REKLAMA

Puls Warszawy

wypoczynek

 

Gdzie na basen pod chmurką w te wakacje? Propozycje w Warszawie i okolicach

  22 lipca 2022

Gdzie na basen pod chmurką w te wakacje? Propozycje w Warszawie i okolicach
Park Wodny w podwarszawskim Julinku, materiały prasowe

Nowoczesny Park Wodny wybudowany na terenie dawnej bazy cyrkowej w podwarszawskim Julinku jest otwarty od kilku tygodni. W obiekcie o powierzchni 20 tys. m2 znalazło się wiele wodnych atrakcji. Gdzie jeszcze w Warszawie i okolicy znajdziemy letnie kompleksy basenowe pod chmurką i gdzie się najbardziej opłaca?

REKLAMA

Park Wodny w Julinku, zlokalizowany około 30 km od Warszawy (droga w kierunku Leszna) w sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej, jest pierwszym tego typu miejscem w okolicy.

Co oferuje Park Wodny Julinek?

Dostępna na miejscu baza noclegowa oraz szereg dobrze znanych i lubianych atrakcji - w tym m.in. Warszawa lubi przepłacać? Nie uwierzycie, ile Nadarzyn zapłacił za kompleks basenów Warszawa lubi przepłacać? Nie uwierzycie, ile Nadarzyn zapłacił za kompleks basenów
Podczas gdy na Białołęce otwierano brodzik ze zraszaczami za 1,4 mln zł, 31 kilometrów na południe trwały przygotowania do otwarcia kompleksu basenów za 5 mln zł.

Baseny przy Inflanckiej po modernizacji pękają w szwach Baseny przy Inflanckiej pękają w szwach
Nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery i odnowione boisko do siatkówki - to atrakcje, z których od 1 lipca można korzystać przy ul. Inflanckiej. To kolejny obiekt na świeżym powietrzu, po Parku Wodnym Moczydło, który został odmieniony i przebudowany.

Kajakiem po Kanale Żerańskim. A może spływ rzeką Mazowsza? Kajakiem po Kanale Żerańskim. A może spływ rzeką Mazowsza?
Rozpoczyna się druga odsłona "Białołęckiej Akademii Kajakowej", która w pierwszej edycji biła rekordy popularności i skutecznie zachęcała do aktywności fizycznej całe rodziny.
park linowy, wesołe miasteczko czy pole do minigolfa - sprawią, że Julinek przyciągnie tłumy. Do dyspozycji gości oddane zostały takie atrakcje jak m.in. strefa basenowa, pięć zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów, cztery kurtyny wodne czy 10 armatek wodnych. Zespół basenowy zaopatrzony został także w kaskady, fontanny, obrotowe wiaderka czy wodne koła. Na terenie obiektu jest także tzw. spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością.

W bliskim sąsiedztwie strefy basenowej znajdują się punkty gastronomiczne i strefa relaksu. Park Wodny w Julinku jest czynny w dni powszednie w godzinach od 10 do 19, natomiast w weekendy do 20. Ceny biletów od 89 zł za ulgowy oraz 99 zł za normalny. Nie brakuje także pakietów rodzinnych (bilet rodzinny 2+1 - 259 zł lub 2+2 - 339 zł).

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Suntago Wodny Świat

Tropikalny, termalny, a może gigantyczny basen z falą? Aż 18 różnych basenów o łącznej powierzchni 3,5 tys. m2 a do tego masę innych atrakcji w tym różnej długości zjeżdżalnie, strefy saun i SPA, dostarczy wrażeń każdemu miłośnikowi wodnej zabawy w kompleksie Suntago Wodny Świat we Wręczy (ul. Nowy Świat 1) pod Żyrardowem. W dni powszednie otwarte od 10 do 20, natomiast w soboty od 9 do 21, w niedziele do 20. Ceny bardzo zróżnicowane, wszystko zależy na jakie atrakcje i na jaki łączny czas się zdecydujemy. Niemniej są one konkurencyjne do Julinka.

Kompleks basenów letnich w Strzeniówce

Niedaleko Suntago mamy jeszcze do wyboru dużo mniejszy kompleks basenowy w Strzenówce (ul. Działkowa 1) w gminie Nadarzyn. Mniejszy, ale za to też dużo tańszy! Na terenie znajdują się dwa baseny, brodzik dla dzieci, dwie zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, jacuzzi, miejsce do wypoczynku oraz dwa boiska do gier plażowych. Z atrakcji można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19 oraz weekend 11-18. Bilet normalny kosztuje 40 zł, zaś ulgowy 20 zł. W dni powszednie od 17 do 19 za wejście na basen zapłacimy 50% ceny. W ramach biletu można korzystać także z boiska do siatkówki plażowej i do piłki nożnej plażowej.

Park Kultury w Powsinie

Park przyciąga gości nie tylko wieloma atrakcjami wodnymi, lecz także cenowo. Np. bilet normalny całodniowy na basen kosztuje tylko 35 zł, zaś ulgowy 25, wstęp po godz. 16 odpowiednio 24,50 i 17,50, z Kartą Warszawiaka jest jeszcze taniej. Na terenie obiektu, oprócz dużego odkrytego basenu ze zjeżdżalnią znajdują się też: korty tenisowe, siłownia, sauna, kręgielnia, park linowy, czy minigolf. Wszystkie inne atrakcje są oddzielnie płatne. Obiekt przy ul. Maślaków 1 można odwiedzić każdego dnia w godzinach od 8 do 22.

Park Wodny Moczydło

Wolski Park Wodny Moczydło to największy w Warszawie kompleks basenów odkrytych oraz kompleks boisk wielofunkcyjnych. Sportowy, rekreacyjny, a może z porywającą zjeżdżalnią lub wodnymi atrakcjami dla najmłodszych? To wszystko jest do wyboru w kompleksie odkrytych obiektów wodnych przy Górczewskiej 69/73, który otwarty jest od 9 do 19 każdego dnia. Bilet normalny kosztuje 40 zł, ulgowy 25, z Kartą Warszawiaka - 32 i 20 zł.

Baseny przy Inflanckiej

Nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery i odnowione boisko do siatkówki - to atrakcje, z których od 1 lipca można korzystać przy ul. Inflanckiej. To kolejny obiekt na świeżym powietrzu, po Parku Wodnym Moczydło, który został odmieniony i przebudowany. Prace modernizacyjne rozpoczęły się zaraz po sezonie letnim w 2021 roku. Całkowicie przebudowano basen zewnętrzny o długości 25 metrów z częścią relaksacyjną, zamontowano 50-metrową zjeżdżalnię oraz dodatkowe atrakcje wodne takie jak: gejzery i masaże. Ośrodek Inflancka jest czynny od 10 do 20, bilet normalny po godz. 15 kosztuje 26 zł, zaś ulgowy 18, bilet całodniowy normalny - 31 zł, ulgowy - 23 zł.

Park Szczęśliwicki

W naszym przewodniku po wakacyjnych parkach wodnych nie mogło zabraknąć obiektu przy ul. Usypiskowej 18 na warszawskiej Ochocie. Na terenie basenu szczęśliwickiego można skorzystać z trzech niecek basenowych, przebieralni, szatni, natrysków i placu zabaw dla dzieci. Dla najmłodszych brodzik z grzybkiem wodnym. Atrakcją basenu jest zjeżdżalnia rurowa. Trawiaste plaże w parku sprawiają, że nawet w centrum miasta można wypocząć i poczuć się jak na wakacjach. Basen jest otwarty każdego dnia od 9 do 19 do końca sierpnia. Bilet normalny kosztuje 26,50, ulgowy - 13,50, rodzinny 2+1 za 53 zł lub 2+2 za 66,50. Z Kartą Warszawiaka taniej.

Baseny letnie na Gocławiu

Baseny Kora przy Wale Miedzeszyńskim 345 są czynne codziennie od 9 do 19. Bilet normalny całodniowy kosztuje 25 zł, ulgowy - 15 zl, rodzinny - 60 zł, zaś po godz. 16 - 15 i 10 zł. W obiekcie dostępne są nie tylko baseny, ale też boisko do piłki plażowej i miejsce na ognisko.

Baseny na Saskiej Kępie

Baseny przy Wale Miedzeszyńskim 407 znajdują się na wysokości skrzyżowania z ulicą Zwycięzców na warszawskiej Saskiej Kępie. Dostępne w okresie wakacyjnym w godzinach 10-18:30 (być może dłużej). Przy basenach jest bezpłatny parking samochodowy. Baseny nad Wisłą to również bar oraz specjalna strefa zabaw dla dzieci. Ceny podobne jak na Gocławiu.

(db)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Pop

01.08.2022 20:41

Skandalicznie drogie bilety na Moczydełko - 40 zeta!!!! To jakiś skandal

# Wiolka

29.08.2022 14:27

Ja już nie mam tego problemu od kiedy zdecydowałam się na budowę basenu całorocznego https://berndorf.pl/ Pływam kiedy i ile chce a do tego mam rózne masaże czy bicze wodne ;)
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA