REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Krok naprzód w sprawie S7. Ma być alternatywą dla Wisłostrady
REKLAMA

REKLAMA

Krok naprzód w sprawie S7. Ma być alternatywą dla Wisłostrady

18 września podpisano umowę na koncepcję dla nowej trasy szybkiego ruchu. Jej budowa może się rozpocząć za trzy lata.

REKLAMA

Gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła cztery warianty wielkiej obwodnicy Warszawy, w internecie natychmiast pojawiły się pytania o trasę S7, przez wiele osób uważaną błędnie za element innej, mniejszej obwodnicy. W rzeczywistości "es-siódemka" ma być alternatywą dla Wisłostrady i w docelowym układzie drogowym Warszawy pełnić funkcję wylotówki w kierunku Gdańska.

Co z tą drogą?

- Co budzi szczególny niepokój mieszkańców północnej Warszawy i gmin ościennych, GDDKiA prowadzi przygotowania do realizacji odcinka Czosnów - Trasa Obrońców Grodna od niemal 20 lat, przygotowawszy do tej pory dokumentację już trzykrotnie, na skutek zmieniających się przepisów oraz uchylenia w 2011 roku decyzji środowiskowej - pisze w interpelacji poselskiej Ryszard Petru, poseł z okręgu warszawskiego. - Tymczasem z docierających do mnie informacji wynika, że ostatnia decyzja środowiskowa z kwietnia 2018 roku nadal nie ma waloru ostateczności, a to z powodu przewlekłości rozpatrywania odwołań przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

"Es-siódemka" ma być alternatywą dla Wisłostrady i w docelowym układzie drogowym Warszawy pełnić funkcję wylotówki w kierunku Gdańska. Rzeczywiście, odwołania są rozpatrywane od ponad roku. Według ostatnich informacji procedura powinna zakończyć się w przyszłym miesiącu. Równolegle trwają jednak inne procedury. 18 września GDDKiA podpisała z Value Engineering wartą 4,1 mln zł umowę na przygotowanie koncepcji, która powstanie do września przyszłego roku.

GDDKiA planuje ogłosić przetarg na projekt i budowę trasy w przyszłym roku. Według szacunków prace budowlane mogłyby się odbyć w latach 2022-2025 i kosztowałyby 1,9 mld zł. Pierwsze samochody pojechałyby trasą za sześć lat.

Całkiem nowa trasa

Planowany odcinek S7 będzie mieć prawie 13 km długości i w początkowej części przebiegnie po istniejącym śladzie Kolejowej w Łomiankach. Następnie droga odbije na południe w kierunku Kanału Młocińskiego, gdzie pobiegnie po nasypie. Dalej samochody pojadą między Kampinoskim Parkiem Narodowym a cmentarzem Północnym. W pobliżu południowego skraju nekropolii powstanie tzw. węzeł zespolony "Wólka Węglowa/Janickiego". Przez gęsto zaludnione tereny Chomiczówki i Bemowa trasa poprowadzona zostanie dwoma tunelami, podobnymi do tego pod Centrum Nauki Kopernik. Tunel bielański będzie mieć długość kilometra, natomiast bemowski - o 100 m więcej.

Pomiędzy tunelami powstanie węzeł drogowy, łączący S7 z przedłużonymi ulicami Żołnierzy Wyklętych i Maczka. Planowany aktualnie odcinek zakończy się wielkim węzłem z trasą S8 (Obrońców Grodna). Wzdłuż całej długości trasy zbudowane zostaną oczywiście również wiadukty, przejścia podziemne, kładki pieszo-rowerowe, ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i ogrodzenie, uniemożliwiające wejście na jezdnię np. dzikom i łosiom.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

Krok naprzód w sprawie S7. Ma być alternatywą dla Wisłostrady

(kliknij, żeby powiększyć)
źródło: GDDKiA


18.09.2019 18:45 #Chris
Gdyby było tak, że taka ja w normalnym kraju urzędnicy GDKiA i MSTWawy ustalą inwestycje w drogi dojazdowe do węzłów, np. trasę NS na Mordor, ul. Janickiego itd, zrobione będą porządne ekrany, tunele dźwiękochłonne, zieleń, drzewa - TO BY LUDZIE NIE PROTESTOWALI, ALE TEGO NIE BĘDZIE - stąd będą protesty nawet gdyby nie wiadomo co obiecywano.
18.09.2019 22:35 #Tzw. Wątpiący
Czym się różni tzw węzeł zespolony od węzła zespolonego? Czy tym samym, co tzw. dziennikarz od dziennikarza?
19.09.2019 09:43 #Hyc
#Chris napisał(a) 18.09.2019 18:45

(...) TO BY LUDZIE NIE PROTESTOWALI, ALE TEGO NIE BĘDZIE - stąd będą protesty nawet gdyby nie wiadomo co obiecywano.
Ludzie w Polsce zawsze protestują bo nasz naród pomimo wielu zalet, w kwestii racjonalnego myślenia i brania odpowiedzialności za własne decyzje to delikatnie mówiąc banda ignorantów. Wystarczy powiedzieć, że tak samo jak na Ursynowie te trasy planowane są od dziesięcioleci, że jeszcze w latach 90' pasały się tam krowy, a cwani deweloperzy pozabudowywali później co się da, skupując te ziemie za bezcen, "załatwiając" pozwolenia w urzędach i wciskając kity o zielonych oazach spokoju naiwniakom którzy tymi naiwniakami byli nie z przymusu, a z własnego wyboru. To wszystko byłoby niemożliwe właśnie bez nich, czyli bez końcowego czynnika kupującego te mieszkania i domy, byle gdzie i byle taniej. No bo przecież jak oni już zrobili świetny interes to niech teraz ktoś inny bierze za nich odpowiedzialność. Niech zmienia plany, niech płaci miliardy za te tunele, kładki i inne pierdoły bo "trzeba dostosować się do nowych warunków". Prosty przykład to już istniejąca S8 na Bemowie. Jadąc z Konotopy po obu stronach mamy tam pola kukurydzy, ale Janusze biznesu właśnie zabudowują wszystko pomiędzy tą trasą a Nowolazurową. Inni kupują tam te "apartamenty" bo taniej niż wewnątrz dzielnicy, ale to im nie będzie przeszkadzać za lat kilka protestować z powodu braku chociażby ekranów, albo przeciwko poszerzeniu samej trasy. Jednocześnie to dzięki tym ignorantom budowa tych dróg robi się konieczna, bo jak już przeprowadzają się na obrzeża to potem korkują nieprzystosowane do zwiększonego ruchu ulice. Pamiętam jak jeszcze 20 lat temu, mimo że samochodów było już wtedy dużo, wjazd do Warszawy z Łomianek czy Marek odbywał się bez żadnych problemów. O godzinie 8 rano można było tam na rowerze jeździć środkiem ulicy (celowe przejaskrawienie). Dzisiaj to wszystko stoi już od 6 rano bo cała masa ludzi poprzeprowadzała się tam bo taniej, ale jednocześnie jak chcieli budować drogę 10 lat temu to wszędzie indziej, byle nie u nich, a u sąsiada. Dlatego decyzja środowiskowa z 2011 została uwalona i dlatego masa innych dróg, jak chociażby S7 pod Krakowem czy Skrażyskiem ciągną się jak ...
19.09.2019 10:06 #wwa
Zamiast dróg szybkiego ruchu będzie non-stop parking gigant na S8 i S7. Obecnie w szczycie S8 stoi w mega korku, dodajmy codzienne dzwony na tej trasie i związane z tym utrudnienia - media mają stały temat do pokazywania. Te szacowane 1,9 mld. zł. to lipa, koszty realizacji dróg idą stale w górę, wiele inwestycji drogowych zanotowało opóźnienia czy wręcz dezercję z placu budowy przez wykonawców. Wielokrotnie udowadniano, ze za 1/4 tych kosztów można zbudować w rejonie Bielan i Bemowa siatkę ulic lokalnych, które skutecznie rozprowadzą ruch samochodów. Uniknie się efektu ścieku komunikacyjnego - blokowanego w szczycie, czy przy okazji kolizji. Idiotyczny jest upór decydentów zwłaszcza, że przedłużenie S7 do Mordoru na Służewcu jest nierealne, miasto nie ma środków na realizację tego przedłużenia. Kasa idzie na metro i inne ważne wydatki - oświata, komunikacja zbiorowa itp.
19.09.2019 12:48 #Chris
Do #Hyc - TO że Warszawa i okoliczne miejscowości rozbudowują bez pomysłu, planu i kontroli to NIE JEST WINA MIESZKAŃCÓW, którzy nie są "wtajemniczeni", tylko urzędasów i polityków biorących w łapę, Stąd np Pani Adamowicz ma raptem "okazyjnie" kupionych kilkanaście mieszkań...
Bemowo to jaskrawy przykład w czasach mega boomu i kredytów frankowych - domy były budowane na rok przed budową S8 i "oświecone elity" M kupowały na potęgę

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Usługi transportowe
 USŁUGI TRANSPORTOWE DMC 3,5t / PRZEPROWADZKI / OBSŁUGA IMPREZ / ZAOPATRZENIE / BAGAŻÓWKA / WINDA ZAŁADOWCZA / PLANDEKA / UBEZPIECZENIE TOWARU - tel. 518 656 822 Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy, oferujemy Organizację transportu: mebli, okien, sprzętu AGD RTV, motocykli, skuterów, rowerów, paczek i przesyłek, materiałów budowlanych, ogrodowych, towarów na paletach, materiałów niebezpiecznych ADR, i innych oraz wykonujemy przeprowadzki, umożliwiamy wynajęcie auta z kierowcą na godziny. Pomagamy w załadunku i rozładunku, dobrze zabezpieczamy towar. Wystawiamy faktury VAT Nasze samochody: * IVECO DAILY 2016r PLANDEKA z windą załadowczą 750kg, 21m3: * IVECO DAILY KONTENER z windą załadowczą 750kg, 20m3: ŁADUNKI o wadze do 1,3 T Zapraszamy do współpracy stałej i jednorazowej! KONTAKT: tel: 518 656 822 www.tanitransport.waw.pl

Komputery
 A A Tani Serwis Komputerów, Laptopów, Dojazd 0 zł 504-617- 837

Kursy, szkolenia
 Dzień dobry, Udzielam korepetycji z matematyki na poziomie szkoły podstawowej. Przygotowuję do egzaminu ośmioklasisty oraz udzielam pomocy w zrozumieniu bieżącego materiału. Co mnie wyróżnia wśród korepetytorów? Oprócz doktoratu z ekonomii ukończyłam także podyplomowe studia matematyczne i studium pedagogiczne. Mam ponad 20 lat doświadczenia akademickiego i od ponad 5 lat udzielam korepetycji. Jestem ciepłą, radosną i bardzo cierpliwą osobą, zawsze staram się zapewnić domową atmosferę na zajęciach. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, ponadto sama mam 25 letniego syna. Pracuję jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej. Lekcji udzielam u siebie w domu - na Ursynowie, niedaleko metra Stokłosy. Godzina zegarowa 60 PLN. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu, Dorota Bem tel. 500-560-079 www.6i6.pl

Zdrowie i Uroda
 ### USŁUGI PIELĘGNIARSKIE - wizyty domowe - szeroki wachlarz usług - SZUKASZ POMOCY PIELĘGNIARKI - ZADZWOŃ - 883-771-561 - indywidualna praktyka pielęgniarska, wieloletnie doświadczenie. Pracujemy również w niedziele i święta. Dojeżdżamy do pacjentów w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Opatrunki, zdejmowanie szwów, zastrzyki, stawianie baniek itp.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA