Deweloper ma Halę na oku

źródło: BBI Development
Hala Mirowska na miarę XXI wieku. Jest chętny deweloper
Po 117 latach od otwarcia Hala Mirowska wciąż pozostaje niezwykle ważnym miejscem na mapie Warszawy.
Zniszczony podczas II wojny światowej obiekt w latach 60. stał się ulubionym miejscem zakupów wielu mieszkańców Woli i Śródmieścia - i pozostał nim do dziś. Właścicielem zabytkowej hali jest firma Społem WSS Śródmieście, która w porozumieniu z BBI Development chciałaby przeprowadzić kapitalny remont i nadać budynkowi nowe funkcje.
- Odnowione budynki byłyby nie tylko miejscem handlu, ale także spotkań kulturalnych i towarzyskich - wyjaśnia Anna Tylkowska, prezes Społem WSS Śródmieście. - Oprócz modernizacji samych obiektów, w planach jest również zadbanie o przylegającą do nich przestrzeń. Dzięki temu projektowi Hale Mirowskie mogłyby w pełni odpowiadać na potrzeby warszawiaków.
Kilka przeszkód
Choć do firmy należy tylko jedna z hal, projekt obejmuje również drugą, od lat 50. nazywaną Halą Gwardii i będącą własnością warszawskiego samorządu. Dwa lata temu zabytek został zrewitalizowany i przekształcony w kryty targ z produktami lokalnymi oraz szeroką ofertą barów, cieszący się w weekendy ogromną popularnością. Umowa na prowadzenie Hali Gwardii kończy się w przyszłym roku.
W wizji dewelopera obie hale byłyby połączone szklanym zadaszeniem, rozciągającym się nad dzisiejszym bazarem. Dużą przeszkodą dla inwestycji mogą być wpisy do rejestru zabytków. W Hali Mirowskiej ochroną konserwatorską jest objęta nawet bordowa przybudówka z epoki Gomułki, częściowo zasłaniająca fasadę od strony al. Jana Pawła II.
Deweloper z doświadczeniem
BBI Development to firma znana w Warszawie m.in. z budowy wieżowca na pl. Unii Lubelskiej i biurowca Centrum Marszałkowska, zbudowanego na rogu Świętokrzyskiej, w miejscu istniejącego w latach 1969-2015 domu handlowego Sezam. Deweloper ma także doświadczenie z warszawskimi zabytkami dzięki inwestycji Koneser na Pradze.
W miejscu dawnej fabryki wódki przy Ząbkowskiej powstał kompleks obiektów mieszkalnych, biurowych, kulturalnych i rozrywkowych. Wszystkie zabytkowe obiekty Konesera zostały odrestaurowane i zyskały nowe funkcje. Dziś działa tam m.in. Muzeum Polskiej Wódki i restauracja Zoni, nominowana za wnętrza do nagrody The World Interiors News Awards.
(dg)
Ten tekst nie ma jeszcze komentarzy na forum. Twój może być pierwszy...
więcej
Dodaj samodzielnie on-line
Najczęściej czytane
Warto wiedzieć
Ogłoszenia drobne
Kursy, szkolenia
• Dzień dobry,
Administrowanie nieruchomościami
• Pilna i niezawodna oferta pożyczki Jesteśmy stowarzyszeniem inwestorów prywatnych.
Gastronomia
• -BAREK-BECZKA niezwykle oryginalny barek domowy na alkohol.
Działkę budowlaną sprzedam
• Dobry wieczór Jesteśmy tutaj,
Czytaj także
Kronika policyjna