REKLAMA

Targówek

Komunikacja

 

Most Śląsko-Dąbrowski znowu dla aut

  8 listopada 2016

alt='Most Śląsko-Dąbrowski znowu dla aut'
źródło: Wikimedia Commons / Przemysław Jahr

Po kilku latach prywatne samochody ponownie mogą korzystać z mostu przez całą dobę. Na razie tylko w kierunku Pragi i Targówka.

REKLAMA

Otwarty w latach 40. most Śląsko-Dąbrowski przez wiele lat był najważniejszą przeprawą, którą kierowcy z Targówka przedostawali się na lewy brzeg Wisły, bezpośrednio do Śródmieścia. Wszystko zmieniło się w roku 2011. 512 nie przekroczy Wisły. Dla urzędników parking ważniejszy od prawa miejscowego 512 nie przekroczy Wisły. Dla urzędników parking ważniejszy od prawa miejscowego
Strategia transportowa Warszawy, zakładająca promowanie komunikacji miejskiej kosztem samochodów, dla urzędników stołecznego magistratu okazuje się być tylko świstkiem papieru. Na pl. Bankowym zlikwidowano pętlę, z której mogłoby korzystać 512. W jej miejscu jest dziś parking dla prywatnych aut. W ten sposób mieszkańcy Zacisza stracili bezpośrednie połączenie z centrum i pierwszą linią metra.
Gdy na Pradze rozpoczęła się budowa stacji metra, prawo do wjazdu na most w godzinach szczytu miała tylko komunikacja miejska i rowery. Tak było do niedawna. W długi weekend Tramwaje Warszawskie zlikwidowały wysepkę, osłaniającą przystanki tramwajowo-autobusowe przy Starówce przed jadącymi od pl. Bankowego autami. Jednocześnie znikły znaki, zabraniające wjazdu na most z lewego brzegu Wisły. Od strony Pragi wciąż obowiązuje zakaz wjazdu prywatnym samochodem w godzinach szczytu.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska uzależnia całkowite otwarcie mostu Śląsko-Dąbrowskiego dla prywatnych aut od zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, korzystającym z przystanków przy Starówce.

- To jest do zrobienia, tylko trzeba chcieć - mówi cytowana przez gazetę Kaznowska. - W wakacje przyszłego roku, gdy przewidujemy wyłączenie Trasy W-Z z ruchu tramwajowego, wprowadzimy docelowe zmiany na odcinku przy tunelu.

Docelowe zmiany będą polegać na budowie tzw. przystanków wiedeńskich, znanych m.in. z Kawęczyńskiej na Pradze. Jezdnia na wysokości przystanku będzie wyniesiona do poziomu chodnika, co wymusi na kierowcach znaczne zmniejszenie prędkości. Rozwiązanie to jest znacznie tańsze od sygnalizacji świetlnej i skuteczniej poprawia bezpieczeństwo. Natomiast większa przebudowa odcinka trasy W-Z grozi naruszeniem skarpy wiślanej, na której stoi jeden z najcenniejszych warszawskich zabytków - kościół św. Anny.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# AGD

08.11.2016 13:22

"Natomiast większa przebudowa odcinka trasy W-Z grozi naruszeniem skarpy wiślanej, na której stoi jeden z najcenniejszych warszawskich zabytków - kościół św. Anny. "
Czyli niemożliwa jest zamiana chodnika i jezdni miejscami? Tak żeby wsiadający do komunikcji nie blokowali pasa? Wiadukt zaczyna się praktycznie na wysokości przystanków.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy