Krok po kroczku idą święta. Impreza na Białołęce
6 grudnia 2021
Koncert kolęd, spektakl teatralny, atrakcje dla dzieci, lasery, warsztaty, Jarosław Uściński z pokazem gotowania - takie atrakcje przygotował w tym roku białołęcki ratusz.
Tegoroczna impreza "Krok po kroczku...
Dwie hale sportowe na Białołęce. Koniec ćwiczeń na korytarzach
Trwają zaawansowane prace budowlane hali sportowej przy ul. Strumykowej 21 na Nowodworach. Widać już fundamenty i wznoszące się ściany budynku. Hala powstaje w sąsiedztwie Białołęckiego Ośrodka Sportu oraz szkół podstawowych nr 342 i 366, a jej budowa ma istotnie wpłynąć na sportową infrastrukturę dzielnicy.
idą Święta" odbędzie się w niedzielę 19 grudnia w godz. 13:00-18:00 w ogrzewanej hali ustawionej obok urzędu dzielnicy, na rogu Światowida i Modlińskiej.
Świąteczna impreza na Białołęce
Będziemy mieli okazję posilić się barszczykiem, pierogami i gorącą czekoladą, a podczas pokazów gotowania na żywo zobaczyć, a potem skosztować, bożonarodzeniowych specjałów. Gotować będzie Jarosław Uściński, szef kuchni restauracji Moonsfera, który może pochwalić się przygotowywaniem posiłków m.in. dla prezydenta Polski, polskich sportowców czy Bruce'a Willisa.
Jedną z atrakcji imprezy będzie 6-metrowa dekoracja świąteczna w formie kuli śnieżnej, do której będzie można wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pojawią się oczywiście także Święty Mikołaj i Olaf z popularnego filmu animowanego.
Podczas wydarzenia prowadzone będą warsztaty artystyczne z wykonywania ozdób świątecznych, zabawy z chustą animacyjną i malowanie buziek, a także dyskoteka. Grupa ABC Dziecka zorganizuje egzamin na pomocników Świętego Mikołaja m.in. z przeciąganiem liny, a teatr Krak-Art wystawi przedstawienie dla dzieci pt. "Zimowa opowieść". W programie znalazł się także koncert kolęd, podczas którego będzie można otrzymać pamiątkowy śpiewnik, a na zakończenie imprezy odbędzie się pokaz laserów.
(dg)
.








































