REKLAMA

Białołęka

oświata

 

Każdy może zostać geniuszem. Super Buda tym razem "naftowa"

  9 marca 2023

Każdy może zostać geniuszem. Super Buda tym razem "naftowa"
Fundacja Ave

Właśnie startuje 26. semestr Super Budy - Białołęckiego Uniwersytetu Dzieci prowadzonego przez Fundację Ave. Do udziału zaproszeni są studenci w wieku 6-13 lat, na których czeka kilkanaście ekscytujących weekendowych zajęć z różnych dziedzin wiedzy.

REKLAMA

- Słowo "naftowa" przy nazwie naszego uniwersytetu nie oznacza, że będziemy chcieli uruchamiać rafinerię - śmieje się Agnieszka Włodkowska z Fundacji Ave, koordynatorka projektu. - Po prostu wiosenny semestr w szczególny sposób poświęcony będzie Ignacemu Łukasiewiczowi, którego poznawać będziemy nie tylko w ramach warsztatów chemicznych, fizycznych i historycznych, ale też ekonomicznych, dziennikarskich i artystycznych.

Geniusz po 14 semestrach

Każdy student otrzyma indeks, a po ukończeniu semestru: "tytuł naukowy". Młodzież z Białołęki przeciw przemocy. Międzynarodowy projekt artystyczny Młodzież z Białołęki przeciw przemocy. Międzynarodowy projekt artystyczny
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 231 przy Juranda ze Spychowa na warszawskiej Białołęce uczestniczą w międzynarodowym projekcie artystycznym "Sztuka przeciw przemocy".

- Zaczynamy od bakałarza - wyjaśnia Włodkowska. - Potem jest magister, doktor, docent, doktor habilitowany, paru profesorów i jeszcze kilka innych. Obecnie najwyższy tytuł to geniusz - dodaje.

Zapraszamy na zakupy

Tylko dwóch geniuszy na Białołęce

Może nim poszczycić się zaledwie dwóch studentów w całej historii Super Budy. Ostatnio otrzymał go Maciej Młynarczyk po ukończeniu aż 14 semestrów dziecięcej uczelni.

Zajęcia odbywają się w wybrane soboty i niedziele na terenie szkół podstawowych na Białołęce oraz w różnych instytucjach naukowych w Warszawie i na Mazowszu. Są też zajęcia plenerowe.

- Obecnie funkcjonują dwie grupy: Super Buda i Super Buda Bis, które mają zajęcia w różnych terminach - wyjaśniają organizatorzy. - Wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z naszych uniwersytetem, zapraszamy do grupy Super Buda Bis.

Super Buda powraca

Białołęcki Uniwersytet Dzieci wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Świadczy o tym liczba chętnych kilkakrotnie przekraczająca liczbę miejsc, ale też opinie od rodziców i samych studentów, takie jak te: "Super!!! To nasz siódmy semestr z Super Budą i nigdy nie było nudno!" (Bernardetta Wojtania) albo "Jestem niezwykle wdzięczna za pomysły, organizację i wielkie serce, które dajecie dzieciakom. Jestem pod ogromnym wrażeniem i bardzo, bardzo doceniam" (Joanna Celusta).

Szczegóły dotyczące Super Budy znajdują się na stronie fundacjaave.pl. Tam też można znaleźć formularz do zapisów. Inauguracja już w sobotę 11 marca 2023 roku o godzinie 10.30 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1. W programie między innymi zajęcia o węglu i grafenie, który poprowadzą naukowcy związani z Uniwersytetem Jagiellońskim. Projekt współfinansują Urząd m.st. Warszawy oraz fundacja Lotto.

(red)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe