REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Koniec koalicji na Bemowie? Chcą odwołania burmistrz Kierzkowskiej
REKLAMA

źródło: Facebook / Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Bemowo


REKLAMA

Koniec koalicji na Bemowie? Chcą odwołania burmistrz Kierzkowskiej

Po 14 miesiącach drogi radnych z Platformy Obywatelskiej i klubu Wybieramy Bemowo rozchodzą się. Powody? Fatalna współpraca w zarządzie i beznadziejne wykonanie inwestycji.

REKLAMA
Szkoły na Chrzanowie nie będzie? Kupili działkę i... cisza
Szkoły na Chrzanowie nie będzie? Kupili działkę i... cisza Dzieci z nowych bloków nieprędko przestaną dojeżdżać na Jelonki. Budowa podstawówki utknęła na długie miesiące.
czytaj

Przypomnijmy: w 2018 roku wybory do rady dzielnicy wygrała koalicja Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną, która zdobyła 30,9%. Ponieważ do większości brakowało wówczas dwóch mandatów, zwycięzcy musieli albo wrócić do fatalnej wizerunkowo koalicji z PiS, albo pogodzić się ze swoim największym wrogiem, byłym burmistrzem Jarosławem Dąbrowskim.

Wybrali drugie rozwiązanie. Dąbrowski został przewodniczącym rady dzielnicy, jednak koalicja jego klubu z PO przetrwała tylko 14 miesięcy. Na następnej sesji rady pod głosowanie ma trafić wniosek o odwołanie burmistrz Urszuli Kierzkowskiej.

- Formalnie nie zakończyliśmy koalicji, rozmawiamy i oczekujemy, że Platforma przedstawi takiego kandydata na burmistrza, który zagwarantuje to, że Bemowo wreszcie wyjdzie z wieloletniego kryzysu. Nie będziemy dłużej tolerować pani burmistrz Kierzkowskiej, której sposób zarządzania a przede wszystkim efekty pracy, oceniamy bardzo źle - mówi Dąbrowski.


Kryzys trwa

Jedyną od wyborów dzielnicową inwestycją, którą (z opóźnieniem) udało się doprowadzić do szczęśliwego finału, była rozbudowa hali sportowej przy Obrońców Tobruku. Nie ruszyły ani prace nad budową podstawówki przy Szeligowskiej, ani nad obiecanym basenem przy Lazurowej. Budowa przedłużenia Piastów Śląskich została odłożona na nieokreśloną przyszłość, podobnie jak przebudowa Obrońców Tobruku. Nie udało się nawet przekonać rady miasta do przyznania pieniędzy na budowę drugiej jezdni Lazurowej na krótkim odcinku od Górczewskiej do trasy S8. Bemowskie Centrum Kultury nie ma żadnych perspektyw na poprawę swojej bazy lokalowej - budowa nowej siedziby wypadła z planów.

- Okazuje się, że stan wykonania tzw. wydatków majątkowych za pierwsze półrocze 2019 roku wynosi... 5,6% - pisaliśmy we wrześniu. - Sekretarz miasta Marcin Wojdat bronił tej liczby mówiąc, że "zakontraktowano 33%", ale fakty pozostają faktami. Bemowskie inwestycje w tej kadencji leżą. Podobnie jak w poprzedniej.


Stracone lata

Jeśli burmistrz Kierzkowska straci stanowisko, a PO nie przedstawi kandydata, którego zaakceptuje Dąbrowski, jego radni przejdą do opozycji. Wówczas prezydent Rafał Trzaskowski prawdopodobnie pójdzie w ślady Hanny Gronkiewicz-Waltz i mianuje komisarza. Będzie to dalszy ciąg zapaści lokalnego samorządu, rozpoczętej w 2014 roku w wyniku tzw. afery bemowskiej, która okazała się być burzą w szklance wody - prokuratura umorzyła wszystkie sprawy prowadzone wobec Jarosława Dąbrowskiego i urzędników bemowskiego ratusza. Nikomu nie postawiono zarzutów.

Od tego czasu bemowski samorząd jest wstrząsany wewnętrznymi konfliktami, jego pozycja w mieście jest bardzo słaba, a praca urzędu dzielnicy była wielokrotnie paraliżowana przez konflikt polityczny i ciągłe kontrole.

Dalszy paraliż czy ustępstwa wobec Dąbrowskiego? Którą drogę wybierze prezydent Trzaskowski?

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo
27.01.2020 17:28 #MieszkaniecBemowa
Wg mnie udział Pani Burmistrz we wszystkich wydarzeniach "kulturalnych" organizowanych przez Urząd Dzielnicy to trochę za mało. Od Burmistrza można chyba wymagać czegoś więcej, prawda? Powinno się "pogonic" te Panią jak najszybciej i jak najdalej od Bemowa. Kolejny zmarnowany rok. A tak prężnie rozwijającą się kiedyś dzielnica staje się teraz pośmiewiskiem na mapie Warszawy.
27.01.2020 19:43 #jkk
W tej dzielnicy nic się nie dzieje, przeganiają nas inne dzielnice pod kątem inwestycji, tu nic! Wydarzenia kulturalne z darmowym wstępem na WAT są oblegane przez emerytów i znajomków. Staliśmy przed wejściem i czekaliśmy aż wejdą ludzie z wejściówką, mimo że w ogłoszeniu na stronie urzędu było napisane wejście bezpłatne dla wszystkich mieszkańców. Mieliśmy nie wejśc wcale z braku miejsc, ale postawili nam w koncu jakieś krzesła. Nic przyjemnego, jedni uprzywilejowani, inni nie a te same podatki płacimy. Nigdy więcej.
27.01.2020 21:04 #CoJestGrane
Dąbrowskiemu nie postawili żadnych zarzutów a czy komuś się to podoba czy nie to za jego kadencji dzielnica rozwijała się najbardziej prężnie.
27.01.2020 21:09 #CoJestGrane
Ruszcie du***y ! Nic się w tej dzielnicy nie dzieje, marazm totalny. Szkoła na Szeligowskiej - kicha; basen- można pomarzyć, jedyne co się udaje zrobić to powstawiać trochę ławek w parku Górczewska. Barany się kłócą a lata mijają na niczym. Weźcie się za robotę albo won. Zwolnijcie miejsce ludziom, którzy potrafią i chcą coś zrobić i maja siłę przebicia.
27.01.2020 21:48 #Panjan
Faktycznie Bemowo to najgorzej zarządzana dzielnica w Warszawie. I to już od lat. To co się dzieje z inwestycjami miejskimi to gorzej niż zapaść. Do listy z artykułu można dorzucić jeszcze; budowę ulicy Możdzierzy, ulicy Kopalnianej, remont Kleeberga, remont nawierzchni ulic na Boernerowie, rozbudowę szkolniaczka przy SP 150 i łącznika z salą gimnastyczną w tejże. To kilka przykładów "na szybko".
REKLAMA
27.01.2020 22:08 #jkk autentic
A poza tym nic na działkach się nie dzieje - chciało by się zacytować fragment znanej piosenki sprzed lat. Niestety, burmistrz Kierzkowska znana jest tylko z tego powodu, że jest znana. Na Bemowie nie dzieje się nic, moje blisko 15 miesięczne starania o uregulowanie ruchu na Batalionów i Coopera ugrzezly przed 2 tygodniami rozkopaniem w 3 miejscach fragmentów byłej ścieżki rowerowej i oczekiwaniem na wiosnę lub inny cud. Propozycja nabycia ostatniej z istniejących działek pod szkołę przy Batalionów Chłopskich pozostaje bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Trudno liczyć na cud, potrzebne są zmiany.
27.01.2020 22:17 #Bernadetta II
No jeżeli umorzenie postępowania i nie postawienie zarzutów przez prokuraturę jest dowodem "czystych rąk", to brawo dla dzikiego kraju z chorym prawem i jeszcze bardziej zadżumioną sprawiedliwością.
27.01.2020 22:43 #Pe Owiec
zawsze tak jest jak burmistrz nie jest z Bemowa, ma wtedy wszystko w d... - prosta prawda.
27.01.2020 23:30 #Dorsz
Dalej głosujcie w wyborach na PO albo byłe PO czy PiS zamiast na młodych ludzi nieuwikłanych w układy i mających pomysł na dzielnicę. Trzy tysiące głosujących nie może się mylić.
28.01.2020 08:32 #iza
przecież w PO są sami fachowcy!!!!
REKLAMA
28.01.2020 09:23 #lideksynubeka
A ja uważam,że pani burmistrz jest bardzo dobrą burmistrz i idealnie spełnia oczekiwania elektoratu. Miejscowe chłopstwo mało co nie zesr.....się głosując za tym,żeby było gorzej,byle na peło. No to dostali to,czego oczekiwali i chcieli. Wszelki pretensje proszę kierować do siebie. Ale jak ma się percepcję uszkodzoną tefełenem,to przecież trudno głosować za czymś dobrym dla siebie,a trzeba głosować przeciw PiS.
Bemowski elektorat rodem z małych miasteczek chciał,żeby nie było szkół,przedszkoli i nowych jezdni,więc ma to,czego pragnął. Dorzuciło mu się flagę eurochlewa i jest szczęśliwy.
Kierzkowska była w ramach peowkiej karuzeli burmistrzem chyba już 3 dzielnic. Jakoś nigdzie nie zakotwiczyła na dłużej.
28.01.2020 10:10 #OboraZ Łodzi
Na Bielanach wybudowali i wyremontowali przedszkola. Powstało mnóstwo placów zabaw.Remontują drogi, podwórka. Radni słuchają mieszkańców i się za nimi stawiają, w sprawie hałasu z lotniska Babice i czy rozbudowy sortowni śmieci BYŚ. A u nas marazm. Nie było żadnego stanowiska w sprawie zabudowy Lasu Bemowskiego, w sprawie hałasu z lotniska Okęcie i Babice, hałaśliwych drfiftów i hałasu ze strzelnicy WAT. Za to udało im się wynająć połowę Fortu Bema na imprezę komercyjną dla znajomego Gręziaka. Dramat a nie samorząd. Najgorsze co się tej dzielnicy trafiło, to przeprowadzka z Pragi na Bemowo Jarosława Dąbrowskiego. Dąbrowski uważa się za władcę tej dzielnicy a zatrzymał się gdzieś w latach 90-tych.
28.01.2020 11:29 #Bemowianka
No i dobrze. Całkowita zgoda z komentarzami powyżej. Marazm inwestycyjny, przykład złego zarządzania, niegospodarności i braku komunikacji z mieszkańcami. Pokazywanie się na eventach to trochę za mało Pani Burmistrz. Cokolwiek by nie powiedzieć o Dąbrowskim, może i był nepotyzm, ale i dzielnica kwitła. Nie wiem co gorsze dżuma czy cholera. Czy naprawdę nie ma kompetentnych ludzi, którzy zechcieliby wziąć odpowiedzialność za zarządzanie naszą dzielnicą???
28.01.2020 12:13 #zjelonek
#Bemowianka napisał(a) 28.01.2020 11:29

No i dobrze. Całkowita zgoda z komentarzami powyżej. Marazm inwestycyjny, przykład złego zarządzania, niegospodarności i braku komunikacji z mieszkańcami. Pokazywanie się na eventach to trochę za mało Pani Burmistrz. Cokolwiek by nie powiedzieć o Dąbrowskim, może i był nepotyzm, ale i dzielnica kwitła. Nie wiem co gorsze dżuma czy cholera. Czy naprawdę nie ma kompetentnych ludzi, którzy zechcieliby wziąć odpowiedzialność za zarządzanie naszą dzielnicą???
oj tam oj tam - najważniejsze że nie rządzi PiS , a Dąbroskiemu i jego bemisiom nie postawiono zarzutów
Bo kwitnięcia to ja nie zauważyłem, pamiętam tylko akcje ...
29.01.2020 08:39 #franki
wydaje mi się że aby zacząć inwestycję muszą być przeprowadzone stosowne procedury - a to trwa.
REKLAMA
29.01.2020 12:27 #jkk
Obowiązujące procedury są jednakowe dla wszystkich, w innych dzielnicach potrafią sobie z tym problemem jakoś radzić.
30.01.2020 13:42 #Bemowianka
jestem jak najbardziej za odwołaniem Pani burmistrz. Nie jest w stanie poświęcić godziny swojego cennego czasu za który my płacimy, mieszkańcom którzy prze opieszałość burmistrza i jej pracowników mogą stracić mieszkania na które płaca od lat... przez jeden urzędniczy błąd... Pani burmistrz nie interesują sprawy mieszkańców... to my już podziękujemy
31.01.2020 18:08 #qvertz
Ta pani była już burmistrzem kilku dzielnic, zawsze z nadania wiodącej partii. Poza reprezentowaniem nie miała, podobnie jak Trzaskowski, umiejętności zarządzania dzielnicą w sytuacjach trudnych. Bo kiedy wszystko idzie dobrze i pieniążki na inwestycje są gwarantowane, to byle głupi może być burmistrzem. Niech więc spływa, zamiast zwężać Górczewską.
31.01.2020 18:20 #ddd
Swego czasu bardzo "pyskowano" Na Dąbrowskiego. Niby miały być przekręty i jakieś inne kombinacje. Minęło tyle lat i jakoś nie przedstawiono mu zarzutów.
Pamiętam czasy, gdy jeszcze istniały Dzielnice - Gminy. Wówczas Bemowo i Bielany to były warszawskie lokomotywy. Działo się mnóstwo, dzielnice się dynamicznie rozwijały. Później już było coraz gorzej. Gwoździem do trumny dla Bemowa były rządy komisarzy. Totalna stagnacja. Zresztą podobnie było i na Bielanach. I jak widać nadal jest marazm.
03.02.2020 12:25 #BasiaDąbrowska
#ddd napisał(a) 31.01.2020 18:20

Swego czasu bardzo "pyskowano" Na Dąbrowskiego. Niby miały być przekręty i jakieś inne kombinacje. Minęło tyle lat i jakoś nie przedstawiono mu zarzutów.
Pamiętam czasy, gdy jeszcze istniały Dzielnice - Gminy. Wówczas Bemowo i Bielany to były warszawskie lokomotywy. Działo się mnóstwo, dzielnice się dynamicznie rozwijały. Później już było coraz gorzej. Gwoździem do trumny dla Bemowa były rządy komisarzy. Totalna stagnacja. Zresztą podobnie było i na Bielanach. I jak widać nadal jest marazm.
A wynajęcie za grosze Fortu Bema znajomemu , to nie przekręas Dąbrowskiego i jego ekipy. Koleś się nawet nie krępuję i broni tej szemranej imprezy. Obejrzyj człowieku nagrania z sesji na YouTube.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA