REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Żoliborski skatepark zyskał nowe przeszkody. Otwarcie już w niedzielę, dla wszystkich pizza

  23 listopada 2023

alt='Żoliborski skatepark zyskał nowe przeszkody. Otwarcie już w niedzielę, dla wszystkich pizza'
źródło: Dzielnica Żoliborz

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu już od niedzieli 26 listopada będą mieli do dyspozycji nowe przeszkody, w które wyposażony został skatepark w żoliborskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Potockiej 1. Otwarcie obiektu z nowym sprzętem rozpocznie się piknikiem połączonym z zawodami sportowymi.

REKLAMA

W ramach realizacji projektu budżetu obywatelskiego na ten rok, nastąpiła wymiana i remont wszystkich przeszkód w skateparku przy ul. Potockiej 1. Inwestycja miała też na celu dopasowanie skateparku do potrzeb osób na różnym poziomie zaawansowania. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.

Co nowego w skateparku przy Potockiej 1?

Wśród nowości, z których już wkrótce będą mogli korzystać deskorolkowcy, znalazły się: podwójny funbox z dwoma wysokościami pochylni, murkiem przez całość długości, rurą okrągłą na podwyższeniu i schodzącą do jednego boku, murkiem na podwyższeniu z pochyłymi ścianami krótkimi wraz z rurą; grindbox z granitowym blatem; grindbox z pochyłym podjazdem; piramida z murkiem pochyłym w obie strony oraz nowy quaterpipe.

- Kompleks na Potockiej przyciąga dzieci, młodzież i dorosłych spragnionych aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Realizacja projektu jest zgodna z programem rozwoju aktywności fizycznej do 2025 roku, który zakłada wsparcie dla nowych dyscyplin olimpijskich, takich jak deskorolka oraz aktywizację młodzieży starszej, która stanowi dużą grupę jego użytkowników - argumentowali autorzy projektu, za realizacją którego zagłosowało 840 mieszkańców Żoliborza.

Wstąp do księgarni

Świąteczny prezent dla bywalców żoliborskiego skateparku

Finalny koszt wymiany przeszkód i organizacji zawodów zamknął się w kwocie niespełna 221 tys. zł. Ponieważ w budżecie obywatelskim 2023 na realizację tego pomysłu zaplanowana została kwota 400 tys. zł, to niewykorzystana część przeznaczona zostanie na zakup kolejnych przeszkód jeszcze w tym roku.

W niedzielę przy Potockiej zawody i darmowa pizza

W niedzielę, 26 listopada, autorzy zwycięskiego pomysłu organizują także piknik i zawody z okazji otwarcia żoliborskiego skateparku tuż po wymianie głównych przeszkód. Zapisy przyjmowane są w dniu zawodów od godz. 11:00. Początek eliminacji o godz. 12:00. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody, nie tylko rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy mogą liczyć na darmową pizzę. Szczegóły wydarzenia dostępne są: https://www.facebook.com/events/357011733373852?ref=newsfeed. Z uwagi na termin - koniec listopada - zawody sportowe będą z jednej strony imprezą inaugurującą korzystanie z nowych przeszkód, a z drugiej - kończącą sezon działania żoliborskiego skaterparku. Coraz niższe temperatury sprawiają, że OSiR planuje rozpoczęcie przygotowań do rychłego uruchomienia lodowiska w tym miejscu.

MB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024