REKLAMA

Wola

komunikacja »

 

Nowe stacje SKM-ki na Woli za trzy lata

  29 października 2015

alt='Nowe stacje SKM-ki na Woli za trzy lata'
źródło: materiały inwestora

Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę biegnącej przez Wolę linii kolejowej. Na Woli powstanie nowa stacja, zaś istniejące zostaną przebudowane.

REKLAMA

Wolska linia kolejowa (tzw. obwodowa) to najbardziej przepustowy korytarz komunikacyjny w dzielnicy, niestety wykorzystywany w minimalnym stopniu. Stacje Koło i Kasprzaka są zaniedbane i niedostępne dla niepełnosprawnych, SKM-ka jedzie powoli i kursuje rzadko. Pod koniec 2018 roku wszystko to może się zmienić.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę przecinającej Wolę linii kolejowej. W ciągu najbliższych trzech lat powstaną stacje przy Obozowej i Powązkowskiej, a stacje Koło i Kasprzaka oraz ósmy peron Dworca Zachodniego zostaną wyremontowane. Wszystkie przystanki będą dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych (powstaną windy) i wyposażone w nowe wiaty, oświetlenie, lepsze oznakowanie i monitoring. Kolejarze przebudują także siedem wiaduktów i wybudują trzy kładki dla pieszych. Jedna powstanie między ósmym peronem Dworca Zachodniego a ulicą Prądzyńskiego i centrum Expo XXI, dwie połączą stację Koło z południową stroną Górczewskiej.

W najbliższych latach na torach pojawią się też kolejne nowoczesne pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, zakupione z puli 900 mln zł, uzyskanych właśnie przez Warszawę dzięki przesunięciom dotacji unijnych, dokonanych przez Ministerstwo Infrastruktury.

W 2019 roku tuż obok stacji Koło otwarta zostanie stacja metra, dzięki czemu na północnej Woli powstanie węzeł przesiadkowy. Pasażerowie mają mieć do pokonania mniej niż 100 metrów.

Dominik Gadomski

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (1)

# JanG

04.11.2015 10:14

Po co przebudowywać tzw. 8-my peron. Lepiej zaorać ten syf, zainwestować w budowę łacznika dzięki ktoremu pociagi będą sie zatrzymywać rzeczywiście na Dw. Zachodnim, a nie wsród bocznic kolejowych 15 min pieszo od dworca własciwego. Kto z tego korzysta ? Jest tam ciemno, brudno, a po zmroku strach chodzić
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA