REKLAMA

bck klub przygód 2026 1bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0
Bielany

samorząd »

 

Mizerny budżet Bielan na przyszły rok

  28 października 2013

alt='Mizerny budżet Bielan na przyszły rok'

Radni nie byli jednomyślni w sprawie planów na przyszły rok, ale wiadomo już, jakie inwestycje zostaną zrealizowane na Bielanach w 2014 roku.

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
- Bielany to jedna z najbardziej niedofinansowanych dzielnic w Warszawie - mówili na ostatniej sesji rady dzielnicy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Na inwestycje przeznaczono niewiele ponad 11 mln zł. To kwota niemal sześć razy mniejsza od tej, którą na inwestycje otrzymało sąsiednie Bemowo. Sokratesa w nowym wydaniu. Nie wszystkim się podoba Nowa odsłona Sokratesa nie wzbudza entuzjazmu - Przebudowaliśmy bielańską ulicę Sokratesa. Wybudowaliśmy dwa ronda, wszystkie przejścia dla pieszych skróciliśmy i zabezpieczyliśmy azylem, a chodniki poszerzyliśmy. Dodaliśmy też sporo zieleni, tworząc m.in. ogrody deszczowe - chwali się Zarząd Dróg Miejskich. Nie wszystkim zmiany przypadły do gustu. Co przeszkadza użytkownikom ulicy? Za pieniądze przyznane Bielanom przeprowadzona będzie budowa ul. Reymonta, zmodernizowane zostaną przedszkola: nr 39 na ul. Doryckiej, nr 181 na ul. Pruszyńskiego oraz nr 236 na ul. Fontany. Ponadto planowana jest termomodernizacja kilku innych przedszkoli.

Władze dzielnicy walczyły o większe fundusze na inwestycje, jednak finalnie Bielany otrzymały mniej niż się domagali radni i burmistrzowie. - Modernizacja przedszkola na Fontany to według mnie jedna z najistotniejszych inwestycji. To świetne przedszkole, ale w starym budynku, który potrzebuje remontu - mówi wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk. Na liście inwestycji potrzebnych, jednak na dzień dzisiejszy niewykonalnych, znajdują się takie propozycje jak przebudowa ulicy Encyklopedycznej czy remont nawierzchni ulicy Marymonckiej.

- Według mnie, jedną z ważniejszych inwestycji, na którą nie mamy funduszy, jest modernizacja budynków Zespołu Szkół Sportowych na ulicy Lindego. Szkoła jest w złym stanie technicznym. Jedną z ważniejszych spraw, na które nie mamy funduszy, jest modernizacja budynków Zespołu Szkół Sportowych na ulicy Lindego - mówi wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk. Uważam też, że na Bielanach powinien powstać duży plac zabaw, podobny do tego, jaki znajduje się przy placu Wilsona. Jest również do zrobienia wiele inwestycji drogowych w rejonie Młocin i Wólki. Brakuje też boisk przyszkolnych - ocenia Grzegorz Pietruczuk.

Dlaczego nie wystarczyło na to pieniędzy? - To skutki wysokich kosztów dekretu Bieruta i janosikowego. Przez to pieniądze na inwestycje są ograniczone. Niemniej, walczymy o każdą złotówkę z miasta - mówi wiceburmistrz.

DZ

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Komentarze (10)

# inzynier_wwa

28.10.2013 10:17

Dziękujemy burmistrzom z ekipy PO-SLD za kolejny rok skutecznych rządów. Ostatni jak mniemam.

# pawel

28.10.2013 13:00

najgorsze władze dzielnicy w wawie...mieszkam tu od urodzenie czyli od 45 lat i niestety musze powiedzieć że ta ekipa zmarnowła czas i możliwości na rozwój Bielan...a były pieniądze z Unii...można było choćby poszerzyć Wólczyńską to wymyślają skandaliczne rozwalenie Kasprowicza przy Serku Bielańskim...w przyszłym roku wybory samorządowe...pamiętajcie o tym na kogo nie głosować!

# gość

28.10.2013 13:11

To już kolejny rok kiedy Bielany dostają śmieszny budżet i nie ma pieniędzy na żadne inwestycje. Niemoc, a może głównie lenistwo władz widać teraz kiedy w przeddzień zamknięcia Grota na szybko przeprowadzane są remonty (np. Wólczyńska/Nocznickiego) o które mieszkańcy dzielnicy zabiegali od lat a władze były na te prośby głuche. Teraz remontuje się lokalne ulice żeby łatwiej było dojeżdżającym z innych dzielnic .... A karierowicz z SLD niech się weźmie do pracy a nie bryluje na otwarciach placów zabaw i piknikach.

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

# rowerzysta z Chomiczówki

28.10.2013 23:17

"macie metro, cieszta się". I kasa poszła gdzie indziej...
Jak już słusznie zauważyli przedmówcy, pamiętajcie Państwo o wyborach samorządowych w przyszłym roku! I nie dajcie się omamić kolejnym obietnicom obecnej ekipy.

# mkz

29.10.2013 09:45

Przede wszystkim trzeba przebudować ul. Książąt Mazowieckich (d. Encyklopedyczna)!

# fff

29.10.2013 12:40

#pawel napisał(a) 28.10.2013 13:00
najgorsze władze dzielnicy w wawie...mieszkam tu od urodzenie czyli od 45 lat i niestety musze powiedzieć że ta ekipa zmarnowła czas i możliwości na rozwój Bielan...a były pieniądze z Unii...można było choćby poszerzyć Wólczyńską to wymyślają skandaliczne rozwalenie Kasprowicza przy Serku Bielańskim...w przyszłym roku wybory samorządowe...pamiętajcie o tym na kogo nie głosować!

Ba! Tylko na kogo głosować?

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

# eRDe

29.10.2013 14:38

#fff napisał(a) 29.10.2013 12:40

Ba! Tylko na kogo głosować?

Przynajmniej wiadomo na kogo na pewno NIE głosować. Przez ostatnie lata pokazali gdzie mają mieszkańców naszej dzielnicy.

# R17

29.10.2013 20:32

Aby na PO w tym wypadku nie głosować to jednak musi być opcja lepsza. PO złe ale inni jak mogą być jeszcze gorsi więc jak nie pokażą się z lepszej strony to jednak wolę złych niż jeszcze gorszych. Bo sama wymienić dla wymiany to słaba argumentacja.
A sam fakt wk... Bemowo 6x więcej i tak co rok. A władze jeszcze usprawiedliwiają działania władz miejskich śmiechu warte. Władze dzielnicy powinny mieć absolutnie gdzieś innych i starać się wyszarpać choćby i całą kołdrę, bo taka ich rola.

# Gość

04.11.2013 14:22

#mkz napisał(a) 29.10.2013 09:45
Przede wszystkim trzeba przebudować ul. Książąt Mazowieckich (d. Encyklopedyczna)!
Ta droga to porażka.. Wąska, ledwo się mijają samochody, udzie chodzą tam jak chcą, a samochody jeżdżą zbyt szybko.. Nocą kompletnie nie widać pieszych.. Ta droga jest niezbędna, a odcinek krórki więc koszty przecież też nie będą kosmiczne.

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

# Chris

05.11.2013 01:35

A to się ździwicie jak karierowicz Piet. z SLD będzie startował Na prezydenta Warszawy
więcej na forum

REKLAMA

biedronka 050 1biedronka 050 2biedronka 050 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 3cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA