REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Jadłodzielnia nie miała powodzenia. W tym samym miejscu będzie kolejna

  6 września 2023

Jadłodzielnia nie miała powodzenia. W tym samym miejscu będzie kolejna
Burmistrz i jej zastępca odwiedzili jadłodzielnię przy Łabiszyńskiej 20 w minionym roku. Już jej tam nie ma... źródło: Dzielnica Targówek

Jednym z pomysłów, które w 2022 roku, w ramach budżetu obywatelskiego Warszawy, zyskały w głosowaniu akceptację mieszkańców, było postawienie jadłodzielni w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Łabiszyńskiej na Bródnie. Mimo że po roku funkcjonowania została przeniesiona w inne miejsce, zaproponowano kolejną w tej lokalizacji a projekt ponownie zaakceptowali mieszkańcy.

REKLAMA

Budżet obywatelski bywa irracjonalny, bo często wygrywają projekty, które po kilku miesiącach funkcjonowania przestają budzić zainteresowanie lub urzędnicy uznają, że należy je przenieść w inne miejsce lub zamknąć. Tak było z jadłodzielnią, która w ubiegłym roku działała w budynku przy Łabiszyńskiej 20. Dzieliła się na dwie części - przeznaczone dla produktów wymagających chłodzenia oraz tych, które nie wymagają utrzymania niskiej temperatury dla zachowania świeżości. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
Na początku jej funkcjonowania, w blasku fleszy, w ramach promocji, burmistrz Małgorzata Kwiatkowska oraz jej zastępca Jacek Duczman zostawili w chłodziarce kilka produktów dla osób potrzebujących. Po kilku miesiącach jadłodzielnia nieoczekiwanie zniknęła.

Co było "nie tak"?

- Na swój sposób działała. Z moich obserwacji wynikało, że były okresy, gdy tej żywności było więcej, ale były też takie, że stała pusta. Nie potrafię określić, jak dużo osób z niej korzystało. Odniosłem wrażenie, że dużo większe zainteresowanie było wzięciem jedzenia, niż jego pozostawieniem - podzielił się swoimi obserwacjami dyrektor OSiR Targówek Jacek Pużuk. Przez sporą część minionego roku jadłodzielnia funkcjonowała z pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Z końcem roku finansowanie projektu się skończyło, więc została przeniesiona na ul. Wincentego, przed Ośrodek Pomocy Społecznej. - Pracownicy OPSu uznali, że lepiej będzie, jak jadłodzielnia będzie bliżej ich biur, bo łatwiej będzie nią zarządzać - powiedział dyrektor Pużuk. I tak oto pierwsza jadłodzielnia przy Łabiszyńskiej przeszła do historii. Teraz czas na... drugą.

Wstąp do księgarni

Powrót na Łabiszyńską

Po roku nieobecności jadłodzielnia wróci do OSiR-u na Łabiszyńską. Stanie się tak za sprawą mieszkańców głosujących w przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego na projekt Norberta Zielińskiego, który zaproponował kolejną za 100 tys. zł.

- Produkty spożywcze będą czekały tam w przeszklonej lodówce oraz na regale obok. Jadłodzielnia czynna będzie każdego dnia i o każdej porze. Poprzez jej funkcjonowanie wyrabiane będą takie nawyki, jak dzielenie się z innymi, świadoma konsumpcja, racjonalne zakupy, niemarnowanie żywności - przekonuje pomysłodawca, pomijając fakt, że już jedna była w tym miejscu i nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Czy kolejna utrzyma się dłużej?

(db)

.
 

Komentarze (4)

# dawca krwi

07.09.2023 03:22

To kiedy następna dostawa z błyskiem fleszy ? Zakończy działalność ta "potrzebna' placówka 15.10.23 czy kilka dni później ?

# Jacek z Brodna

07.09.2023 16:57

A co to ma wspólnego z wyborami do Sejmu i Senatu? Tobie wszystko musi się z polityką kojarzyć? Sam coś do tej lodówki włożyłeś czy tylko błotem rzucić potrafisz?

# Dawca krwi

20.09.2023 04:55

Jacku to ty jesteś w białej koszuli na zdjęciu? Jak myślisz ( jeżeli myślisz?) , dlaczego pierwsza w tej lokalizacji "nie przyjęła się" .

REKLAMA

# Madbutcher

20.09.2023 08:23

Państwowe pieniądze, czyli NICZYJE. Sto, czy dwieście tysięcy - kto by się tym przejmował? Wydajemy!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA