Głuchy telefon w przychodni przy Dąbrowszczaków. "Jesteś 22 w kolejce"
29 kwietnia 2021
- Chciałem się zapisać do lekarza telefonicznie. Proszę sobie wyobrazić, że trwało to ponad dwie i pół godziny, a i tak się nie zapisałem - skarży się pacjent przychodni przy Dąbrowszczaków 5A. Jak się okazuje, problemów z telefonicznym kontaktem z przychodnią jest dużo więcej.
- Usłyszałem komunikat "jesteś 22 w kolejce", więc czekałem, czekałem, a gdy miała być już moja kolej usłyszałem "jesteś 23 w kolejce", więc znów cierpliwie czekałem, czekałem i ponownie to samo! Zamiast połączenia z recepcją, trzykrotne wyrzucono mnie z kolejki - poskarżył się pod koniec marca pan Roman, mieszkaniec Bródna.
"Otrzymujemy sygnały o złej jakości połączeń"
Poprosiliśmy dyrekcję przychodni przy Dąbrowszczaków o pilne wyjaśnienie sprawy. Niestety, podobnie jak pacjent, my również musieliśmy uzbroić się w cierpliwość, gdyż odpowiedź dotarła do nas po ponad.
Parafia odmawia pogrzebu. "Bo zmarła nie przyjęła księdza po kolędzie"
Czy można odmówić rodzinie zmarłego ostatniej posługi, jaką jest pogrzeb? Czy nieprzyjmowanie księdza po kolędzie oznacza brak kontaktu z parafią, brak wiary? W parafii Św. Włodzimierza na Bródnie oznacza. Tam duchowni odmówili pochówku.
.. miesiącu.
- Od pewnego czasu SZPZLO Warszawa Praga Północ otrzymuje sygnały o złej jakości połączeń telefonicznych. Problemy polegają na przerywaniu i ucinaniu połączeń, co uniemożliwia prawidłowe prowadzenie rozmów - informuje nas zastępca dyrektora do spraw pielęgniarstwa Marzena Romańska.
Komunikaty w języku angielskim
Przez jakiś czas część komunikatów była podawana w języku angielskim, co zapewne zniechęciło, zwłaszcza starszych pacjentów, do podjęcia próby kontaktu z przychodnią. - Zgłosiliśmy to do operatora i ten problem został rozwiązany. Mogło to mylić pacjentów, szczególnie tych, którzy nie znają angielskiego. Od momentu poprawienia tego ustawienia, nie zanotowaliśmy już więcej zgłoszeń o złej pozycji w kolejce - informuje Marzena Romańska, która dodaje, że zarówno SZPZLO Warszawa Praga Północ, jak i operator, przeprowadzili wiele prac mających na celu wyeliminowanie różnych problemów występujących podczas rozmów telefonicznych. Jednak pomimo tych starań sytuacja nie uległa znaczącej poprawie.
Zmienią operatora, zatrudnią personel, wymienią sprzęt...
- Z racji braku możliwych innych działań technicznych, które pozwoliłyby na wyeliminowanie problemów z połączeniami telefonicznymi, a co za tym idzie, brakiem możliwości korzystania z pełnowartościowej usługi telefonicznej, kolejnym krokiem ze strony SZPZLO będzie zmiana operatora świadczącego usługi telefonii stacjonarnej - przekonuje wicedyrektor Romańska. Ponadto przychodnia jest w trakcie reorganizacji działu telefonicznej obsługi pacjenta. Wkrótce nastąpi zwiększenie zatrudnienia i zakup sprzętu, co pozwoli poprawić jakość pracy rejestracji.
Pomimo utrudnień, dyrekcja przychodni podpiera się statystykami - np. 29 marca br. 532 pacjentów było zapisanych na wizyty lekarskie, odebrano 1472 telefony.
(DB)
.




































