REKLAMA

Białołęka

przestrzeń miejska »

 

Urządzają park za miliony monet

  20 lutego 2024

alt='Urządzają park za miliony monet'
źródło: Facebook/Zarząd Zieleni Warszawy

Rozpoczęła się budowa parku Żerańskiego. Wykonawca systematycznie grodzi kolejne obszary placu budowy. Tymczasem wielu mieszkańców Białołęki puka się w czoło, wprost pytając urzędników o ogromne koszty.

REKLAMA

Na zachodnim brzegu Kanału Żerańskiego pomiędzy ulicami Modlińską i Płochocińską rozpoczęły się prace porządkowe oraz roboty ziemne związane z urządzeniem parku. Zagospodarowanie 13 hektarów terenu ma kosztować ponad 44 mln złotych.

Nowy park w Warszawie

Budowa parku została podzielona na dwa etapy. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
W ramach pierwszego teren zyska dużo nowej zieleni. Posadzonych zostanie niemal 500 drzew, ponad 1000 krzewów oraz ponad 36 tysięcy bylin. Na powierzchni ponad 44 tys. m2 pojawią się łąki i murawy, a na kolejnych 7000 m2 trawniki. Poza nową, różnorodną zielenią, odwiedzający to miejsce skorzystają również z pomostów, ścieżek rowerowych czy parku linowego.

W nowym parku mieszkańcy będą mogli odpocząć na polanach rekreacyjnych z podestami i wiatami oraz skorzystać z nowej sieci alejek spacerowych i ścieżek rowerowych. Pojawią się też pierwsze pomosty. Zakończenie pierwszego etapu prac planowane jest na początek 2025 roku i wtedy Zarząd Zieleni udostępni teren mieszkańcom. Również w przyszłym roku rozpocznie się drugi etap inwestycji, w ramach którego uatrakcyjnione zostanie nabrzeże: powstaną dodatkowe pomosty.

Kup bilet

Droga inwestycja na Żeraniu

Podczas gdy na Białołęce mocno odczuwalne są podstawowe braki: kanalizacji, dróg i komunikacji, wielu mieszkańców zadaje pytanie: czy wydawanie tak ogromnych pieniędzy na utworzenie parku nie jest zwykłym marnotrawstwem? Świadczą o tym niektóre z komentarzy:

- To jest niesamowite. Zważywszy, że w tym miejscu wystarczyłoby zrobić porządną ścieżkę mineralną, jak ta nad Wisłą za Spójnią i pozwolić nadrzecznej przyrodzie się odrodzić. Koszt minimalny i byłby "park naturalny". A tak mamy rażącą niegospodarność.

- To jest połowa budżetu na nowy basen, a niedawno czytałem, że na basen przy Ostródzkiej nie ma pieniędzy. A teraz czytam, że są, tylko marnowane na park dla kilku bloków na Żeraniu. To jest po prostu rozbój w biały dzień.

- Jeżeli zbudowanie ogromnej szkoły na Tarchominie kosztuje 100 mln, to co kosztuje 44 bańki w parku na Żeraniu?

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Aroslaw Aczynski

21.02.2024 20:28

Bardzo dobrze. Terenów zieleni urządzonej też jak na lekarstwo. Nie samym wałem żyje mieszkaniec Białołeki. Oby ten park świecił, jak "Miliony monet" z tejże piosenki. :)

# Arma

22.02.2024 13:58

Taki teren też jest potrzebny. A jeżeli bedziecie protestować to decyzja będzie jedna. Przeniesienie środków na Wilanów. Tam powstanie kolejne miejsce dla relaksu mieszkanów, a my/wy zostaniemy z niczym.

# Bumbum

26.02.2024 01:02

Parków się na biedamęce zachciewa. Nie dla psa kiełbasa, czajkę wąchać!

REKLAMA

# suweren

27.02.2024 14:04

Mama bumbumowi usiadła na główkę przy porodzie i bidok kwiczy.

# Ekelpwh

04.03.2024 13:37

Korty naa Światowida zabudować! Dać ludziom normalnie żyć w ich własnych mieszkaniach! A nie dzień w dzień do 22 walenie pod oknami! Gdzie jest burmistrz? Śpi sobie smacznie na Bemowie! A komuś pod oknami walą! Kto stawia ścianę żelbetonowa pod oknami tak dużego osiedla? Kto robi korty tenisowe pod oknami tak dużego osiedla? Kto robi boisko pod oknami tak dużego osiedla? Tu ludzie mieszkają! Obudźcie się w końcu!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy