REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Teren liceum przy Elbląskiej przejdzie metamorfozę?

  16 lutego 2024

alt='Teren liceum przy Elbląskiej przejdzie metamorfozę?'
Dzięki budżetowi obywatelskiemu modernizacja nawierzchni boiska przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przy Elbląskiej 51 mogła dojść do skutku. Czy metamorfozę przejdzie też jego otoczenie? Źródło: Dzielnica Żoliborz

Czy po ubiegłorocznej modernizacji przyszkolnego boiska, tym razem otoczenie Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przy Elbląskiej 51 przejdzie metamorfozę? Jest na to szansa.

REKLAMA

W ubiegłym roku Urząd Dzielnicy zrealizował jeden z największych żoliborskich projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na 2023 rok - remont boiska przy LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Boisko szkolne przy ulicy Elbląskiej 51 zyskało nową, poliuretanową nawierzchnię, a zużyty sprzęt sportowy został wymieniony i uzupełniony. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Realizacja tego projektu kosztowała blisko 460 tys. zł i przekroczyła zakładany budżet (z puli obywatelskiego) o prawie 55 tys. zł. Brakującą kwotę dorzucił samorząd dzielnicy. W tym roku pojawił się kolejny projekt dla Elbląskiej.

Co miałoby się zmienić przy liceum na Elbląskiej?

Do oceny trafił pomysł renowacji obszaru ogrodów szkolnych liceum im. Witkiewicza. Ma on na celu organizację przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej - atrakcyjnej dla lokalnej społeczności. Ignacy Święcki i Piotr Lewandowski proponują podział terenu na cztery sektory. Pierwszy byłby wypoczynkowy - obejmowałby trzy okręgi (wraz ze ścieżkami między nimi) oraz nadbudowę boiska, jak również usunięcie pozostałości istniejącej dotychczas w tamtym miejscu zniszczonej ścieżki. W tej strefie miałyby się pojawić: kwietnik otoczony drewnianymi oparciami; altanka z ławkami półkolistymi, pośrodku miejsce do "Book-croosingu" w postaci szafki w drewnianym pieńku oraz dwie ławki na zawieszeniu z metalowymi stelażami. Ta część strefy to również nadbudowa boiska, a więc zbudowanie chodnika z kostki brukowej przy boisku oraz wykonanie ścieżki żwirowej z betonowymi płytami.

Kup bilet

Trafi pod głosowanie mieszkańców Żoliborza?

Drugi sektor ma być sportowy - obejmowałby wykonanie drewnianych ławek w formie schodów i ustawieniu kamiennego bądź metalowego stołu do ping-ponga. Jak przekonują autorzy projektu, drewniane schodki stanowić mają sprytne wykorzystanie spadzistego charakteru terenu pomiędzy piłkochwytami obok bieżni a ogrodzeniem szkoły. Wykonane zostałyby w formie drewnianych oparć, byłyby dwupoziomowe, z przestrzenią zieloną na górze.

Trzeci to sektor rowerowy. Obejmowałby: stojak na rowery, zadaszenie nad nim i stację naprawczą dla rowerów. Jest jeszcze sektor estetyczny, czyli: renowacja ścieżki, a przy ogrodzeniu szkoły w poszczególnych punktach nasadzenia zieleni, dosianie trawy i stworzenie łąki kwietnej.

Wszystkie elementy zostały wycenione na 300 tys. zł. Projekt przechodzi właśnie ocenę formalno-prawną. Jeśli wypadnie ona pozytywnie, to już w czerwcu znajdzie się na liście do głosowania nad budżetem obywatelskim Żoliborza. Jeśli zyska odpowiednią liczbę głosów, to realizacja tej inwestycji mogłaby zatem nastąpić już w przyszłym roku.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break