Kino czy teatr? W Białołęckim Ośrodku Kultury już wiosna
26 lutego 2019
Po sukcesie II. edycji festiwalu Białołęka Kulturalna, BOK zabiera widzów w podróż pełną niezwykłych, różnorodnych wrażeń. W tym celu zadbał o doskonałe wydarzenia sceniczne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, a także różnorodny repertuar filmowy.
Magia teatru Baj
"A niech to czykolada!" - to marcowa propozycja Sceny Małego Widza z Teatrem Baj. W spektaklu ukryta jest zagadka. Widzowie poznają dwa zupełnie różne od siebie światy. Pierwszy z nich to tajemnicza kraina, gdzie inaczej mierzy się czas. Rytm życia wyznaczają następujące po sobie cyklicznie Zjawienia, Obecności, Zniknięcia oraz okresy Pustki, które zwiastuje tajemnicza Wielka Dłoń. W drugiej części spektaklu pojawia się sławny iluzjonista Bombalini, który przez wielu uważany był za magika wszech czasów. O magii i czarowaniu marzył od dziecka, nie spodziewał się jednak, że jego kariera potoczy się tak niespodziewanym torem a przygotowane przez niego magiczne sztuczki mogą wymknąć się spod kontroli. "A niech to czykolada!" to spektakl dla młodych detektywów. Na "czykoladową" zagadkę Teatr Baj zaprasza 9 i 10 marca na Głębocką 66.
XX festiwal teatrów niezależnych "Garderoba"
Tegoroczna, jubileuszowa edycja, to wielkie święto dla miłośników teatru, podczas którego spotykają się najlepsze zespoły z całego kraju, konkurując o Grand Prix Festiwalu. Wydarzenie będzie odbywać się w trzech lokalizacjach Ośrodka Kultury, a dodatkowym atutem będą doskonałe wydarzenia towarzyszące, wśród których pokaz mistrzowski "Dziady - Noc Druga" Teatru Wierszalin czy pokaz specjalny "Ghost Dance" Teatru Brama, a także spektakl towarzyszący Zespołu Teatru 13 "Bóg mordu". W program wpisane są także dwie dyskusje i spotkania. Tegoroczna Garderoba odbędzie się 21-23 marca, a bilety na poszczególne wydarzenia w cenach: 10 - 40 zł, a 60 zł karnet (który nie obejmuje pokazu mistrzowskiego).
Woln-ość'90
Zanim rozpocznie się trzydniowy festiwal, warto zajrzeć 16 lub 17 marca na scenę Głębocka 66 i obejrzeć "Woln-ość'90". Będzie to ostatnia okazja do spotkania ze spektaklem Zespołu Teatru 13. To teatralny projekt dotyczący indywidualnych historii pokolenia dorastającego w okresie wielkiego przełomu 1989 roku i w pierwszych latach transformacji. Ten okres jest dziś kluczowy do zrozumienia kulturowych, obyczajowych i społecznych przemian zachodzących w naszej rzeczywistości.
A w kinie?
Widzowie Kina na Boku z pewnością ucieszą się z obecności na dużym ekranie filmu "Córka trenera" w reż. Łukasza Grzegorzka. Polskie kino drogi z doskonałymi kreacjami Jacka Braciaka w roli ojca i zarazem trenera swej ukochanej córki Wiktorii (Karolina Bruchnicka). Pełna dyskretnego humoru historia o miłości, dążeniu do doskonałości i momentach granicznych w życiu ludzi na różnych etapach ich życia. Na projekcje zaprasza kameralne, klimatyczne kino na ul. Van Gogha 1 już od 1 marca.
(AB)