REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Kolejny dom kultury. Mieszkańcy: "A kiedy kanalizacja?"

  14 września 2021

Kolejny dom kultury. Mieszkańcy: "A kiedy kanalizacja?"
W ubiegłym roku Wawerskie Centrum Kultury dostało do dyspozycji przestrzeń w nowej kulturotece w Falenicy, źródło: UD Wawer

Wawerski ratusz otrzymał od rady miasta 1,5 mln zł na prace przygotowawcze. Docelowo inwestycja pochłonie około 20 mln zł.

REKLAMA

Informacja o nowej inwestycji wawerskiego ratusza wprawi w konsternację mieszkańców przekonanych, że warszawski samorząd ma w tym roku 1,9 mld zł dziury budżetowej i zamierza ciąć wydatki. Pieniądze, których nie ma na budowę kanalizacji, ulic czy dróg rowerowych, odnalazły się w zupełnie innej części tabeli z budżetem miasta.

W Marysinie Wawerskim powstanie budynek będący jednocześnie siedzibą ośrodka pomocy społecznej, specjalistycznej poradni rodzinnej i jednej z filii Wawerskiego Centrum Kultury, które w ostatnich latach zyskało do dyspozycji trzy "kulturoteki".

Jak wyjaśnia samorząd, dotychczasowa siedziba wawerskiego OPS-u i poradni jest w złym stanie technicznym i nie jest przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Przy okazji powstanie też kolejny w dzielnicy dom kultury.

- To bez wątpienia duża i bardzo potrzebna inwestycja w tej części dzielnicy - uważa wiceburmistrz Leszek Baraniewski. - Dotychczas staraliśmy się stworzyć nowoczesne miejsce kultury wykorzystując przestrzenie w zasobach miasta stołecznego Warszawy, bo takie jako dzielnica możemy remontować i unowocześnić kulturę w Marysinie. Całkowicie nowe miejsce kulturalne w Marysinie Wawerskim spełni oczekiwania mieszkańców i pozwoli na rozwój życia kulturalnego w Wawrze.

REKLAMA

Celują w 2023 rok

- Marysin Wawerski jest osiedlem z największą liczbą mieszkańców na terenie Wawra, więc taka inwestycja otworzy nowe możliwości przed wieloma mieszkańcami naszej dzielnicy - dodaje burmistrz Norbert Szczepański.

Budynek ma powstać do 2023 roku. Docelowo na jego budowę ma zostać przeznaczone około 20 mln zł. Na razie urząd dzielnicy otrzymał prawie 1,5 mln zł na prace przygotowawcze, które przewidziane są na lata 2021-2022. Pozostała kwota nie jest zaplanowana w prognozie finansowej miasta, co w praktyce oznacza, że konieczne będzie cięcie wcześniej zaplanowanych wydatków.

(dg)

 

Komentarze (4)

# cewfe

14.09.2021 13:35

Za to na Białołęce ani kanalizacji, ani dróg, ani domu kultury :)

# taka prawda

14.09.2021 16:07

Dalej głosujcie na klikę

# lida 115

15.09.2021 09:24

A do tego czasu przeniosą ludzi do zagrzybionego lokalu bez wygód i windy oraz możliwości przewietrzenia pomieszczeń. Z linoleum położonym na goły beton bez wylewki. Brawo!!!!!!

REKLAMA

# Stahu

15.09.2021 22:09

Najważniejsza jest kultura, a sra* można pod płotem
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA