REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kultura

 

Nowe kino na Białołęce. BOK zaprasza na "kulturalne umilacze jesieni"

  24 września 2021

Nowe kino na Białołęce. BOK zaprasza na "kulturalne umilacze jesieni"
Materiały BOK. Fot. Projekt Kreatywny

Na kulturalnej mapie Warszawy pojawiło się miejsce zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego: Kino Głębocka 66.

REKLAMA

Kino Głębocka 66 to pierwsze tego rodzaju kino we wschodniej części Białołęki: lokalne, bez reklam, przyjazne rodzicom i rodzinom, oferujące spotkania z ciekawymi ludźmi świata kinematografii. Jak wyjaśnia Białołęcki Ośrodek Kultury, będzie to młodszy brat Kina Na Boku działającego przy Van Gogha na Tarchominie.

Nowe kino na Białołęce

Co znalazło się w repertuarze? Dla dzieci i rodziców przygotowano poranki kinowe z filmami "Halvdan - prawie wiking" (27 września - 1 października, godz. 9:00), "Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele" (27 września - 1 października, godz. 11:00), "Blanka" (30 września, godz. 12.45), "SamSam" (3 października, godz. 11:00), "Jakub, Mimmi i gadające psy" (4-8 października, godz. 9:00) oraz "Kacper i Emma na safari" (4-8 października, godz. 11:00).

Dla wszystkich spragnionych fachowego filmowego komentarza przygotowano seans "Mistrza" Macieja Barczewskiego, a po nim spotkanie z filmoznawcą i krytykiem Łukaszem Maciejewskim oraz twórcami filmu (29 września, godz. 20.30). Na rozpoczęcie każdego weekendu BOK zaprasza na filmowe piątki i takie filmy jak: "Wolka" (1 października, godz. 18.30), "Sound of Metal" (1 października, godz. 20.30), "W jak morderstwo" (8 października godz. 18.30) czy "Dogman" (8 października, godz. 20.30). W sobotę 2 października zobaczymy "La Gomerę" (godz. 18:00) oraz "Jeszcze jest czas" (godz. 20:00), a w środę 6 października "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej (godz. 20.30).

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Bezpłatne pokazy filmowe

- Na wszystkie seanse i wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w kasach - informuje BOK. - Zainteresowanych szczegółowymi informacjami odsyłamy na stronę bok.waw.pl i do mediów społecznościowych.

Białołęcki Ośrodek Kultury włączył się także w obchody Warszawskich Dni Seniora, organizowanych od siedmiu lat na początku jesieni. Dla seniorów przygotowano bezpłatne spotkania, seanse filmowe i warsztaty. Między 26 września a 1 października seniorzy będą mogli wybrać się do Kina Na Boku i zobaczyć filmy "Skłodowska" czy "Pavarotti", wziąć udział w warsztatach z dietetykiem i psychologiem oraz w spotkaniu z dzielnicowym.

Twórczość Aia Weiweia na Białołęce

Dodatkowo Teatr Pora na Seniora wystawi sztukę na podstawie tekstu Stefanii Grodzieńskiej pt. "Zupka".

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale na poszczególne zajęcia obowiązują zapisy. W kasach BOK można też odebrać bezpłatne wejściówki. Więcej informacji na stronie internetowej bok.waw.pl oraz w kasach.

Z kolei 10 października BOK zaprasza na kolejną odsłonę projektu "Gdyby Mona Lisa była na Tik-Toku...". Tym razem uczestnicy przyjrzą się postaci i twórczości chińskiego artysty i aktywisty Aia Weiweia. Zapisy na warsztaty ruszają 29 września telefonicznie i mailowo w kasach BOK. Zajęcia mają charakter familijny. Dzieci wspólnie ze swoimi opiekunami wykonują prace plastyczne, uczestniczą w zabawach teatralnych i dramowych, by na ich zakończenie, każdy rodzinny zespół mógł wykonać kilka zdjęć lub krótki film smartfonem i w ten sposób wzbogacić swoje domowe wirtualne archiwa i profile.

(mo)

 

Komentarze (1)

# fds

26.09.2021 18:38

Interesująca treść wnosząca wiele nowej wiedzy https://piccolotesoro.pl
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA