REKLAMA

Legionowo

zdrowie »

 

"Szczepimy się" - tylko gdzie? Problemy z zapisami w legionowskich przychodniach

  23 marca 2021

alt='"Szczepimy się" - tylko gdzie? Problemy z zapisami w legionowskich przychodniach'

Podczas gdy w ogólnopolskich mediach trwa kampania "Szczepimy się", wielu pacjentów zadaje sobie pytanie - gdzie? Legionowskie przychodnie nie nadążają z rejestracją pacjentów, czasem nawet jej odmawiając.

REKLAMA

- W mediach trwa akcja pod hasłem "Szczepimy się" i wszędzie namawia się nas do szczepień. Koncepcja słuszna, choć nie rozumiem, po co namawia się nas do czegoś, co jest w tej chwili dla zwykłych śmiertelników niedostępne. Dziś rano po godzinie siódmej próbowałam zapisać się na listę szczepień w przychodni na Krasińskiego w Legionowie. Już kilka tygodni temu poinformowano mnie, że właśnie od 22 marca rocznik 1955 będzie mógł przyjść i się zapisać. Żeby mieć pewność zjawiłam się z samego rana. Poinformowano mnie, że limit szczepień właśnie się skończył. Byłam zaskoczona, bo wcześniej kazali przyjść wyznaczonego dnia, a teraz odprawili mnie z kwitkiem. Poszłam więc do kliniki Mediq przy Piłsudskiego. Tam też nie lepiej. Kolejki niebywałe, a zapisy tylko telefoniczne lub przez formularze wysyłane mailowo. Jak dzwoniłam, linia ciągle zajęta, zaś mailowo nie potrafię. Podejrzewam, że jest spora grupa seniorów, która nie jest biegła w obsłudze internetu, więc co z nimi? - napisała do nas pani Bożena.

Zapisy scentralizowane

- Dostępność miejsc na szczepienia dla pacjentów jest zależna od liczby szczepionek, które oferuje placówce Ministerstwo Zdrowia na podstawie posiadanych zapasów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Z powodu małej dostępności szczepionek na rynku wszystkie placówki szczepiące wprowadziły zapisy chętnych pacjentów "na zeszyt", by później sprawniej dodawać pacjentów do kolejki szczepień - wyjaśnia nam Piotr Marcinkowski, kierownik ds. administracyjnych z przychodni El-Med przy Krasińskiego.

Ponieważ rejestracja na szczepienia jest scentralizowana, Ministerstwo Zdrowia określiło kolejność, z jaką wprowadza się pacjentów do kolejki: najpierw placówka wprowadza pacjentów zapisanych "na zeszyt" (oczywiście pod warunkiem, że są z rocznika objętego już programem szczepień, ma na to 48 godzin), następnie Ministerstwo Zdrowia umawia automatycznie tych, którzy zgłosili chęć szczepień dzwoniąc na infolinię 989 lub wypełnili formularz na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl, a dopiero potem przychodnie mają możliwość zapisywać pacjentów "z ulicy". Generalnie ideą wprowadzonych zmian ma być centralizacja zapisów. A wszyscy zapisani w swoich przychodniach indywidualnie, zostają teraz wpisani do centralnego systemu zapisów, które prowadzi Ministerstwo Zdrowia. Zmiany nie oznaczają jednak, że pacjent nie będzie mógł już się zapisywać indywidualnie w przychodni, która prowadzi szczepienia.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

"Szczepionki się skończyły, nie wiadomo kiedy będą i w jakiej ilości"

- W ubiegłym tygodniu naszej przychodni przydzielono 150 szczepionek Astra Zeneca w celu zaszczepienia pacjentów poniżej 70 roku życia. Już w piątek 19 marca została u nas wywieszona informacja, że wstrzymujemy zapisy. Niestety nadal nie mamy żadnych informacji, czy dodatkowe szczepionki Astra Zeneca zostaną udostępnione naszej placówce i w jakiej ilości - wyjaśnia Piotr Marcinkowski z El-Med. - Nigdy nie ogłaszaliśmy, że otwieramy zapisy od 22 marca dla 66-latków, ponieważ już w zeszłym tygodniu nie mieliśmy dostępnych miejsc. Ogólnodostępne informacje ogłaszane przez Ministerstwo Zdrowia niestety trzeba weryfikować w punktach szczepień, ponieważ - tak jak w naszym przypadku - nie zawsze liczba otrzymanych szczepionek pozwala na szczepienie wszystkich chętnych pacjentów.

REKLAMA

"Na górce" 120 szczepień tygodniowo

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy problemy ze szczepieniami dotyczą wszystkich przychodni. - Są problemy z dodzwonieniem się do nas, bo my już nawet nie nadążamy z mailami. Tą drogą spłynęło do nas mnóstwo formularzy roczników, które w teorii już są szczepione - usłyszeliśmy w klinice Mediq.

Podobnie sprawa wygląda w przychodni "na górce", tj. przy Sowińskiego 4. - Oferowana liczba szczepionek jest różna dla poszczególnych punktów szczepień, uzależniona od wydajności oraz możliwości organizacyjnych punktu. Nasza przychodnia realizuje szczepienia od 22 marca w ilości 120 dawek tygodniowo. Pacjenci mogą się zapisywać osobiście oraz za pośrednictwem infolinii. Liczba miejsc ograniczona jest liczbą dawek - mówi Beata Rasińska, wicedyrektor ds. administracyjnych ZOZ Legionowo.

(DB)

REKLAMA

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024

REKLAMA

Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe