REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Nowe budynki, nowa ulica. "Browary" rosną

  30 lipca 2018

alt='Nowe budynki, nowa ulica. "Browary" rosną'
źródło: materiały prasowe

W maju na pierwszym biurowcu kompleksu między Chłodną a Grzybowską zawisła wiecha. Teraz poznaliśmy wyniki plebiscytu na nazwę pierwszej od wielu lat nowej ulicy na Mirowie.

REKLAMA

Ponad 1100 warszawiaków wzięło udział w organizowanym przez Echo Investment konkursie na nazwę 140-metrowej ulicy, która połączy Grzybowską i Krochmalną. Można było wybierać spośród trzech propozycji: Sfinksów Warszawskich, Wolskiej Krachli oraz Haberbuscha i Schielego. Ta ostatnia zdobyła aż 41% głosów. O tym, czy ulica rzeczywiście otrzyma nazwę wybraną w konkursie, zadecyduje ostatecznie Rada Warszawy. Deweloper planuje otworzyć ją wraz z pierwszym biurowcem, który nazwano Biurami przy Bramie.

Ulica dla browarników

- Niewątpliwie Haberbusch i Schiele, założyciele Browarów Warszawskich, zasłużyli na to, aby ich historia towarzyszyła nowej ulicy w Warszawie - uważa Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment. - Produkowane w Browarach Warszawskich napoje zyskały popularność nie tylko w naszym kraju a prowadzone przedsiębiorstwo uznawane było za jedno z najbardziej innowacyjnych i było wzorem dla wielu adeptów biznesu. Cieszymy się, że mieszkańcy stolicy tak chętnie wzięli udział w plebiscycie.

Blasius (Błażej) Haberbusch (1806-1878) był imigrantem z Niemiec, zaś Konstanty Schiele (1817-1886) - urodzonym w Warszawie synem niemieckiego szewca. W 1846 roku założyli browar, który pół wieku później stał się jednym z największych w tej części Europy. Podczas II wojny zakład został częściowo zniszczony i rozgrabiony przez wojska sowieckie, a następnie upaństwowiony przez komunistów. Jako Browary Warszawskie działał do 2001 roku, gdy został sprzedany austriackiemu koncernowi Brau Union. Trzy lata później nowy właściciel zakończył produkcję przy Krochmalnej.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nowy kwartał miasta

Pierwszy budynek kompleksu Browarów Warszawskich jest już niemal gotowy. W maju na 12 piętrze zawisła wiecha a pod koniec roku powstanie tam główna polska siedziba firmy L'Oréal. Budowa pozostałych, mieszkalnych i handlowych części kompleksu jest mniej zaawansowana. Od zachodu nowa zabudowa uzupełni pierzeję Wroniej.

W pierwszym budynku mieszkalnym, powstającym przy skrzyżowaniu Wroniej i Kotlarskiej już w zeszłym roku sprzedano 87% mieszkań. Cały kwartał powinien być gotowy za cztery lata.

(dg)

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe