REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

interwencja

 

Latarnie na Białołęce świecą za dnia. "A na lodowisko dla dzieci nie mają kasy"

  7 grudnia 2022

Latarnie na Białołęce świecą za dnia. "A na lodowisko dla dzieci nie mają kasy"
Fot. Filip Pelc

Wedle obserwacji mieszkańców latarnie na wielu ulicach Białołęki świecą jak chcą. Często nawet przy świetle dziennym. - Na lodowisko miejskie, gdzie dzieciaki miałyby ruch na świeżym powietrzu, nie mają pieniędzy, a włączają latarnie za dnia. Gdzie tutaj oszczędności? - dopytują mieszkańcy.

REKLAMA

- Sporo ostatnio mówi się o oszczędzaniu energii. Tymczasem latarnie zapalane są, gdy jest jeszcze widno. Czy nie da się ich ustawić tak, by świeciły dopiero, gdy zrobi się ciemno? - dopytuje radny Filip Pelc, który otrzymał wiele zgłoszeń od mieszkańców Białołęki na temat świecących za dnia latarni. Mieszkańcy chcieli chodnika i przejść dla pieszych. Dostaną progi zwalniające Progi zwalniające na kolejnej ulicy
Władza zawsze wsłuchuje się w głos mieszkańców? Niekoniecznie. Czasami cel jest taki sam, lecz sposoby jego uzyskania zgoła odmienne.

JMDI ogłasza ofertę specjalną na Święta! JMDI ogłasza ofertę specjalną na Święta!
Firma JMDI stworzyła specjalną ofertę świąteczną na ostatnie miesiące 2022 roku i początek Nowego Roku. Pakiety telewizyjne i internetowe bez limitu to jedynie część bonusów dla Klientów JMDI.
Jest to zjawisko niezrozumiałe, tym bardziej że podjęta przez urzędników decyzja o rezygnacji w tym roku z jedynego lodowiska miejskiego na Białołęce przy ul. Strumykowej była podyktowana... oszczędnością energii.

ZDM: "Zegary ulegają awariom"

Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich informuje, że system włączania i wyłączania latarni w szafach oświetleniowych sterowany jest za pomocą zegarów astronomicznych. Zegary, z uwagi na długi czas eksploatacji, ulegają awariom wymagającym interwencji firm zajmujących się utrzymaniem infrastruktury oświetleniowej. Dlatego przypadki świecenia latarni w ciągu dnia najlepiej jest zgłaszać do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (za pośrednictwem aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portaluwarszawa19115.pl, adresu e-mail: kontakt@um.warszawa.pl lub dzwoniąc pod numer 19115).

- Pozwala to na szybkie podjęcia działań i usunięcie usterki już w kilka godzin - przekonują drogowcy.

REKLAMA

ZDM wymienia zegary na Białołęce

ZDM jest obecnie w trakcie wymiany na terenie Białołęki 15 zegarów astronomicznych. Nowe urządzenia zastąpią te najbardziej wyeksploatowane.

- Są wyposażone w precyzyjny zegar czasu rzeczywistego oraz możliwość jego synchronizacji z ustawieniami GPS, np. telefonu komórkowego - wymieniają zalety nowych urządzeń drogowcy.

- Jednocześnie informujemy, że zegary są tak ustawione, że latarnie zapalają się 15 minut po zachodzie słońca, a wyłączają się 15 minut przed wschodem słońca. Powoduje to ogromne oszczędności w skali całego roku.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# Karolina Kotowska

08.12.2022 13:26

Każdego dnia obserwuję w godzinach porannych wielkie wietrzenie pomieszczeń w białołęckim Ratuszu. I tak się zastanawiam - czy nie lepiej byłoby na noc zmniejszać temperaturę w budynku ratusza, niż przez kilkadziesiąt minut otwierać co drugie okno przy zapewne odkręconych kaloryferach (lub ustawionej na ciepły nawiew klimatyzacji)? Jak te właśnie działania mają się do sytuacji miejskich oszczędności?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA