REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# jkk

15.02.2023 15:24

Zmian związanych z budową metra jest już więcej. Przykładowo, na Batalionów Chłopskich postawiono vis a vis Kauflanda znak zakazu zatrzymywania z adnotacją, że znak ten dotyczy również wyznaczonych na chodniku miejsc postojowych. Czy coś to zmieni? Osobiście bardzo w to wątpię. Przykład z teraz - stoi na chodniku naprzeciw sklepu Na Rogu zaparkowany od wielu godzin samochód ciężarowy marki Scania, kierowca tego pojazdu albo zupełnie nie zna przepisów ruchu drogowego (art. 47.1 oraz 2) albo totalnie rznie głupa. Zresztą tuż obok zaparkowany jest Opel Movano, oba pojazdy stoją już poza wyznaczonymi do parkowania miejscami. I co? SM tego nie zauważa. Czy możemy oczekiwać respektowania zmienionych reguł parkowania? Chyba, że dojdzie do paru stłuczek z udziałem autobusu który przez najbliższe 3 lata będzie musiał tędy jeździć. Większy ruch na Batalionów będzie także z powodu zamknięcia Rayskiego, za moment zaczną też tędy jeździć mieszkańcy nowego osiedla zbudowanego w pobliżu S8.

# nnn

16.02.2023 19:58

Może wykażcie się dziennikarsko i sprawdźcie jak wygląda sprawa wywłaszczenia i odszkodowań dla właścicieli gruntów.
Bo wygląda na to, że włodarze miasta odtrąbili sukces w postaci porozumienia z wykonawcami metra, a o właścicielach gruntu zapomnieli.

# jkk

16.02.2023 22:50

Wspomniany przeze mnie samochód ciężarowy marki Scania z rejestracją WZ przeniósł się dziś 40 metrów bliżej Lazurowej. Pikanterii dodaje fakt, że za szybą kierowcy widnieje identyfikator C16 wydany przez ZDM, który zapewne zdaniem kierowcy upoważnia go do parkowania w dowolnym miejscu, według uznania. Proponuję zatem parkowanie na przekątnej skrzyżowania Batalionów i Coopera, w przypadku parkowania na chodniku pozostaje bowiem pieszym 120 cm szerokości tego chodnika, o ile nie jest tam umieszczony betonowy kosz.
W związku z permanentnie trwającymi utrudnieniami dla pieszych spowodowanymi fatalnymi rozwiązaniami pozwalającymi parkować w sposób utrudniający ruch pieszym proponuję :
1. Ustanowić zakaz poruszania się pieszych chodnikami wzdłuż ulicy Batalionów Chłopskich,
2. Dla wykorzystania uwolnionej przestrzeni zbudowanie, po doprowadzeniu torów, bocznicy kolejowej,
3. Wybudowanie Muzeum Osiągnięć Straży Miejskiej, w celu wyeksponowania olbrzymich zasług tej formacji dla naszego miasta a w szczególności dla Bemowa.

REKLAMA

# DoJkk

17.02.2023 22:11

Weź Ty człowieku zajmij się czymś pożytecznym. Brzmisz jak typowy rudy konfident ..., którego aż świerzbi żeby coś przykonfidencić. Smutne zycie prowadzisz.

# jkk

17.02.2023 23:04

Do jkk.
Czyżbyś był kierowcą tego samochodu, który niszczy chodnik i utrudnia przechodzenie pieszym, cały ruch pieszy na Chrzanowie musi się bowiem odbywać ulicą Batalionów Chłopskich z braku jakichkolwiek innych możliwości.? Dziś ciężarówka się nie pojawiła. Jeśli się pojawi, oznaczać to będzie zignorowanie ostrzeżenia. Nie miej człowieku pretensji do mnie z powodu swojej głupoty.

# Mikolo

19.02.2023 09:21

#DoJkk napisał(a) 17.02.2023 22:11
Weź Ty człowieku zajmij się czymś pożytecznym. Brzmisz jak typowy rudy konfident ..., którego aż świerzbi żeby coś przykonfidencić. Smutne zycie prowadzisz.
To pewnie jest jakiś ubek na emeryturze, któremu wydaje się że nadal może dyscyplinować wszystkich dookoła.

REKLAMA

# jkk

19.02.2023 11:11

Oczywiście prawidłowe jest to, że jeden człowiek dla swojej wygody niszczy chodnik parkując na nim ciężarówkę i utrudnia poruszanie się tym chodnikiem matkom z dziećmi, starszym osobom zmierzającym do przychodni itp. Zaparkować swój wehikuł mógłby choćby na chwilowo niezabudowywanej działce niespełna 100 metrów obok gdzie już zrobiono sobie dziki parking. I, na dodatek, ten osobnik eksponuje za szybą identyfikator dla usprawiedliwienia swojego postępowania. Wszyscy mają się zachciankom tej osoby podporządkować?
Przypominam, że niebawem będzie zrealizowany projekt obywatelski związany z poprawą bezpieczeństwa pieszych na ulicy Batalionów Chłopskich, nie jestem autorem tego pomysłu. Problem zauważył ktoś inny, pomysł zyskał poparcie mieszkańców. Czy w tej okolicy mieszkają zatem sami ubeccy emeryci?

# Mieszkaniec Bemowa

06.04.2023 07:02

Dochodzi nieprzepisowe parkowanie, zastawianie chodników na ulicy Rayskiego - tuż przed zamknietym odcinkiem (na wyskokości budynków 5 i 7).
Tam dzień w dzień nieprzepisowo parkuje Micra LRY xxxx (całkowicie uniemożliwia dojście do miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych). Zgłaszanie problemu do SM nic nie daje ...
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA