy Blatona do stacji Veturilo na Szadkowskiego (z wyłączeniem odcinka Szareckiego-Widawska). W planie jest też wymiana nawierzchni obok przystanku Widawska oraz wyniesiony zjazd z ulicy Wrocławskiej w ulicę Szareckiego. Pomysł poparło 836 mieszkańców, co oznacza, że w przyszłym roku ZDM powinien zrealizować tę inwestycję.

Drugi odcinek chodnika musi poczekać

Drugi projekt za ponad 800 tys. zł przewidywał remont dalszego, 350-metrowego odcinka chodnika wzdłuż Wrocławskiej, począwszy od stacji Veturilo przy Szadkowskiego do Radiowej. Dodatkowo autorka zaproponowała wyniesienie zjazdu przy Wrocławskiej 7a (wjazd z ul. Wrocławskiej na parking po stronie zachodniej tej ulicy), wyremontowanie chodnika przy stacji rowerów miejskich (na rogu Wrocławskiej z Radiową), usunięcie betonu i posianie trawy oraz zasadzenie pięciu drzew obok stacji Veturilo przy Wrocławskiej 7e. Do tej inwestycji - póki co - nie dojdzie. Projekt nie zyskał wystarczającej akceptacji mieszkańców. Może za rok?

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA