Kochanowskiego weźmie wszystko? Pole golfowe, scena czy monitoring?
18 czerwca 2015
Wyznaczony w ramach budżetu partycypacyjnego obszar numer dwa obejmuje osiedla Słodowiec, Olszyna i Piaski. Zgłoszono dwanaście projektów, przy czym spora część dotyczy terenów przy Kochanowskiego 22.
Skoro już przy placu jesteśmy - mieszkańcy chcą montażu monitoringu. Kamery zamontowane na okolicznych budynkach zostaną podłączone do rejestratora obrazu znajdującego się w pomieszczeniu obecnie monitorowanego budynku - Broniewskiego 83. Co najmniej trzy z planowanych sześciu kamer zostaną podłączone do sieci internetowej i obraz z nich będzie dostępny na stronie internetowej WSM Piaski przez 24 godziny na dobę. Ponad 500 tys. zł mają do wydania osiedla Słodowiec, Olszyna i Piaski. Wszystko to za 47 tysięcy.
Trzeci projekt dotyczy sfery kulturalnej - ma to być scena o wymiarach 6x9 metrów, z zadaszeniem. Jej bezpośrednie sąsiedztwo powinno być przystosowane do powstania widowni. Taka inwestycja ma stworzyć miejsce na imprezy kulturalne, służące też promocji lokalnych artystów. Wyceniono ją na ponad 158 tysięcy złotych.
Całkiem niedaleko, przy Kochanowskiego 13A może powstać siłownia plenerowa - czyli "plac zabaw" dla starszych. Dziesięć urządzeń, znanych z innych punktów dzielnicy, może kosztować 40 tysięcy złotych.
Przedwiośnie chce zieleni!
Zdecydowanie najdroższy projekt - bo wyceniony na 480 tysięcy złotych (na cały obszar przeznaczono nieco ponad 508 tys.) - to rewitalizacja osiedla Przedwiośnie. Założone przed dwudziestu laty tereny zielone już dawno straciły swój pierwotny wygląd, a mieszkańcy nie mają gdzie wyjść na spacer - czy to w pojedynkę, czy z dziećmi. Obecnie trwa tam wymiana chodników i - jak twierdzą projektodawcy - rewitalizacja zieleni, uzupełniona placem zabaw domknęłaby całą inwestycję.
Także rewitalizacji, ale na dużo mniejszą skalę, chcą mieszkańcy okolic Magiera i Broniewskiego. Proszą o likwidację asfaltu z podwórka, nasadzenie drzew i krzewów oraz utworzenie trawnika oraz wymianę chodników. Swój projekt wycenili na nieco ponad 97 tysięcy złotych.
Jak głosować?
Można na trzy sposoby: przez internet (na www.twojbudzet.um.warszawa.pl), osobiście w urzędzie dzielnicy, lub wysyłając kartę pocztą na adres: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, 01-882 Warszawa z dopiskiem "Budżet partycypacyjny 2016". Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 16 a 26 czerwca. Kartę do głosowania będzie można pobrać ze stron internetowych od 16 czerwca lub w wydziale obsługi mieszkańców.
Pełną listę projektów dopuszczonych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej budżetu partycypacyjnego twojbudzet.um.warszawa.pl.
Który wybierzecie?
(wt)