Głosuj! Na co wydamy 600 tysięcy złotych?
21 maja 2014
źródło: http://razembezpieczniej.msw.gov.pl
Między 20 a 30 czerwca mieszkańcy Białołęki będą wybierać projekty, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego. Oto najciekawsze spośród projektów ogólnodzielnicowych - mamy do wydania 600 tys. zł. Projekty lokalne omówimy w kolejnych tekstach.
Wrak między drzewami. "Z ogromną prędkością wypadł z drogi"
Nieopodal oczyszczalni Czajka na rozwidleniu ulicy Jeżowskiego auto najpewniej wypadło z trasy i zostało porzucone. Z jaką prędkością jechało, że kierowcy udało się przeskoczyć nad rowem?
Stworzenie tyflografiki z planem urzędu oraz dzielnicy, zamontowanie tabliczek z napisami w brajlu, zapewnienie udźwiękowionego stanowiska komputerowego dla petentów oraz wydanie książki w druku transparentnym. Koszt: ponad 115 tys. zł
Między 25 maja a 15 czerwca odbędzie się co najmniej jedno spotkanie dyskusyjne na temat projektów. Następnie, w dniach 20-30 czerwca czeka nas głosowanie, w którym będzie można wziąć udział osobiście w wyznaczonym punkcie, korespondencyjnie lub elektronicznie. Ponieważ na potrzeby prac nad budżetem Białołęka została podzielona na obszary, głosować będzie można zarówno na projekty lokalne, jak i ogólnodzielnicowe, przyznając projektom od jednego do pięciu punktów. Zrealizowane zostaną te, które uzyskają największą liczbę punktów, aż do wyczerpania przewidzianej na cele budżetu partycypacyjnego puli - 300 tys. zł dla projektów lokalnych i 600 tys. zł dla ogólnodzielnicowych. W sytuacji, gdy na koncie pozostanie kwota za mała na realizację kolejnego projektu w rankingu, zrealizowany zostanie pomysł zajmujący niższą pozycję na liście, jeśli koszty jego realizacji mieszczą się w kwocie pozostałej do rozdysponowania. Ostateczne wyniki poznamy 15 lipca.
Lista projektów ogólnodzielnicowych poddanych pod głosowanie:
DG
.






































