REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski »

 

Leśna ścieżka biegowa w Falenicy?

  27 marca 2023

alt='Leśna ścieżka biegowa w Falenicy?'
Czy podobnie jak w Międzylesiu, również w Falenicy, dzięki budżetowi obywatelskiemu powstaną obiekty sportowo-rekreacyjne wśród drzew? Źródło: Lasy Miejskie

Leśna ścieżka rekreacyjno-sportowa ma szansę powstać już w przyszłym roku w Falenicy. Co mogłoby się na niej znaleźć i jak przebiegałaby trasa?

REKLAMA

W minionym roku się nie udało to może w tym? Z tego założenia zdaje się wychodzić Andrzej Tomaszczyk, który ponownie proponuje utworzenie z budżetu obywatelskiego "ścieżki zdrowia z prostymi przyrządami do rozciągania i doskonalenia techniki ruchu" rozstawionymi na kilkusetmetrowej trasie. Miałaby ona pomóc mieszkańcom w uprawianiu biegów czy nordic walkingu, ale też służyć do chwilowego odpoczynku.

Leśne spacery w Warszawie

- Proponuję wyznaczyć kilkanaście stacji na kilkusetmetrowej trasie wiodącej drogami i ścieżkami o różnej nawierzchni po obrzeżach działek leśnych, gdzie zamontowane byłyby proste, wykonane z drewna przyrządy - czytamy w opisie projektu. Lekkoatletyczna leśna ścieżka biegowa w Falenicy? Zdecydują mieszkańcy Lekkoatletyczna leśna ścieżka biegowa w Falenicy?
Czy sportowa inwestycja w Falenicy ma szansę na realizację już w przyszłym roku? Jak najbardziej. Potrzebuje już tylko wsparcia mieszkańców.
- W 6-9 miejscach na skraju działek leśnych stanęłyby po 2-3 przyrządy. Chciałbym w ramach tego projektu uzupełnić wyposażenie leśnego placu zabaw zbudowanego cztery lata temu przez Lasy Miejskie i postawić parę przyrządów w pobliżu pumptracku zbudowanego w 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Ścieżka składałaby się ze słupków, równoważni, drabinek czy poręczy. Zostałaby wytyczona w rejonie, w którym corocznie organizowane są tzw. biegi górskie po szlakach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w pobliżu Podkowy, Bartoszyckiej, Przełęczy, Technicznej, Petunii i Kłodzkiej.

Wstąp do księgarni

Rekreacja w warszawskich lasach

Jak zaznacza pomysłodawca, ścieżka pomogłaby uzupełnić zajęcia sportowe uczniów z pobliskiej szkoły, ale też posłużyć indywidualnym biegaczom i zawodnikom przygotowującym się do startu w zawodach. Koszt budowy został oszacowany na 240 tys. zł. Projekt ten uczestniczył już w ubiegłorocznym głosowaniu mieszkańców, jednak nie uzyskał ich przychylności.

Teraz zapewne otrzyma ponowną akceptację urzędników i znów powalczy w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim Wawra o względy mieszkańców.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break