REKLAMA

Legionowo

kronika policyjna »

 

Nożownik zaatakował w autobusie. Nikt nie pomógł, policja nie wierzyła

  27 czerwca 2023

alt='Nożownik zaatakował w autobusie. Nikt nie pomógł, policja nie wierzyła'
DB

Przed kilkoma dniami uzbrojony w nóż, około 60-letni pasażer linii 723, zaatakował na odcinku Legionowa i Jabłonny grupkę nastoletnich chłopców. Nikt z dorosłych pasażerów nie zareagował. Przybyli na miejsce policjanci - wedle relacji rodziców - nie uwierzyli w historię chłopców, uznając, że jest zmyślona...

REKLAMA

- Uwaga! 24 czerwca około godziny 20:20 mój 13-letni syn wracał autobusem 723 z Legionowa na Tarchomin. Dzieciaki rozmawiały i śmiały się. Gdzieś miedzy Legionowem a Jabłonną wsiadł do autobusu około 55-letni mężczyzna, który uznał że młodzież śmieje się z niego i przyłożył nóż do szyi 14- latka wymuszając na nim przeprosiny alarmuje matka chłopca, który uczestniczył w zdarzeniu. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.

Zaatakował między Legionowem a Jabłonną

Jak się dowiadujemy, nóż przeciął skórę chłopaka, a ten zaczął krwawić. Sytuacja była poważna, mimo to nikt z dorosłych pasażerów autobusu nie zareagował. Grupka przestraszonych chłopaków wysiadła na najbliższym przystanku przy Aluzyjnej na Białołęce i wezwała policję, a w najbliższej Żabce opatrzono ranę chłopaka. Jak przekonuje matka jednego z chłopców, zachowanie policjantów również było dalekie od ideału. Funkcjonariusze stwierdzili, że młodzież kłamie, dopiero pod naciskiem rodziców przyjęli oficjalne zgłoszenie.

- Powiem szczerze, że po rozmowie z synem i kierowcą autobusu jestem załamana. Policja uznała, że kłamią, bo nie nagrali zdarzenia, wiec to musi być nieprawda - mówi matka chłopca, która nagłaśnia temat, gdyż chce ostrzec pozostałych rodziców przed grasującym po okolicy niezrównoważonym mężczyzną, atakującym dzieci.

Zapraszamy na zakupy

Policja z Białołęki prowadzi śledztwo

- Po rozmowie z chłopakami wiemy, że mężczyzna ma około 55 lat i jest łysy. Tego dnia ubrany był w krótkie spodenki z kieszeniami - jak to uznali - jak na ryby i miał ze sobą reklamówkę. Niestety, opis pasuje do większości mężczyzn w tym wieku.

Białołęcka policja nie komentuje zachowania policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia.

- W komisariacie na Białołęce zostało złożone zawiadomienie o groźbach karalnych kierowanych wobec nastoletniego chłopca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło 24 czerwca w godzinach wieczornych,w autobusie linii 723. Sprawca to mężczyzna w wieku około 60 lat. Trwają czynności wyjaśniające - informuje młodsza aspirant Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (17)

# nnn

27.06.2023 16:38

Podobno autobusy mają monitoring i są bezpieczne dla pasażera. A może to tylko przechwałki władców warszawskiej komunikacji?

# Marian

27.06.2023 18:39

Bezpieczna komunikacja miejska Czaskoskiego

# Pasazer Komunikacji Miejskiej

27.06.2023 21:44

Gdyby kaczor zarzadzal napewno byloby bezpieczniej a w autobusach byloby wiecej policjantow niz na protestach antypisowskich

REKLAMA

# bobik

27.06.2023 21:53

Po co nam samochody, jak mamy "bezpieczną" komunikację - tak bynajmniej Czaskowski przekonuje...

# 8gwiazdek

27.06.2023 22:03

#Marian napisał(a) 27.06.2023 18:39
Bezpieczna komunikacja miejska Czaskoskiego
Śmiechłam

# 8gwiazdek

27.06.2023 22:04

#bobik napisał(a) 27.06.2023 21:53
Po co nam samochody, jak mamy "bezpieczną" komunikację - tak bynajmniej Czaskowski przekonuje...
Yhyś

REKLAMA

# 8gwiazdek

27.06.2023 22:05

#Pasazer Komunikacji Miejskiej napisał(a) 27.06.2023 21:44
Gdyby kaczor zarzadzal napewno byloby bezpieczniej a w autobusach byloby wiecej policjantow niz na protestach antypisowskich
W punkt

# Jakub

27.06.2023 23:04

Byłem świadkiem zdarzenia, przyjżałem się dokladnie zachowaniu i wyglądzie mężczyzny. Starszy facet o grubszej posturze, z łysiną na głowie (prawie całkowitą). Miał bardzo lekki ale widoczny siwy zarost. Nie poruszał się w pełni sprawnie. Tego dnia miał na sobie kamizelke ciemnozieloną, krótkie spodenki oraz trzymał w ręku reklamówkę.

# Aha

28.06.2023 00:09

Zwykłe PSY a nie policja (mam nadzieję, że któryś z nich to przeczyta o sobie). Nożownik pociął chłopaka to historia im się nie spodobała, a krew to pewnie ketchup. Kradną rowery, to z miejsca przy zgłaszaniu mówią, że się nie znajdzie, zamiast dodać kolejne dowody do sprawy poświęcić czas na przeglad nagrań z monitoringu. Pedofil podrywa dzieci to nie mają kogo wysłać bo procesja idzie. Jest wypadek to lepiej po nich nie dzwonić bo za ich przyjazd gratis 1500 zł do mandatu już lepiej jest samemu nagrać i zgłosić się do OC sprawcy niż po nich dzwonić. NIe ma problemu schowac się z suszarką w krzakach, nie ma problemu lać pałą kobiety na marszach albo kłaść na glebę niepełnosprawnych bo nie mieli maseczki w trakcie pandemii. To po co są te PSY? Jak nic nie robią, nic nie szukają...

REKLAMA

# Kolejny obserwator

28.06.2023 10:36

Bezdyskusyjnie człowiek ten, nie miał prawa wyjąć noża i postąpić w taki sposób, zapewne spotka go za to kara. Jednak gdzieś w tym wszystkim interesuje mnie to, co podróżujące autobusem bezstresowo wychowane"bąbelki" robiły, mówiły i jak się zachowywały. Jak widać na przystankach, w autobusach i innych publicznych miejscach, standardy zachowania dzieci/młodzieży, mówiąc delikatnie, mocno odbiegają od normy.

# Renata30

28.06.2023 10:47

Dzieci najpierw uczą się zachowań od rodziców. Jak rodzice czytają ksiąźki to i dzieci będą, jak rodzice przeklinają to i dzieci będą. Jak w domu jest krzyk to gdzieś dziecko musi wyładować tą złość i stres. Wcale nie musi być bite. Takie zachowanie rodziców też może krzywdzić w przyszłości.

# Ja79

28.06.2023 18:51

#bobik napisał(a) 27.06.2023 21:53
Po co nam samochody, jak mamy "bezpieczną" komunikację - tak bynajmniej Czaskowski przekonuje...
Sprawdz znaczenie slowa bynajmniej a potem udawaj madrego

REKLAMA

# Ja79

28.06.2023 18:53

#Kolejny obserwator napisał(a) 28.06.2023 10:36
Bezdyskusyjnie człowiek ten, nie miał prawa wyjąć noża i postąpić w taki sposób, zapewne spotka go za to kara. Jednak gdzieś w tym wszystkim interesuje mnie to, co podróżujące autobusem bezstresowo wychowane"bąbelki" robiły, mówiły i jak się zachowywały. Jak widać na przystankach, w autobusach i innych publicznych miejscach, standardy zachowania dzieci/młodzieży, mówiąc delikatnie, mocno odbiegają od normy.
Zeby nie wiem jak byli glosno i jak bardzo nie zachowywali sie nagannie to dorosly jest od tego aby albo zwrocic uwage, albo wyprosic z autobusu lub poinformowac kierowce ktory wezwie patrol. Szukania winnych w ofiarach jest obrzydliwe. Zwlaszcza, ze bohaterscy dorosli nawet nie udzielili pomocy

# Ja81

29.06.2023 09:44

Nie wyskoczę z bejsbolem do gościa, który posiada broń palną i mimo, że znam techniki, to nie będę się stawiał intencjonalnie w sytuacji zagrożenia życia, wyskakując bezbronny do osoby z nożem, bo mogą nastąpić czynniki, których nie przewidzę - jak np. zakręt, hamowanie pojazdu, które sprawią, że owe techniki będę mógł sobie w d włożyć. Walnij się w pusty czerep wojowniku klawiatury. Inna sprawa, że rechotanie i darcie mordy w autobusie potrafi spokojnego człowieka z równowagi wytrącić, a co dopiero kogoś ze zrytym beretem.

# LiTerA

06.07.2023 10:22

long term AutoBUSE, CERTified danger

REKLAMA

 Erneścio

27.07.2023 12:46, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 27.07.2023 12:55

Chłopiec, młodzież, jak to pięknie brzmi, aż wzruszyłem się. Teraz pójdę się rozhahahać.
Tymczasem, prawda jest całkiem, całkiem inna.
To już nie młodzież, to młode gangstery.
Grzeczne na tatusiowym dywaniku a gdy za drzwi nochala wystawi to sam pewnie z kosą po mieście biega.
Przestańcie Wy ludzie bajeryzować sobie rzeczywistość...
Na minimum 25% warszawskich nastolatków kałach niebawem będzie jedynym lekiem.
Te Wasze pseudo aniołki ...
z czym to porównać, hm... niech pomyślę...
Aaaa! Mam! Wołominiaki i Pruszkowiaki lat 90 przy tym to były aniołki. Czemu?
Kradli, mordowali, napadali ale zawsze mieli SENS W CELU a dzisiejsze gangi rąbią wszystko/wszystkich po NIC za NIC dla HECY. Im więcej babek w mieście poprzewraca, im więcej dziadków zbluzga ... oczywiście za nic - tym większy aniołek.
Facet kosę nie bez celu przystawił, więc przestańcie farmazonić.
Przecież widzę, fakt, mam 130kg i prawie 200 wzrostu więc ta dzicz mnie omija szerokim łukiem ale widzę, co pseudo młodzież robi ze starszymi, bezbronnymi ... nic mogącymi.
Zwrócisz uwagę grzecznie to zaczyna się jazda, wyskakują z tekstami, wyzywają, bluzgają, myślą że jak ich 5 czy 7 na jednego to można, dadzą radę. Aha, nigdy nie mieli falowo w armii więc nie dadzą. I co z tego, że facet przystawił kosę?
Zabił?
Nie!
Pobił?
Nie!
Dał nauczkę?
Mega wielką, następnym razem stulą te dzikie mordy ... bo następny raz może nie być już tak wyrozumiały.

 Erneścio

27.07.2023 13:02, wpis modyfikowany 5 razy,ostatnio 27.07.2023 13:06

A co do milicji, hm, moje zdanie jest takie:
To to samo co wyżej lecz po udanej maturze i z prawnym przyzwoleniem do wykonywania przestępstw moralnych/mentalnych i innych społecznie. Polska milicja nie dorasta poziomem inteligencji, kultury, szacunku ... policji z zachodu. To ta sama dzicz tyle że starsza.
Nie wrzucam wszystkich gliniarzy do jednego wora, sam mam w rodzinie aż 3, wierzę że są tam jeszcze ludzie ale... jest ich do 10%. Reszta chołota identyczna jak my sami, tyle że w robocie na mus trzeźwi. Ot jedyna różnica. Żona moja była gliniarą wiele lat, dała na luz po 2010 roku, nie dało się już tak żyć, nie z tym co stara data w nas zaimplementowała: godność, honor, sumienie, serce, dusza, rozum. Tak, jak dzicz dla HECY demoluje ludzi i miasta tak MILICJA dla HECY pracuje, szukając dziur w całym, oby się czepić, oby zakłamać, oby głupka znaleźć, oby WYNIK był.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024