REKLAMA

Puls Warszawy

kronika policyjna

 

Skonfiskowali towar za 5 mln zł. Miał służyć do produkcji amfetaminy [FILM]

  26 stycznia 2023

Skonfiskowali towar za 5 mln zł. Miał służyć do produkcji amfetaminy [FILM]
źródło: KAS

Krajowa Administracja Skarbowa wykryła tonę tzw. prekursorów, które mogły być wykorzystane do produkcji ponad 3 ton amfetaminy. Wartość zatrzymanego towaru to 5 mln zł.

REKLAMA

W przechwyconej w Warszawie przesyłce lotniczej znajdowały się prekursory do produkcji narkotyków. Zgodnie z dokumentami miała zawierać fosforan potasu, wykorzystywany jako nawóz lub dodatek do żywności.

Zatrzymali towar do produkcji narkotyków

"Towar znajdował się na dwóch paletach w 25 kartonach. Pigułki na potencję skonfiskowane na Okęciu. Ich wartość robi wrażenie Pigułki na potencję skonfiskowane na Okęciu. Ich wartość robi wrażenie
Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na Lotnisku Chopina w Warszawie przesyłkę z Chińskiej Republiki Ludowej. Kartony zawierały prawie 180 tys. tabletek na potencję o wartości 8 mln zł. Pigułki miały trafić do firmy działającej w Warszawie.
Wewnątrz kartonów były papierowe worki z białym proszkiem" - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Nadawcą przesyłki była firma z Chińskiej Republiki Ludowej. Badania zatrzymanej substancji w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w podwarszawskim Otwocku potwierdziły, że jest to glicydan BMK w postaci soli, czyli tzw. prekursor stosowany do produkcji amfetaminy.

Zapraszamy na zakupy

Policja na tropie

"Z takiej ilości substancji można wyprodukować ponad trzy tony narkotyków" - podsumowuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami każdemu, kto przewozi, kupuje lub przechowuje prekursory i zamierza wykorzystać je do produkcji narkotyków, grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do pięciu lat. Sprawę prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA