REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Nowa kładka przez kanał Nowe Ujście?

  29 marca 2023

Nowa kładka przez kanał Nowe Ujście?
Czy taka właśnie kładka zastąpi starą i prowizoryczną kładkę nad kanałem Nowe Ujście? źródło: bo.um.warszawa.pl

Celem projektu, który został złożony w ramach budżetu obywatelskiego Wawra, jest stworzenie nowego, bezpiecznego i wygodnego przejścia przez kanał Nowe Ujście dla osób korzystających ze spacerowego kompleksu leśnego.

REKLAMA

Anna Prałat-Niedźwiedź w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Wawra proponuje wymianę na nową kładki przez kanał Nowe Ujście w lesie przy Lucerny, znajdującym się pomiędzy ulicami Lucerny a Lebiodową.

Prowizoryczna kładka przy Lucerny

- W chwili obecnej dostępna jest jedynie prowizoryczna kładka, która jest nisko nad poziomem wody. Stwarza to trzy zasadnicze problemy w postaci konieczności zejścia/wejścia po stromej skarpie. Biegacze kontra psiarze w lesie przy Lucerny. Codziennie dochodzi do kłótni Biegacze kontra psiarze. Las miejscem wielu kłótni
W lesie przy ul. Lucerny psy biegają luzem. Skarżą się na to głównie biegacze i rodziny z dziećmi.
co jest niebezpieczne, a dla osób z problemami ruchowymi czy mających pod opieką dzieci w wózkach, wręcz niemożliwe. Drugim problemem jest niszczenie skarpy przez osoby korzystające z obecnej kładki. Kolejnym istotnym problemem jest fakt niedostępności kładki przy podwyższonym poziomie wody - opisuje problemy autorka projektu.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski w Warszawie

Koszt wymiany kładki oszacowano na 50 tys. zł. Do realizacji założeń projektu konieczne jest stworzenie kładki wyposażonej w poręcze, która będzie też na poziomie istniejących ścieżek oraz będzie dopasowana do otoczenia lasu, poprzez zastosowanie ekologicznych i naturalnych materiałów, a więc drewna.

Projekt ten, jeśli zyska akceptację urzędników, pojawi się w czerwcowym głosowaniu mieszkańców nad budżetem obywatelskim Wawra. Ewentualna realizacja już w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Redbits

29.03.2023 13:51

50 tysięcy. BO do kosza w całości na zawsze i bezpowrotnie.

# Ludek leśny

13.04.2023 22:33

Wow, ale rarytas!!! Jedna kładka na cały kanałek. Tam jest potrzeba kilku kładek aby łaczyły brzegi również te na rozwidleniu kanałku.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA