REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Modernizacja Toruńskiej ma się ku końcowi

  15 marca 2012

alt='Modernizacja Toruńskiej ma się ku końcowi'

Dwa lata korków, objazdów, zmian organizacji ruchu i wszelakich innych opóźnień - tak zapamiętają przebudowę Trasy Toruńskiej kierowcy. Jednak prace mają się zakończyć - zgodnie z harmonogramem - w kwietniu. Czy drogowcy dotrzymają terminów?

REKLAMA

- Zakończenie prac planowane jest na kwiecień i nic nie wskazuje na to, żeby miało być jakieś opóźnienie - zapewnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Wszystko odbywa się zgodnie z planami.

Jednak od razu studzi optymizm tych, którzy chcieliby już za miesiąc korzystać z trasy ekspresowej, jaką stanie się Toruńska.

Zaraz po wakacjach zaczną się inne utrudnienia: do remontu pójdzie most Grota.
- Koniec prac nie oznacza dopuszczenia do ruchu. Trzeba będzie poczekać na wyniki odbiorów technicznych i decyzję nadzoru budowlanego zanim na zmodernizowaną trasę wjadą samochody.

Teoretycznie takie odbiory mogą trwać kilka tygodni, choć Małgorzata Tarnowska obiecuje, że gdy tylko GDDKiA otrzyma wszystkie decyzje, nie będzie zwłoki z wpuszczeniem samochodów.

Do końca prac zostanie też utrzymana obecna organizacja ruchu - wjechać ponownie na wiadukty będzie można dopiero po otwarciu całej trasy.

Co nas zaskakiwało przez dwa lata budowy? - Największym ewenementem są jedyne w Polsce półtunele, które pełnią funkcję ekranów dźwiękochłonnych - wylicza rzeczniczka Tarnowska. - Podczas budowy rozebraliśmy też most Syreny, który pełnił funkcję pomocniczą przy stawianiu wiaduktów nad Żeraniem. Co jeszcze się wydarzyło? W ubiegłoroczne lato mieliśmy powódź na budowie po oberwaniu chmury, nękali nas także złodzieje...

Grunt, że dwuletnia przebudowa się kończy, ale zaraz po wakacjach zaczną się inne utrudnienia: do remontu pójdzie most Grota.

(wt)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# dajan55

16.03.2012 15:53

Nich wreszcie będzie można przejechać przez Warszawę z zachodu na wschód bez korków - może jeszcze dożyję !?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy