REKLAMA

Targówek

różne »

 

Kondratowicza: niebezpieczne światła przy Rembielińskiej

  18 marca 2012

alt='Kondratowicza: niebezpieczne światła przy Rembielińskiej'

- Weźcie na warsztat światła na skrzyżowaniu Kondratowicza i Bazyliańskiej z Rembielińską - tu nic nie działa jak należy. Jest bardzo niebezpiecznie - zaalarmował redakcję "Echa" Wacław Stanisławek, jeden z okolicznych mieszkańców.

REKLAMA

To bardzo ruchliwe miejsce. Jeżdżą tramwaje, samochody. Instalacja nowej sygnalizacji rozpoczęła się jesienią, skończyła w lutym. - Nie wiem, jak oni to zrobili. Na rogu Bazyliańskiej i Kondratowicza, przy kościele, jest tak, że podczas przechodzenia przez jezdnię i tory przeskakuje światło z zielonego na czerwone. Jak się jest młodym człowiekiem, to nie ma problemu, ale dla starszych to męczarnia. To miejsce stało się bardzo niebezpieczne - mówi pan Wacław.

- Byłam świadkiem, gdy staruszka została zaskoczona w połowie przejścia i to cud, że nikt jej nie rozjechał. Jeszcze czegoś takiego nie widziałam. Rozumiem, że gdy przejście dla pieszych jest długie, to pokonuje się je "na dwa razy". Wiadomo, że trzeba poczekać. Ale tu? Kiedyś będzie z tego nieszczęście - dodała jego małżonka.

- Musiał zepsuć się jeden ze sterowników. To mały komputer. Takie rzeczy się zdarzają. W tak ruchliwych miejscach oczywiście interweniujemy szybko. Dziękujemy za informację - powiedział Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Sygnalizacja działała wadliwie blisko miesiąc. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

mac

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy