REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

Podejrzany w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie wpadł na Targówku

  30 stycznia 2023

Podejrzany w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie wpadł na Targówku
źródło: KSP

Warszawska policja zatrzymała jednego z podejrzanych w sprawie zabójstwa, do którego doszło w maju ubiegłego roku na Nowym Świecie. 28-letni Łukasz G. ukrywał się na Targówku.

REKLAMA

"Dzisiaj policjanci z Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. Skonfiskowali towar za 5 mln zł. Miał służyć do produkcji amfetaminy [FILM] Skonfiskowali towar za 5 mln zł. Miał służyć do produkcji amfetaminy [FILM]
Krajowa Administracja Skarbowa wykryła tonę tzw. prekursorów, które mogły być wykorzystane do produkcji ponad 3 ton amfetaminy. Wartość zatrzymanego towaru to 5 mln zł.
Podstawą poszukiwań był list gończy wystawiony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie" - poinformowała Komenda Stołeczna Policji w poniedziałek 30 stycznia.

Zabójstwo na Nowym Świecie

- Kluczowa w tym przypadku okazała się praca operacyjna policjantów. Nie mam żadnej wątpliwości, że pozostała dwójka nie może spać spokojnie. Zatrzymanie ich jest jedynie kwestią czasu - powiedział nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci twierdzą, że podejrzany stosował prawdziwy "kamuflaż", tzn. od maja zapuścił włosy i zaczął nosić okulary. Według KSP 28-latek zmienił wygląd do tego stopnia, że trudno było go rozpoznać. Pozostali dwaj podejrzani to 25-letni Dawid M. i młodszy o rok Sebastian W.

Wstąp do księgarni

Zabójstwo na Nowym Świecie

- Podejrzany zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostanie mu ogłoszony zarzut zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Do zabójstwa doszło w nocy 8/9 maja ubiegłego roku na rogu ul. Foksal i Nowego Światu. Dwa dni wcześniej Łukaszowi G. uprawomocnił się wyrok za współudział w podpaleniu klubu przy ul. Foksal. 28-latek miał trafić do więzienia na trzy lata.

(jok)

.
 

Komentarze (1)

# Pasażer_Nostromo_9

06.02.2023 10:21

Typ oskarżony o podpalenie klubu odpowiada sobie z wolnej stopy i dwa dni po uprawomocnieniu wyroku, już jako skazany, morduje człowieka nożem.
Typ, który napisał "TU BĘDZIE TECHNO" na murze kościoła zostaje prewencyjnie aresztowany tymczasowo, bo przecież jest taki niebezpieczny dla społeczeństwa.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA