REKLAMA

Białołęka

oświata »

 

Młodzież z Białołęki przeciw przemocy. Międzynarodowy projekt artystyczny

  3 marca 2023

alt='Młodzież z Białołęki przeciw przemocy. Międzynarodowy projekt artystyczny'
materiały szkolne

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 231 przy Juranda ze Spychowa na warszawskiej Białołęce uczestniczą w międzynarodowym projekcie artystycznym "Sztuka przeciw przemocy".

REKLAMA

Marzec będzie miesiącem, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 231 przy ul. Juranda ze Spychowa będą bardzo zajęci.

Sztuka przeciw przemocy

Białołęcka szkoła organizuje międzynarodowe zajęcia w ramach projektu Erasmus pod hasłem "Sztuka przeciw przemocy". Ścianka wspinaczkowa w szkole na Zielonej Białołęce? Ścianka wspinaczkowa w szkolnej hali sportowej?
W podstawówce przy ulicy Zaułek 34 na Zielonej Białołęce już w przyszłym roku ma szansę powstać ścianka wspinaczkowa. Co musi się stać, żeby sportowa inwestycja doszła do skutku?

- Nasza szkoła, obok interesujących warsztatów plastycznych, będzie organizowała nagrania autorskich piosenek w języku angielskim. W związku z tym planujemy wydać płytę i wiele innych ciekawych wydarzeń. W projekcie uczestniczą szkoły z Grecji, Holandii, wyspy Saint Martin, Włoch, Litwy oraz Polski - mówi nauczyciel i opiekun projektu Bogumił Rylewicz.

Wstąp do księgarni

Międzynarodowy projekt

Projekt "Sztuka przeciw przemocy" rozpoczął się już jakiś czas temu, jednak ograniczenia związane ze stanem epidemii covid-19 spowodowały wydłużenie jego realizacji.

- W zeszłym roku szkolnym nasi uczniowie odwiedzili np. Italię, a w bieżącym projekt realizowany był w Grecji (ze szczególnym naciskiem na sztukę: malowanie obrazów i plakatów, warsztaty, malowanie ścian szkoły w Volos), w Rotterdamie, gdzie z kolei nacisk położony był na poezję i pisanie własnych wierszy. Były też warsztaty językowe mające pomóc w tego typu działaniach. W Polsce będzie muzycznie - wyjaśnia Bogumił Rylewicz.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA