REKLAMA

Żoliborz

kalendarz imprez »

 

Sprzedał wszystko, ruszył w świat. Możecie go poznać w "Kulturze Kawy"

  23 listopada 2023

alt='Sprzedał wszystko, ruszył w świat. Możecie go poznać w "Kulturze Kawy"'
White Wolf na Syberii

Ania i Irek, właściciele żoliborskiej kawiarni "Kultura Kawy" wpadli na pomysł organizacji ciekawych spotkań, połączonych z kawowym poczęstunkiem. Dzięki szefostwu kina "Elektronik", gdzie działa ich kawiarnia, oraz wsparciu Urzędu Dzielnicy Żoliborz, pierwsze spotkanie "Żoliborz przy kawie" staje się faktem.

REKLAMA

Pierwsze spotkanie będzie poświęcone podróżom. Wśród wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej, uczelni zlokalizowanej nieopodal, jest niewzykle interesujący człowiek, który kilka lat temu sprzedał dom, rzucił wszystko i pojechał znacznie dalej niż w przysłowiowe Bieszczady. Postanowił zamieszkać "wszędzie". Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?

O podróżach przy kawie

Adam Cieplak zamieszkał w zbudowanym przez siebie camper-vanie i każdą wolną chwilę spędza podróżując, zarówno po Polsce, jak i poza jej granicami. Starannie selekcjonuje i opisuje swoje trasy i dzięki temu, na jego portalu Wyprawomaniak.pl, można znaleźć liczne atrakcje turystyczne i praktyczne podróżnicze wskazówki.

Pan Adam zaproponował zaproszenie kolejnego bardzo ciekawego podróżnika, eksploratora i realizatora szalonych pomysłów, jak np. przejażdżka zimową porą na motocyklu na Nordkapp czy do Jakucka na Syberii (do którego dojechał zimą jako pierwsza osoba na świecie, pokonując przy tym 11,3 tys. km w temperaturze sięgającej -56 stopni Celsjusza). Marek Suslik (White Wolf) - jest także pomysłodawcą i organizatorem, najbardziej ekstremalnego, zimowego zlotu motocyklowego w Polsce Wolfentreffen, na który przyjeżdżają ludzie z całej Europy. Obecnie Marco przygotowuje się do kolejnej nieoczywistej wyprawy, tym razem na trasie Kanada - Alaska, o czym z pewnością zachce nieco opowiedzieć.

Inspiracją dla podjęcia tematyki podróżniczej podczas pierwszego spotkania "Żoliborz przy kawie" był także film "Second Sunrise, Coffee and Rwanda", przy tworzeniu którego pracował Adam Cieplak, w trakcie swoich licznych podróży. Film ten zostanie wyświetlony na spotkaniu.

Wstąp do księgarni

Dobra kawa to podstawa

Obraz ten w genialny sposób pokazuje, jak ważna jest kawa w życiu wielu społeczności, jak istotna jest jej jakość i sposób, w jaki jest pozyskiwana. To kwintesencja tego, o czym mowa w słowie "specialty" w odniesieniu do kawy. Wiele osób błędnie sądzi, że "specialty" to tylko określenie klasy kawy, która w obiektywnej ocenie sędziów (sensoryków) zdobyła więcej niż 80 punktów na 100 możliwych pod względem jej jakości. Tymczasem chodzi przede wszystkim o to, by była to kawa, za którą uczciwie wynagradza się uprawiających ją rolników, którzy ponadto mogą pracować w godnych warunkach. A przy tym oczywiście jest to kawa zdrowa, uprawiana bez pestycydów, ręcznie zbierana i obrabiana. No i 100% arabica, bez domieszek taniej i często słabej jakościowo Robusty.

Do pomocy przy organizacji wydarzenia małżeństwo prowadzące "Kulturę Kawy" zaprosiło właścicieli bodaj jedynej żoliborskiej mikropalarni "Praż". To dzięki ich uprzejmości uczestnicy spotkania będą mogli poczęstować się jasno palonymi kawami, prażonymi w pawilonie nr 35 przy ulicy Włościańskiej 35A, gdzie działa ich firma.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 26 listopada, w godz. 13.00-14.30. Wstęp jest bezpłatny. Kawiarnia "Kultura Kawy" mieści się w foyer kina Elektronik przy ul. gen. Zajączka 7. Burmistrz Żoliborza objął patronatem cykl spotkań w żoliborskiej kawiarni.

(DK)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024