REKLAMA

Targówek

różne »

 

Łatwiej trafisz tam, dokąd chcesz

  7 listopada 2008

Przyszła kolej na Targówek. I tu dotarły dwustronne tablice informacyjne z jednej strony przedstawiające schemat miasta, a z drugiej - szczegółowy plan okolicy.

REKLAMA

To kolejny, m.in. po słupkach z informacją dla pieszych i tablicach o patronach ulic, element Miejskiego Systemu Informacji.

Jak poinformowano nas w biurze Miejskiego Systemu Informacji, na Targówku łącznie stanęło 14 tzw. dwustronnych punktów informacyjnych podświetlanych oraz 25 tzw. słupków złożonych z informacją kierunkującą dla pieszych (oba typy widać na zdjęciach).

Punkt podświetlony po jednej stronie ma schemat miasta z zaznaczonymi obszarami, arteriami i najważniejszymi obiektami, zaś z drugiej szczegółowy plan okolicy o zasięgu 1,4 km, z wyróżnionym miejscem, w którym tablica stoi. Z kolei słupki kierunkowe pokazują drogę do wszystkich ważnych w okolicy instytucji pub-licznych, pobliskich placów, parków, osiedli i ważniejszych ulic, do teatrów, muzeów i innych obiektów kultury.

Ostatnie podświetlane dwustronne punkty informacyjne służby miejskie usta-wiały na Targówku w końcu października. Tak więc mamy już w dzielnicy wszystkie dla niej zaplanowane. Najwięcej spośród 14, bo aż 10, stanęło na Bródnie, ale to zrozumiałe, ponieważ to największe i najliczniej zamieszkane osiedle. Pozostałe są na Zaciszu i Targówku Mieszkaniowym.

Także na Bródnie ustawiono większość słupków kierunkowych: z 25 aż trzy-naście jest na tym osiedlu.

System oznakowania

Miejski System Informacji ustanowiła rada Warszawy w 1996 roku. Jest systemem lokalnego oznakowania stolicy, przedstawionym najczęściej na charakterystycz-nych niebiesko-czerwonych tablicach i tabliczkach. Aktualnie pieczę nad systemem sprawuje Zarząd Dróg Miejskich, który ustawia nowe znaki i dba o już istniejące.

MSI to pomoc dla mieszkańców i przyjezdnych, ponieważ rzeczywiście ułatwia orientację w terenie. Dla warszawiaków najbardziej przydatne jest oznakowanie numerów budynków wskazujące też kierunek numeracji, albo to z przedziałem numeracji na pewnym odcinku ulicy. Z kolei turyści korzystają przede wszystkim z podświetlanych planów oraz opisów dzielnic, miejsc, patronów itp. Podświetlane tablice są także przydatne dla osób mieszkających w Warszawie, ale nieznających dobrze terenu, które pierwszy raz znalazły się w konkretnym miejscu. Dzięki tablicy, na której umieszczone są nazwy ulic, budynki użyteczności publicznej i domy mieszkalne z numeracją, mogą łatwo stwierdzić, jak dojść w potrzebne miejsce.

Tekst i foto: jzv

System tworzą:

  • aluminiowe tablice z nazwami ulic,
  • aluminiowe tablice z numerami budynków,
  • aluminiowe tablice z granicami dzielnic,
  • duże, aluminiowe tablice wskazujące drogę do dzielnic, ulic i innych punktów Warszawy,
  • słupki, na których mogą znajdować się: strzałki wskazujące drogę m.in. do najbliższej toale-ty, telefonu, poczty itp.; tabliczki wskazujące kierunek do urzędów, zabytków, ambasad itp.; tabliczki z nazwami ulic,
  • poliwęglanowe tablice z informacjami dotyczącymi patronów ulic, placów i skwerów lub z pochodzeniem ich nazw,
  • duże, podświetlane punkty informacyjne z planami i informacjami dotyczącymi dzielnic, osiedli, ulic i traktów.

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni