REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Jadłodzielnia nie miała powodzenia. W tym samym miejscu będzie kolejna

  6 września 2023

alt='Jadłodzielnia nie miała powodzenia. W tym samym miejscu będzie kolejna'
Burmistrz i jej zastępca odwiedzili jadłodzielnię przy Łabiszyńskiej 20 w minionym roku. Już jej tam nie ma... źródło: Dzielnica Targówek

Jednym z pomysłów, które w 2022 roku, w ramach budżetu obywatelskiego Warszawy, zyskały w głosowaniu akceptację mieszkańców, było postawienie jadłodzielni w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Łabiszyńskiej na Bródnie. Mimo że po roku funkcjonowania została przeniesiona w inne miejsce, zaproponowano kolejną w tej lokalizacji a projekt ponownie zaakceptowali mieszkańcy.

REKLAMA

Budżet obywatelski bywa irracjonalny, bo często wygrywają projekty, które po kilku miesiącach funkcjonowania przestają budzić zainteresowanie lub urzędnicy uznają, że należy je przenieść w inne miejsce lub zamknąć. Tak było z jadłodzielnią, która w ubiegłym roku działała w budynku przy Łabiszyńskiej 20. Dzieliła się na dwie części - przeznaczone dla produktów wymagających chłodzenia oraz tych, które nie wymagają utrzymania niskiej temperatury dla zachowania świeżości. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
Na początku jej funkcjonowania, w blasku fleszy, w ramach promocji, burmistrz Małgorzata Kwiatkowska oraz jej zastępca Jacek Duczman zostawili w chłodziarce kilka produktów dla osób potrzebujących. Po kilku miesiącach jadłodzielnia nieoczekiwanie zniknęła.

Co było "nie tak"?

- Na swój sposób działała. Z moich obserwacji wynikało, że były okresy, gdy tej żywności było więcej, ale były też takie, że stała pusta. Nie potrafię określić, jak dużo osób z niej korzystało. Odniosłem wrażenie, że dużo większe zainteresowanie było wzięciem jedzenia, niż jego pozostawieniem - podzielił się swoimi obserwacjami dyrektor OSiR Targówek Jacek Pużuk. Przez sporą część minionego roku jadłodzielnia funkcjonowała z pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Z końcem roku finansowanie projektu się skończyło, więc została przeniesiona na ul. Wincentego, przed Ośrodek Pomocy Społecznej. - Pracownicy OPSu uznali, że lepiej będzie, jak jadłodzielnia będzie bliżej ich biur, bo łatwiej będzie nią zarządzać - powiedział dyrektor Pużuk. I tak oto pierwsza jadłodzielnia przy Łabiszyńskiej przeszła do historii. Teraz czas na... drugą.

Kup bilet

Powrót na Łabiszyńską

Po roku nieobecności jadłodzielnia wróci do OSiR-u na Łabiszyńską. Stanie się tak za sprawą mieszkańców głosujących w przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego na projekt Norberta Zielińskiego, który zaproponował kolejną za 100 tys. zł.

- Produkty spożywcze będą czekały tam w przeszklonej lodówce oraz na regale obok. Jadłodzielnia czynna będzie każdego dnia i o każdej porze. Poprzez jej funkcjonowanie wyrabiane będą takie nawyki, jak dzielenie się z innymi, świadoma konsumpcja, racjonalne zakupy, niemarnowanie żywności - przekonuje pomysłodawca, pomijając fakt, że już jedna była w tym miejscu i nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Czy kolejna utrzyma się dłużej?

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# dawca krwi

07.09.2023 03:22

To kiedy następna dostawa z błyskiem fleszy ? Zakończy działalność ta "potrzebna' placówka 15.10.23 czy kilka dni później ?

# Jacek z Brodna

07.09.2023 16:57

A co to ma wspólnego z wyborami do Sejmu i Senatu? Tobie wszystko musi się z polityką kojarzyć? Sam coś do tej lodówki włożyłeś czy tylko błotem rzucić potrafisz?

# Dawca krwi

20.09.2023 04:55

Jacku to ty jesteś w białej koszuli na zdjęciu? Jak myślisz ( jeżeli myślisz?) , dlaczego pierwsza w tej lokalizacji "nie przyjęła się" .

REKLAMA

# Madbutcher

20.09.2023 08:23

Państwowe pieniądze, czyli NICZYJE. Sto, czy dwieście tysięcy - kto by się tym przejmował? Wydajemy!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA