REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Nic nie zrobią ze skrzyżowaniem Wólczyńskiej i Nocznickiego

  22 października 2012

Nic nie zrobią ze skrzyżowaniem Wólczyńskiej i Nocznickiego

Skrzyżowanie Wólczyńskiej z Nocznickiego straszy na Bielanach od lat. - Koniecznie trzeba postawić tam światła. Wypadki w tym miejscu są normą - sygnalizuje nasz czytelnik. - Zapadła decyzja, że w najbliższych tygodniach zostanie zbudowane rondo przy Arkuszowej. Przy Nocznickiego na razie niczego nie planujemy - informuje rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka.

REKLAMA

Wypadki w tym miejscu się zdarzają, tak z udziałem pieszych, jak i wyłącznie zmotoryzowanych. Kierowcy nie przestrzegają pierwszeństwa, często pędzą z niedozwoloną prędkością. Nasz czytelnik pyta, dlaczego nic z tym nie można zrobić, skoro - jak mówi - niedawno zdarzył się tam wypadek śmiertelny.

- W ostatnich miesiącach nie odnotowano takich wypadków na tym skrzyżowaniu - dziwi się podkomisarz Elwira Brzostowska z Komendy Rejonowej Policji.

Natomiast mniej czy bardziej groźne kolizje są tam na porządku dziennym. Mniej więcej od dwóch lat mówi się o tym, że powstanie sygnalizacja świetlna lub zostanie zbudowane rondo. Koszt postawienia świateł na tym skrzyżowaniu to kwota rzędu 1-1,2 mln zł. - Są różne sposoby spowalniania ruchu.

Musieliśmy na coś się zdecydować i postawiliśmy na Arkuszową - wyjaśnia rzeczniczka ZDM.
Poprzez ustawianie świateł czy progów zwalniających. W tym konkretnym miejscu na razie w tym roku niczego nie planujemy. W bardzo niedługim czasie zostanie natomiast podpisana umowa z wykonawcą w sprawie Arkuszowej. Prace rozpoczną się w przyszłym roku - mówi Karolina Gałecka.

Niebezpiecznie jeżdżący kierowcy to jedno, a korki w godzinach szczytu to drugie. To może chociaż pas do skrętu w lewo i odpowiednia sygnalizacja?

- Musieliśmy na coś się zdecydować i postawiliśmy na Arkuszową. Sygnalizacji przy Nocznickiego nie postawimy. Większość inwestycji została przeniesiona na rok 2014 r. - wyjaśnia rzeczniczka ZDM.

Na Bielanach korki to normalka. Czytelnicy chcieliby wiedzieć, dlaczego jak już coś idzie ku lepszemu, to potem wraca do gorszej rzeczywistości. Na przykład przy skręcie z Conrada w Wólczyńską była zielona strzałka do skrętu w lewo i po jakimś czasie zniknęła.

- Ta strzałka była tylko na czas remontu Kasprowicza. Gdy Zakład Remontów i Konserwacji Dróg zakończył remont, strzałka zniknęła - kwituje Gałecka.

mac

 

Komentarze (3)

# Chris

22.10.2012 20:56

Dajcie spokój - urzędnicy na głupoty i nagrody potrafią wydawać, ale zrobienie coś z najbardziej zakorkowanym miejscem dzielnicy to już gorzej. Ta przebudowa na pewno będzie tańsza niż bezsensowna przebudowa serka bielańskiego.

# pawel

23.10.2012 08:00

rozwiązaniem byłaby druga nitka ulicy Wólczyńskiej...od Reymonta do ronda przy Arkuszowej...jest pozostawiona rezerwa terenu pod tę ulicę...pamiętam pewną mapka z wyborów samorządowych poprzedniej kadencji gdzie Gronkiewicz-Waltz zapowiadała budowę tej ulicy..i co? jajco...jak zwykle....to było jakieś 7 lat temu? może nawet lepiej ;) ta włądza lubi duzo obiecywać...i bardzo mało robi mając takie fundusze

# wielbiciel Hani

23.10.2012 11:33

Program wyborczy pewnej pani:
http://tiny.pl/hndv8

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA