REKLAMA

Targówek

kronika policyjna »

 

Napad na 30-letnią kobietę na Targówku. Pomogło dwóch świadków

  31 października 2023

alt='Napad na 30-letnią kobietę na Targówku. Pomogło dwóch świadków'
źródło: KRP VI

Idącą ulicą Piotra Skargi kobietę zaatakował nieznany mężczyzna. Napastnik złapał 30-latkę za włosy i zaczął szarpać. Gdy upadła na chodnik, próbował wyrwać jej plecak. Kobieta broniła się, krzyczała i wzywała pomocy. I ją otrzymała.

REKLAMA

Do tej napaści doszło przed kilkoma dniami po godzinie 17:00. Idącą ulicą Piotra Skargi kobietę zaatakował nieznany mężczyzna. Napastnik złapał 30-latkę za włosy i zaczął szarpać. Senior "zainwestował" pieniądze. Z transakcji życia wyszły nici Senior "zainwestował" pieniądze. Z transakcji życia wyszły nici
Senior z Targówka skuszony internetową reklamą kupił akcje jednej z firm. Nie dość, że nie pomnożył zainwestowanych pieniędzy, to je w konsekwencji stracił, a jego sprawą zajęła się policja.
Gdy kobieta upadła na chodnik, próbował wyrwać jej plecak. Broniła się, krzyczała i wzywała pomocy. Zdarzenie zauważyło dwóch mężczyzn, którzy ruszyli z pomocą napadniętej kobiecie. Dogonili uciekającego agresora i ujęli go, po czym wezwali policję.

Napastnik zatrzymany przez dwóch świadków

- Interweniowaliśmy bardzo szybko. Zatrzymaliśmy 34-latka. Przyznał się, że chciał ukraść plecak kobiecie, bo wiedział, że ma ona w nim dużą sumę pieniędzy - informuje komisarz Paulina Onyszko. Pokrzywdzona w komisariacie przy ulicy Chodeckiej złożyła zeznania w tej sprawie. Śledczy przesłuchali również świadków. Na drugi dzień sprawca trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam przedstawiono mu zarzut usiłowania rozboju w warunkach recydywy. Prokurator prowadzący to śledztwo przesłał do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd się przychylił. 34-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu od dwóch do piętnastu lat pozbawienia wolności.

- Na pochwałę zasługuje postawa osób, które nie pozostały obojętne na to zdarzenie. Pamiętajmy, że w sytuacji zagrożenia czyjegoś zdrowia i życia ważna jest nasza reakcja, choćby w postaci zaalarmowania służb - przekonuje komisarz Paulina Onyszko.

JR

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023