REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Znaki 3D - sprawdziłyby się na Białołęce?
REKLAMA

Prototyp znaku opracowanego przez śląską drogówkę. Z odpowiedniej odległości imituje obiekty w trójwymiarze.
źródło: www.trackerinfo.eu


REKLAMA

Znaki 3D - sprawdziłyby się na Białołęce?

Mieszkańcy wschodniej Białołęki walczą o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniach przy ulicach Ruskowy Bród - Kobiałka, Ruskowy Bród - Zdziarska oraz Kąty Grodziskie - Zdziarska. Chcą, aby zostały zamontowane tam m.in. lustra, skorygowane istniejące już znaki, przycięte drzewa i usunięte reklamy. Mogłyby się tam pojawić nowoczesne znaki 3D.

REKLAMA
- Pod koniec kwietnia na skrzyżowaniu ulic Ruskowy Bród i Kobiałka zdarzył się niebezpieczny wypadek, któremu uległa matka i dziecko jadące autem. To nie jedyny tego typu przypadek! W tym miejscu jest wiele niebezpiecznych sytuacji, wynikających z ograniczonej widoczności na skrzyżowaniu m.in. z powodu wysuniętego ogrodzenia jednej z posesji, zasłaniającego widok na skrzyżowanie. Zdecydowanie powinno się tu ponownie ustawić lustro - podkreśla dzielnicowa radna Agnieszka Borowska, która złożyła interpelację w tej sprawie.

Mieszkańcy mają także wiele uwag do ustawienia znaków na skrzyżowaniu ulic Ruskowy Bród - Zdziarska.

- Znaki zostały ustawione głęboko po lewej stronie jezdni - nie wiadomo, kogo obowiązują: czy tych co jadą prosto, czy tych co skręcają, a może tylko właściciela domu na rogu? Dla kogo postawiono nowe znaki po lewej stronie, skoro z perspektywy kierowcy są ledwo widoczne i nie wiadomo, której ulicy dotyczą? - pytają mieszkańcy.

Z kolei na ul. Kąty Grodziskie przed skrzyżowaniem z ul. Zdziarską i wjazdem na most nad rzeką Długą zostały ustawione reklamy. Jeżeli będzie nas stać na wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, które na pewno będą droższe, to o tym pomyślimy - mówi wiceburmistrz Piotr Smoczyński. Jak wskazuje radna Borowska, znacznie ograniczają one widoczność na skrzyżowaniu, które i tak jest bardzo niebezpieczne, bo nie ma na nim chodnika, a przecież chodzi tamtędy wielu pieszych. Ponadto znajdujące się tam drzewa wymagają przycięcia.

Znaki 3D? Nie dla nas takie fanaberie

Mieszkańcy zwracają uwagę, że pojawił się nowy typ znaków typu 3D, zaproponowany przez żaków Politechniki Śląskiej. I świetnie sprawdziłby się na Białołęce.

- Studenci wymyśli, żeby na polskich drogach malować np. znak ograniczenia prędkości oraz napis "przejście dla pieszych" w technice 3D. Znaki wizualnie nabierają formy przestrzennej po zbliżeniu się samochodu. Mieszkańcy, którzy prosili mnie o przeanalizowanie możliwości zastosowania na Białołęce tego rozwiązania, kontaktowali się z Politechniką Śląską i z ich informacji wynika, że naukowcy są zainteresowani miejscami w Polsce, w których mogliby eksperymentalnie umieszczać takie znaki. Mogłaby to być także Białołęka. Jest to pomysł bardzo ciekawy i pasujący do dzielnicy młodych, kreatywnych ludzi - podkreśla radna Borowska.

- Na razie nie planujemy wprowadzenia tego typu znaków. Nie szukamy oryginalności za wszelką cenę. Znaki, które są stawiane, są czytelne. Jeżeli będzie nas stać na wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, które na pewno będą droższe, to o tym pomyślimy - studzi zapał wiceburmistrz Piotr Smoczyński.

Władze dzielnicy nie dają na razie konkretnej odpowiedzi co dalej. Wiceburmistrz podkreśla, że przygotowują odpowiedź na interpelację radnej i proszą o cierpliwość.

Może mieszkańcy wskażą kolejne niebezpieczne skrzyżowania? Czekamy na opinie: redakcja@gazetaecho.pl.

ak


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Znaki 3D - sprawdziłyby się na Białołęce?

21.05.2014 10:59 #Gość
Brawo radna Agnieszka Borowska i jak zwykle wielki minus dla burmistrza "nic nie da się zrobić". Zdjęcie oddaje bałagan jaki panuje w pasie drogowym i i pokazuje jak panuje nad tym wysypem reklam dzielnica. Te banery zasłaniają porośnięte chaszczami, samosiejkami, nieoświetlone i pozbawione chodników skrzyżowanie Zdziarskiej i Kątów. Panu Smoczyńskiemu już podziękujmy, może się wypalił. Dalej wywalajcie pieniądze na Tarchostradę, której nie chcą mieszkańcy, ale tam mieszkają władze.
21.05.2014 14:13 #interpelacja_to_sciema
"podkreśla dzielnicowa radna Agnieszka Borowska, która złożyła interpelację w tej sprawie"

Już mam dość czytania wciąż tych informacji, że radny Tumasz napisał kolejną interpelację. Niedobrze się od tego robi.
Widzę, że moda na takie pokazówki do radnej Borowskiej także dotarła.

Po co ta ściema????

Przecież od napisania interpelacji jeszcze nigdy nic dobrego się nie stało. Jest to tylko wielki kłopot dla stada urzędników, którzy muszę się zajmować bezsensownym pisaniem odpowiedzi. Za to radny może dopisać sobie na koncie kolejny papierek.

Jeżeli Tumasz lub Borowska chcą coś załatwić, to niech pójdą pogadać do urzędu z odpowiednimi osobami a niech nam tutaj kitu nie wciskają.
21.05.2014 14:56 #michał wielki
#interpelacja_to_sciema napisał(a) 21.05.2014 14:13

Już mam dość czytania wciąż tych informacji, że radny Tumasz napisał kolejną interpelację. Niedobrze się od tego robi.
Widzę, że moda na takie pokazówki do radnej Borowskiej także dotarła.

Po co ta ściema????
Cieszę się, że coraz więcej ludzi to zauważa, rozumie i nie daje sobie wciskać kitu.
Te interpelacje radnych mają taką samą moc sprawczą, jak pisma mieszkańców. Na nie też urzędnicy muszą odpowiedzieć, o ile są podpisane imieniem, nazwiskiem i podany jest adres korespondencyjny.
21.05.2014 18:56 #mana
Najłatwiej jest krytykować innych, A samemu to co robicie dla ZB?
A może macie inne pomysły na poprawienie jakości życia na ZB ?. Radzę zacząć od siebie i własnego ogródka. Co do radnej Borkowskiej to popieram jej działania- przynajmniej nie siedzi z założonymi rękami i nie psioczy, że "nic sie nie da zrobić". Kropla drąży skałę. Białołęka - dzielnica młodych ludzi - ale częściowo stetryczałych i zgnuśniałych. Wiecznie niezadowoleni z życia. Jak się nie podoba to można się zawsze przenieść do innej dzielnicy. Albo zacząć działać.
22.05.2014 11:37 Mieszkaniec1
Znaki 3D sprawdzą się tylko raz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Biuro do wynajęcia
 Witaj, pomóż tej osobie, ale tylko tej jednej lub tej samej, która znajduje się w krytycznej potrzebie finansowej i która będzie mogła kiedyś posiadać środki, aby dokonać zwrotu w spokoju i tak jak otrzymała. Zdecydowałem się na pożyczkę finansową między osobami, które bardzo różnią się od kredytu bankowego wyłącznie w celu udzielenia pomocy tym, którym odmówiono pożyczek przez banki z różnych powodów, więc próbując temu zaradzić, trochę sektora zysku. leszekadam.spiewak@gmail.com

Usługi inne
 HYDRAULIK 24H CAŁA WARSZAWA TEL. 537-689-689 Od wielu lat oferujemy profesjonalne usługi hydrauliczne i gazowe na terenie miasta Warszawa. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Nasza oferta usług hydraulicznych obejmuje zarówno niewielkie prace jak np. zatkane zlewy, przepychanie wc, montaż umywalek, montaż baterii umywalkowych i wannowych itp., jak i przedsięwzięcia na szeroką skalę np. montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych. Gwarantujemy elastyczność w działaniu, fachowe doradztwo w zakresie oferowanych usług i wysoką jakość wykonania przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Zgłoszenia przyjmujemy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Obsługujemy wszystkie dzielnice Warszawy oraz okolice. Kontakt: TEL.: 537-689-689 WWW: https://www.fachowenaprawy.pl/

Finanse
 Pozyczki, konsolidacje, wyplaty pozyczek, profesjonalne doradztwo Szukasz profesjonalnego doradztwa kredytowego, które pomoze Ci w trudnej sytuacji? Zapraszamy do korzystania z naszych uslug. Do naszej dyspozycji kazdy ma mozliwosc otrzymania pozyczki na dowolny cel! parametry: Kwota: od 6 000 do 750 000 000 PLN / EURO Okres splaty: 1 miesiac - 25 lat Stopa procentowa: od 2,8% Dzialamy na terenie calej Polski. Podaj swoje przy wysylaniu informacji Email: capitalfinans74@gmail.com

Nieruchomości
 Kamieńsk Łódzkie Mam do zaoferowania dwa budynki parterowe z poddaszem użytkowym,duży garaż zagospodarowana działka ,małe zabudowania gospodarcze,wszystkie media siła,taryfa, dzienna ,nocna ,internet telefon, telewizja, centralne ogrzewanie ,piec na węgiel brunatny,tani opał tona 140 zł.Jeden z budynków który znajduje się przy głównej ulicy w mieście może służyć do celów usługowo mieszkalnych,bardzo dobry punkt na sklep bar itp.szerokie miejsce parkingowe,b.blisko przystanek MPK,PKP, sklepy, szkoły w niedalekiej odległości wyciąg narciarski,małe jeziorka itp.Bliższych inf. udzielę tel. zapraszam do kontaktu.Dla zdecydowanych wyposażenie,materiały wykończeniowe,negocjacja w ramach zdrowego rozsądku.cena 210000 tel.515787585


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%

Najnowsze wydanie

REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA