REKLAMA

Białołęka

różne »

 

Kamery i płot przy Myśliborskiej. Na wandali nie ma rady?

  28 listopada 2018

alt='Kamery i płot przy Myśliborskiej. Na wandali nie ma rady?'

W miniparku przy Myśliborskiej instalowany jest monitoring. Ma on być odpowiedzią na pojawiające się co jakiś czas skargi mieszkańców pobliskiego bloku na hałas i dewastacje nocne w tym miejscu.

REKLAMA

Sprawa zakłócania ciszy nocnej w miniparku przy Myśliborskiej wraca regularnie. Jeszcze na początku wakacji w imieniu lokatorów bloku przy Myśliborskiej 98 z pytaniem o objęcie monitoringiem parku do władz dzielnicy zwróciła się radna Elżbieta Świtalska. Jak argumentowała, uczyniła to na wniosek mieszkańców, którym przeszkadza ciągłe zakłócanie ciszy i spokoju w sąsiadującym z blokiem parku. Urzędnicy nie zgłosili policji żadnego z tych przypadków, ale poprosili strażników miejskich o częstsze patrolowanie tego miejsca. W tym miesiącu rozpoczęli także montaż monitoringu.

Kamery do końca roku

- Dotychczas wykonane zostało przyłącze energetyczne na potrzeby założenia monitoringu. Zgodnie ze złożoną ofertą, prace związane z wykonaniem monitoringu przy Myśliborskiej powinny być zakończone do 10 grudnia - informuje Marzena Gawkowska, rzeczniczka białołęckiego magistratu. Koszt założenia monitoringu w parku przy Myśliborskiej wraz z wykonaniem przyłącza elektroenergetycznego to ok. 50 tys. zł, miesięczne koszty utrzymania systemu to ok. 1800 zł.

Zapraszamy na zakupy

Monitoring nie załatwia sprawy

Na Białołęce jest pięć terenów rekreacyjnych objętych systemem monitoringu: plac zabaw w parku Ceramiczna/Milenijna, teren sportowo-rekreacyjny przy ul. Skarbka z Gór (park Magiczna), skatepark przy ul. Światowida, plac zabaw, siłownia plenerowa i boisko przy ul. Strumykowej i teren rekreacyjny przy ul. Ruskowy Bród. Czy po założeniu kamer udało się wykluczyć nocne libacje alkoholowe i wybryki młodzieży w tych miejscach? Na przykładzie parku Magiczna można odpowiedzieć krótko - nie. Do dewastacji dochodzi mimo działającego tam monitoringu. Kamery, zwłaszcza w nocy, pole widzenia mają ograniczone.

REKLAMA

Zamykanie parków sposobem na wandali?

Urzędnicy postanowili zatem zamykać w porze nocnej niektóre obiekty - w tym park Magiczna. Okazuje się, że już niedługo czeka to również i teren przy Myśliborskiej. - Aby poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu w 2019 roku planujemy zamykanie obiektu na noc. Z naszych obserwacji wynika, że ten sposób ograniczenia wandalizmu sprawdza się. Widoczne efekty zamykania na noc terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Magicznej są bardzo obiecujące. Od 1 lipca, od kiedy obowiązuje nowy regulamin korzystania z parku, przestały wpływać do Urzędu Dzielnicy Białołęka skargi na hałas, zakłócanie porządku i dewastacje. Także nasze kontrole potwierdzają, że dewastacji jest dużo mniej, niż wcześniej. Co prawda odnowione wiaty w Zakątku Mazowieckim zostały "ozdobione" po raz kolejny nowym graffiti, ale poważnych szkód praktycznie nie odnotowaliśmy - przekonuje Marzena Gawkowska.

(DB)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

 drugastrona

28.11.2018 12:04

Bardzo dobra decyzja!

# GrubyZeSpoldzielni

28.11.2018 13:12

Moim zdaniem powinno sie zamykac parki na noc i na dzien. To nie do pomyslenia zeby z nich korzystano bez nadzoru. Ew. Wybetonowac zielone miejsca i postawic kilka blokow.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy