Jak zaparkować przy Muzeum Powstania? Płatny parking, jeden kierunek ruchu
24 sierpnia 2020
Gdy turystyka wróci do normalności, na Przyokopowej znów pojawią się autobusy wycieczkowe. Kierowców czekają dwie niespodzianki.
Autokar za autokarem, wycieczka za wycieczką od rana do wieczora - tak jeszcze jesienią ubiegłego roku wyglądała Przyokopowa, sąsiadująca z głównym wejściem do Muzeum Powstania Warszawskiego. Ogłoszenie przez rząd stanu zagrożenia epidemicznego, a potem stanu epidemii, a także gigantyczne ograniczenia dla biur turystycznych i instytucji kultury sprawiły, że wycieczki zniknęły z Woli jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dziś muzeum odwiedzają głównie turyści indywidualni, prawie wyłącznie Polacy.
Wielkie zmiany na Woli. Mnóstwo jednokierunkowych ulic
Kierowców czeka prawdziwy test spostrzegawczości. Kilkanaście dróg na terenie dzielnicy zostanie objętych nową organizacją ruchu.
Prędzej czy później sytuacja wróci jednak do normy i kierowców autokarów czekają dwie niespodzianki.
Muzeum Powstania Warszawskiego - jak dojechać autokarem?
Skręcamy z prostej w Przyokopową i rozglądamy się za wolnym miejscem po prawej stronie - ten manewr zna każdy kierowca autokaru i pilot wycieczek, który choć raz odwiedził Warszawę. 7 września Zarząd Dróg Miejskich wprowadzi przy Muzeum Powstania dwie zmiany: ustawi parkometry i wprowadzi na jezdni jeden kierunek w stronę Grzybowskiej.
- Pas postojowy przed budynkiem pozostanie na całej jego długości - mówi Jakub Dybalski, rzecznik drogowców. - Zmieni się tylko oznaczenie. Pojawi się tam informacja, że zakaz postoju "nie dotyczy obsługi turystycznej muzeum", a nie tylko autokarów. Dozwolony będzie postój do 15 minut.
Czy po uporządkowaniu parkowania i wprowadzeniu opłat sprzed Muzeum Powstania Warszawskiego znikną problemy z parkowaniem autokarów, znane od 2004 roku? Przekonamy się, gdy ruch turystyczny wróci do normalności.
(dg)
.