REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

kronika policyjna

 

Kradną koła i katalizatory. "Pechowe miejsce przy Hutniku"

  13 maja 2022

Kradną koła i katalizatory. "Pechowe miejsce przy Hutniku"
AEN i JS

Na Wrzecionie i Młocinach regularnie powraca temat kradzieży kół i katalizatorów. Choć policja robi co może, nie radzi sobie z tym problemem.

REKLAMA

- Dziki parking przy Doryckiej naprzeciwko Hutnika. Pechowe miejsce. Dwa lata temu wycięli mi katalizator w aucie.

Też w tym miejscu - napisała w mediach społecznościowych mieszkanka dzielnicy, dołączając zdjęcie volkswagena stojącego na cegłach. Jak dodała, przy Doryckiej dwa razy miała urwane lusterko i przebitą oponę.

REKLAMA

Giną katalizatory

Koła, a w ostatnich latach także katalizatory cieszą się wśród złodziei niesłabnącą popularnością. Problem dotyczy nie tylko Wrzeciona.

- Na Młocinach kradną regularnie, bo to taki wygwizdów, gdzie po 23:00 żywego ducha nie można spotkać na ulicy. Ale że pobudowali nowe bloki, to dziesiątki leasingowanych aut tylko stoi i czeka, aż ktoś się nimi zainteresuje - piszą mieszkańcy. - Z garaży też kradną. Kamery dla nich nie są straszne. Mnie tak ostatnio ukradziono reflektory LED, przy okazji uszkadzając auto. Szkody na 25 tysięcy. Policja oczywiście sprawę umorzyła.

REKLAMA

Kradzieże w statystykach

Policja nie podaje statystyk dotyczących wyłącznie okolic stadionu Hutnika. Jak się dowiedzieliśmy, w ubiegłym roku na terenie dzielnicy Bielany w okresie styczeń - kwiecień miało miejsce 35 kradzieży katalizatorów. W tym roku w analogicznym okresie było ich 30. W ośmiu z tych spraw policja namierzyła sprawców. W 2021 roku do kwietnia skradziono 19 kompletów kół, zaś w analogicznym okresie tego roku - dziesięć. Złapaniem złodziei zakończyły się dwie sprawy.

(db)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (6)

# Ziuta

13.05.2022 11:18

Wystarczy ucinac reke. Ukradnie maksymalnie dwa razy. Bez wiezienia, aby nie obciazac podatnika kosztem utrzymania.

# Marian

13.05.2022 12:30

Tak działa właśnie pisowska milicja. Ścigają jedynie opozycję a nie złodziei.

# carson

13.05.2022 13:38

Policja nic z tym nie zrobi. Walka z wiatrakami. Tu jest potrzebne działanie systemowe. Odpowiednie regulacje prawne. Czyli koniec sprzedaży przez Zdzicha kół, katalizatorów itp. gdziekolwiek, bez udowodnienia skąd część pochodzi.
Wiem, że Polacy są innowacyjni i znajdą "dziurę" w systemie ale będzie zdecydowanie trudniej. A teraz to kradzież w piątek, sprzedaż w sobotę i i mpreza...
A ceny ubezpieczeń coraz bardziej rosną, bo przecież nie będą dokładać do intereu.
Tylko że politycy mają ten problem w d...

# lideksynubeka

13.05.2022 18:31

Każden jeden z poszkodowanych małorolnych jest szczęśliwy,że zaoszczędził na kupnie/wynajmie miejsca postojowego w garażu podziemnym

# Walenty

13.05.2022 21:45

Na Tarchominie kradną tablice rejestracyjne z samochodow parkujących przy ulicach, bo parkingow strzezonych brak.

REKLAMA

# Nuba

18.05.2022 07:22

Nie rozumiem jednej rzeczy, skoro w artykule mowa jest o nielegalnych i dzikich parkingach przy Doryckiej to może najpierw trzeba te parkingi zlikwidować i zrobić porządek z parkowaniem A jak już się zrobi porządek z parkowanie to wtedy łatwiej będzie puścić patrole. Ale skoro nikt nic nie robi z nielegalnym parkowaniem to trudno się dziwić że nikt nic nie robi z kradziezami. Tego złomu stoi tyle że szok. Do każdego mieszkania jest chyba po kilka blachosmrodow bo tak by to wyglądało. Może jakieś opłaty, podatki etc wprowadzić od blachosmroda plus wysokie opłaty za korzystanie z przestrzeni publicznej to może by się trochę to wszystko ucywilizowalo. Chcesz mieć samochód to kup lub wynajmij garaż lub płatne miejsce postojowe. Inaczej mamy to co mamy. To chyba jedna z niewielu stolic europejskich gdzie temat nie jest uregulowany. Ale to miasto z kartonu jak mawiał klasyk. Przecież lepiej robić politykę niż porządek. I jest tego skutek. Temat może oboczny ale w sumie dla mieszkańców ważniejszy bo dotyczący przestrzeni publicznej i otaczającego wszędzie syfu i braku gospodarza.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA