Kup pan pianino
24 marca 2006
Do dziennikarza "Echa" zadzwonił czytelnik. Meloman. Pytał, dlaczego w Białołęckim Ośrodku Kultury nie ma pianina.
Polowanie na psy. "Podrzucili mięso nafaszerowane lekami"
Przypadki trucia psów są coraz częstsze. Słyszy się o nich we wszystkich właściwie dzielnicach, na Białołęce ostatnio coraz częściej...
Musi uczyć prawdziwych muzyków, musi organizować koncerty na prawdziwych instrumentach."
Dyrektor BOK Tomasz Służewski mówi, że rodzice pytają o naukę gry na pianinie, ale w zdecydowanej większości przypadków nie protestują, gdy dowiadują się, że zajęcia odbywają się na elektronicznych organach. Zapewnia jednak, że zakupienie pianina przez BOK jest planowane w najbliższych miesiącach. - Po przeprowadzce na van Gogha mamy lepsze warunki lokalowe i zakup pianina zaplanowaliśmy na początek przyszłego sezonu kulturalno-oświatowego - mówi dyrektor BOK.
- McDonald's też jest jedzeniem - mówi krótko odpowiadając na pytanie o różnicę między pianinem a keyboardem Agnieszka Brzezińska ze szkoły muzycznej Ogrodowa. - Pianino jest normalnym instrumentem klasycznym, na którym trzeba wykreować brzmienie. Gra na keyboardzie, to obsługa maszyny, która oczywiście wymaga pewnych umiejętności, ale nie uczy wrażliwości.
ren
.






































